Головна : Новини

Корисні властивості любистку

, 16:33
0 1549

Навесні, відразу ж після прогрівання землі, на дачах швидко відростають ніжні пряні листя з легким горіховим прівкусом. Ця рослина називається любистком.

Що таке трава любисток?

Любисток отримав свою назву завдяки повір'ям, згідно з яким люди вважали, що ця рослина має властивість зачаровувати молодих людей. З'явився любисток в Ірані, а в Європу він потрапив завдяки монахам вирощують любисток тількичерез його лікарських властивостей.

Любисток досить популярний в Україні, на півдні Росії і в Модавіі, де він росте навіть в дикому вигляді. Ця рослина також має й інші назви: дудник,   дудчаста трава, любимо-трава, зоря лікарська, забаріка, Заборін, Леуштяну, гірський селеру.

Корисні властивості любистку охопитиают як кулінарію, так і народну медицину. Але пам'ятайте що як і будь лікарська трава про які можна прочитати на сайті: hnb.com.ua.

Чим же так корисний любисток?

У листі любистку містяться: вітаміни С і Р, органічні кислоти, мінеральні солі, каротин, а коріння рослини багаті на вуглеводи. Такожрослина містить: камедь, дубильні речовини і смоли. Любисток здавна використовується в народній медицині, оскільки володіє: жовчогінну, сечогінну, відхаркувальну і заспокійливу діями.

Настока з трави любистку (5 г на 500 г води) у Франції прописують для відновлення апетиту і поліпшення травлення. < br />
А ось в Австрії всі частини любистку застосовують як сечогінний засіб.

У німецькій народній медицині корисні властивості цієї рослини використовують при: загальної слабкості організму, запаленні сечового міхура, хворобах нирок, набряках ніг, ревматизмі, подагрі. Так настій коренів любистку рекомендується вживати за 30 хв. до їди по 1 ст. ложці 3 раза в день.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ