Главная : Новости

Методи буріння свердловин на воду

, 17:06
0 1450

буріння свердловин

Існують різні способи буріння свердловин, ми ж розглянемо 3-ри основних. І розповість нам про це Комаров К. Е. - співробітник компанії skvagena.com.ua, яка займається бурінням свердловин в Києві та Київській області.

Шнековое буріння

Для буріння піщаних свердловин найчастіше застосовується шнекове буріння. Буріння проводиться за допомогою шнека: руйнована буром порода виноситься наверх лопатями шнека - сталевої стрічки, навитої на бурову штангу. Зовні шнек нагадує штопор або льодобур використовуваний рибалками.

Буриться піщана свердловина шнековим методом 1 - 2 дні, так що вода у вашому будинку може з'явитися в рекордно короткі терміни, буквально через кілька днів після звернення в бурову компанію.

Шнековий спосіб буріння економічний, однак у нього є істотний недолік: при зустрічі шнека з підземними валунами можуть виникнути проблеми.

Цей спосіб ефективний при спорудженні неглибоких свердловин (до 50 м) в м'яких піщано-глинистих ґрунтах. Продуктивність буріння свердловини шнековим методом при використанні самохідних установок - до кількох десятків метрів за зміну.

Роторний спосіб буріння

Для того, щоб пробурити глибоку свердловину, використовують зазвичай роторний спосіб буріння. Це найбільш поширений спосіб буріння, що становить до 80 відсотків загального обсягу бурових робіт. При данному методі буріння породу руйнує обертовий бур. Ротор, який розташований на поверхні, за допомогою колони бурильних труб передає обертання на бур. Використання доліт різного діаметру дає можливість проводити буріння всередині обсадних труб. При обсипаються грунтів щоб уникнути обвалення стінок свердловини і для перекриття верхніх водоносних горизонтів, в неї опускають обсадні труби і подальше буріння проводиться всередині обсадної труби долотом меншого діаметру.

Цей метод дозволяє руйнувати навіть включення підземних скельних порід. Після прокачування до візуально чистої води свердловина може вважатися готовою до експлуатації. Через 2 - 3 тижні необхідно провести аналіз води зі свердловини, коли хімічний склад води стабілізується.

Цей спосіб буріння більш придатний для буріння артезіанських свердловин. Буріння глибоких свердловин зазвичай проводиться буровими пересувними установками на базі ЗІЛ, МАЗ та ін. гідравлічним методом з подальшим промиванням буровим розчином.

Продуктивність буріння при використанні роторного способу - близько 10 метрів за зміну.

Колонковий спосіб буріння

Колонковий спосіб буріння малорозповсюджений внаслідок невеликого діаметра забійного інструменту (до 151 мм), що обмежує можливості обладнання свердловин фільтрами потрібного діаметру і відповідним водопідйомних обладнанням. Найчастіше його застосовують при бурінні розвідувальних свердловин великої глибини і бурінні безфільтрових свердловин в скельних тріщинуватих породах, а також артезіанських свердловин.

Згодом свердловини, пробурені колонковим способом можуть розширюватися долотами для отримання необхідного діаметра свердловини. Особливість колонкового методу буріння полягає в тому, що бур в формі кільця обертається і руйнує породу тільки по краях забою. Зруйнована порода, в свою чергу, вимивається промивної рідиною в колону бурових труб за допомогою насоса. Внутрішня частина, так званий керн, що залишається всередині труб, періодично піднімається на поверхню.

Колонкове буріння свердловин проводиться установками УКБ, а також верстатами ЗІФ-1200МР, ЗІФ-650М. Основна частина верстатів для колонкового буріння - це самохідні установки, що є основною перевагою колонкового буріння.

Ударно-канатний спосіб буріння

Метод ударно-канатного буріння свердловини - це найпростіший спосіб буріння, що полягає в підніманні та опусканні над забоєм спеціального бурового долота, що руйнує породу. Зруйнована порода віддаляється згодом за допомогою желонки.

Канатно-ударні бурові установки дозволяють здійснювати бурові роботи в будь-яких породах, найчастіше кам'янистих.

Глибина буріння ударно канатним методом може становити 100 і більше метрів.

Комбінований спосіб буріння свердловин

Комбінований спосіб буріння свердловин застосовується при складних гідрогеологічних умовах. У подібних випадках ударно-канатний спосіб використовується для буріння вічної мерзлоти і для розкриття слабонапірних водоносних горизонтів.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 191)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ