Головна : Новини

Плацентарний поліп: Що це таке?

, 16:27
0 308

Плацентарних поліпом називається патологічне розростання, що утворюється з частин плаценти, які залишилися в порожнині матки. Може мати тонку ніжку або широку основу. Згідно з даними зарубіжних експертів, поліпи плаценти налюдаются десь в 0,36% пологів.

Дану гінекологічну проблему розцінюють як патологічного новоутворення, адже поліп самостійно не зникає, а також супроводжується кровотечами і є причиною розвитку таких серйозних ускладнень, як: ендометрит, недокрів'я, безпліддя і сепсис. Більш повну інформацію про плацентарному поліпи можна прочитати .

Причини

Освітою даної патології передує перервати або ж завершилася вагітність. Результат самої вагітності, при цьому, може бути різноманітним:

  • викидень (мимовільне переривання);
  • пологи (кесарів розтин або природні);
  • завмерла вагітність;
  • медичний аборт.

Але початок розвитку поліпа в усіх випадках дають затрималися в порожнині матки часточки плаценти або ж замуровані в тромботичні маси або шари фибриноида плацентарні ворсини.

Щільно прикріплений до стінки матки фрагмент плацентарної тканини, який залишився в її порожнині, протягом короткого проміжку часу покривається згустками фібрину і крові, ну і проростає сполучною тканиною. Якщо дивитися чисто зовні, то плацентарний поліп являє собою грибоподібна або ж сланка (плоске) розростання.

Симптоми

Основним симптомом є кровотеча, що часто сприймається представницями слабкої статі як природного явища після перенесених ними подій. Але викликані плацентарних поліпом кров'янисті виділення, на відміну від фізіологічного післяпологового кровотечі, з'являються дуже пізно, а на відміну від післяабортного кровотечі зберігаються більш довго. Спочатку кров'яні виділення дуже мізерні, але з часом вони дуже сильно посилюються і призводять до запаморочення, швидкої слабкості, стомлюваності, а також блідості шкіри. В результаті крововтрати може розвинутися важка анемія, при інфікуванні - сепсис, ендометрит, а при несвоєчасному лікуванні - безпліддя.

Лікування

Єдиним методом на сьогодні є видалення поліпа хірургічним шляхом.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ