Головна : Новини

Військові пенсії в 2016 році

, 17:42
0 552

Як повідомляє сайт : у 2016 році військові пенсії будуть підвищені, проте індексація відбудеться не в повному обсязі. Економічний спад призвів до скорочення бюджетних доходів. В таких умовах уряд урізує фінансування соціальної сфери. Не стало винятком і пенсійне забезпечення.

Болісна індексація

Питання індексацій військових пенсій у 2016 році варто розглядати в контексті загального підвищення пенсій у майбутньому році. Економічна криза змушує оптимізувати видаткову частину, в тому числі в сфері пенсійного забезпечення. Чинне законодавство передбачає індексацію пенсій на рівні інфляції, проте в нинішніх умовах подібні витрати приведуть до надмірного зростання дефіциту бюджету.

Тривалий годину уряд шукав вихід із ситуації. Останні новини нафтового ринку, де повторився обвал котирувань, визначили необхідне рішення. В результаті майбутня індексація пенсій відбудеться в лютому і досягне 4 %. При цьому Мінекономрозвитку очікує інфляцію за підсумками року на рівні 11,9%, що практично в три рази більше.

При цьому уряд допускає повторне підвищення пенсій восени 2016 року. Дані рішення буде прийнято виходячи з темпів відновлення економіки, підкреслює глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв. Якщо економічна ситуація дозволить, пенсії будуть проіндексовані повторно.

Підвищення військових пенсій у 2016 році повинно бути на рівні інфляції плюс 2 %, що передбачено в Указі Президента РФ № 604. Виконання даної норми в нинішніх умовах залишається під питанням. Крім того, розмір пенсії залежить від окладу діючих військових. Його підвищення призводить до відповідному коригуванню виплат відставникам. Однак у бюджеті на 2016 рік не передбачена індексація грошового забезпечення військовослужбовцям, що означає збереження діючих пенсій.

В таких умовах відставникам залишається задовольнятися недавнім коригуванням виплат.

Турбота про військових

Останнє підвищення військових пенсій відбулося в жовтні минулого року. Індексація відбулася на 7,5 %, при цьому для її реалізації потрібна була доля президента РФ. Раніше в уряді заявляли про можливе припинення індексації військових пенсій. Дані рішення обумовлювалося складною ситуацією, в якій опинилася російська економіка після обвалу нафтового ринку. Однак Володимир Путін зажадав від чиновників знайті додаткові кошти, що і було зроблено. Спільні зусилля Мінфіну і Міноборони вирішили поставлене завдання.

Нинішні розміри військових пенсій значно перевищують виплати іншим категоріям громадян. За інформацією Міноборони, середній рівень виплат для військових досягає 21 290 руб. Цивільні пенсіонери отримують в середньому до 13 000 руб.

Становлення системи військового забезпечення

Принцип нарахування військових пенсій принципово змінився в 2012 році. В результаті істотного підвищення військових окладів і обмеженості бюджетного фінансування, пенсіонери почали отримувати 54 % від нових окладів. При цьому уряд прагнув зрівняти дані суми, що ставало більш реальним у світові економічного зростання. Після жовтневій індексації даний показник досяг 67 %.

Подалі підвищення військових окладів постійно відкладається. Нова ініціатива уряду пропонує продовжити норму про припинення індексації до 2018 року. В результаті оклади залишаться на колишньому рівні протягом 5 років.

Військові пенсії з 1 січня 2016 року можуть бути проіндексовані без двохвідсоткової надбавки. Відповідний проект закону був підготовлений урядом і спрямований на розгляд до Держдуми.

Свіжі новини про можливе підвищення пенсій для військовослужбовців у 2016 році свідчать про продовження економічної кризи. Оклади військових не переглядатимуться до 2018 року, що автоматично відіб'ється на майбутніх пенсіях. Крім того, уряд збирається скасувати двопроцентну надбавку в наступному році, що відповідно позначиться на рівні індексації.

Військовим пенсіонерам залишається розраховувати на відновлення російської економіки. Як тільки відновить ВВП позитивні зростання, уряд зможе збільшити фінансування соціальної сфери, що призведе до повноцінної індексації.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ