Главная : Новости

Амбліопія: Причини виникнення, діагностика та лікування

, 12:23
0 1306

Амбліопія

Амбліопія або ледаче очо - це зниження центральної гостроти зору на одному або двох очах без органічних уражень їх сітківки, зорових шляхів і зорових центрів головного мозку. Далі, ми більш детально поговоримо про різновиди данного захворювання і розповість нам про них головний редактор порталу "Углазного": http://uglaznogo.ru/, на якому можна знайти багато цікавої інформації про очі, їх захворювання та лікування.

Залежно від причини виникнення амбліопія буває:

  • Рефракційна (при порушенні рефракції - гіперметропії, астигматизмі, високій міопії, анізометропії). При цьому немає чіткого фокусування променів на сітківку ока - зір не розвивається;
  • Дисбінокулярна (при наявності косоокості). При цьому два ока бачать різні картинки, отже, мозок не може поєднати їх. З цієї причини робота слабшого ока «пригнічується». Таким чином, у пацієнтів з дисбінокулярною амбліопією не розвивається бінокулярний зір, завдяки якому наш мозок зіставляє два зображення в єдине ціле;
  • Обскураційна (при наявності катаракти або іншої патології, що перешкоджає надходженню променів на сітківку ока - зір не розвивається);
  • Істерична (психогенна сліпота виникає при істерії).

Амбліопія Найпоширенішою і безпосередньою причиною виникнення амбліопії є косоокість, оскільки очо, яке відхиляється від свого природного стану, починає гірше бачити. Однак, в деяких випадках, і амбліопія може призвести до розвитку косоокості.

Потрібно підкреслити, що амбліопія може розвиватися як у людей з генетичною схильністю до косоокості, так і у пацієнтів, які ніколи не стикалися з цією проблемою.

Дуже важливо виявити симптоми ледачого ока на ранніх стадіях, в іншому випадку у амбліопічних очей можуть бути придушені всі зорові функції.

Діагностика

Амбліопія може розвиватися, якщо у людини є гіперметропія, астигматизм або анізометропія, але вона не носить окуляри або контактні лінзи.

Щоб виявити ознаки амбліопії, можна періодично перевіряти очі - по черзі закривати їх і порівнювати, чи є різниця в гостроті зору між ними. Якщо ви погано або взагалі не бачите одним оком, тоді вам слід негайно записатися на прийом до офтальмолога.

Терапію амбліопії, як і інших захворювань очей, потрібно починати якомога раніше, тоді воно з легкістю піддається ефективному лікуванню.

Лікування

Амбліопія Лікування амбліопії може проводитися різними методами, але тільки за показаннями лікаря-офтальмолога. Один з найбільш поширених - це оклюзія. Суть цієї методики полягає в закриванні ока, яке добре бачить, з метою стимуляції ледачого ока. Для цього можна використовувати готові оклюдори, які клеять безпосередньо на око (їх продають в оптиках).

Ліниве око, лікування якого здійснюється за допомогою цієї методики, поступово повертається до нормальних параметрів зору.

Лікування ледачого ока буде більш ефективним при постійному проведенні оклюзії.

Автор: Artlife
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
0 (голосов: 169)

Читайте также:


Комментарии

ВВЕРХ