Головна : Новини

Міопія: що це таке?

, 16:40
0 230

Короткозорість, яку також називають міопією, — це дуже поширений на сьогоднішній день дефект зору, а саме-порушення рефракції. Короткозорості характерно те, що світловий промінь фокусується або позаду сітківки ока, або перед нею. Як результат, близькі об'єкти людина бачить чітко, а ось віддалені - розмиваються.

Головною причиною цього є дуже сильне збільшення очі безпосередньо в передньо-задньому напрямку. Крім того, нерівномірна кривизна кришталика або рогівки також здатна викликати появу затуманеного зору.

Крім проблем з спогляданням віддалених об'єктів, люди хворі на короткозорість також можуть відчувати напругу очей, головний біль та інші симптоми.

Причини повления міопії

Не достатньо просто знати, що собою являє міопія. Також потрібно знати і те, чим викликане дане захворювання. Найчастіше її головною причиною є зміна форми (а саме - подовження) очного яблука. У переважній більшості випадків міопія передається дітям у спадок від їхніх батьків. Крім того її появи можуть також сприяти такі конкретні обставини, як: катаракта, діабет або передчасні пологи.

Іншими причинами появи короткозорості можуть бути читання книги, коли вона дуже наближена до очей, а також тривала робота за ПК.

Короткозорістю можуть страждати як діти, так і дорослі, при чому з віком дане захворювання тільки посилюється. Були навіть зафіксовані випадки вродженої міопії, коли її діагностували у дитинстві і вона зберігалася у міру дорослішання малюка.

тяжкості короткозорість поділяють на 3-ри ступені:

  • висока (починаючи від 6 діоптрій і >);
  • середня (починаючи від 3 до 6 діоптрій);
  • слабка (до 3 діоптрій).

під час обстеження у офтальмолога уже можна спостерігати суттєві зміни очного дна, що може виражатися зміни в ділянці макули і поява початкових дистрофічних змін, крім того судини сітківки звужуються.

Ця ступінь лизорукости вже тягне за собою деякі профограничения. В даному випадку обстеження у лікаря-офтальмолога треба проходити не < 2-х разів на рік.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ