Головна : Новини

Надання першої медичної допомоги (ПМД) потерпілому при переохолодженні

, 23:25
0 1334

переохолодженняНе кожен знає, що в першу чергу необхідно зробити при переохолодженні з потерпілим. Про це нам розповысть головний редактор сайту: https://1medhelp.com/. Потрапляючи в таку ситуацію, не варто чекати медиків - потрібно діяти. Людський організм - це злагоджений механізм, який може зламатися при впливі негативних чинників. Тривале переохолодження тягне за собою гальмування функцій внутрішніх органів і серйозні ускладнення в подальшому.

Перша допомога при переохолодженні

Особливу увагу варто приділити долікарській допомозі. Поки медичний персонал прибуде до місця події, можна втратити дорогоцінний час. Важливо зробити всі необхідні заходи ще до приїзду лікарів, щоб запобігти розвитку ускладнень і перетіканню легкого ступеня в середню або важку стадію.

Розглянемо особливості надання ПМД при різних етапах переохолодження.

1 ступінь переохолодження

Алгоритм дій першої допомоги при переохолодженні складається з наступних дій. Потрібно:

  • завести людину, яких переохолодився, в приміщення;
  • роздягнути і приготувати для неї ванну з теплою водою;
  • поступово збільшувати температуру води, поки вона не досягне 40 градусів;
  • дати теплий і сухий одяг;
  • зігріти ковдрою або пледом;
  • щоб потерпілий не захворів, запропонувати теплий чай для зігріву.

Перша допомога при загальному переохолодженні включає в себе виклик медичних працівників. Важливо не перевищувати температурний режим і не створити перегрівання організму. До приїзду невідкладної допомоги стежити за станом дихання і пульсом потерпілого.

Щоб запобігти перегріву організма не можна поміщати потерпілого в ванну з дуже гарячою водою. Серцебиття тоді може значно прискориться, що загрожує гострою серцевою недостатністю.

2 ступінь переохолодження

При 2 ступені переохолодження є ймовірність відмороження кінцівок. Більш важкий стан вимагає здійснення додаткових процедур першої допомоги при переохолодженні організму:

  1. Першочергово потрібно виконати весь алгоритм дій в тій же послідовності, що і при легкому ступені обмороження;
  2. Додатково використовувати грілки або пляшки з теплою водою для відновлення потрібного рівня температури тіла;
  3. Дати людині сухий одяг;
  4. Зігріти за допомогою ковдр.

По приїзду лікарів коротко вказати основні симптоми переохолодження і розповісти про всі проведені вдома дії.

3 ступінь переохолодження

Якщо потерпілий знаходиться в свідомості, то першу допомогу при переохолодженні потрібно надавати обережно, зігріваючи організм поступово. Для цього слід виконати:

  • дії при обмороженні перших двох ступенів;
  • викликати лікаря додому;
  • стежити за пульсом потерпілого;
  • щоб не було теплового удару, організм необхідно зігрівати поступово, підвищуючи температуру за допомогою теплого пиття.

Після госпіталізації потерпілого лікарі оцінюють стан пацієнта і визначають методи його лікування. При втраті свідомості і зупинці пульсу зробіть штучне дихання і непрямий масаж серця.

4 ступінь переохолодження

Надання першої медичної допомоги при переохолодженні 4 ступеня - це дуже важливий момент, тому що людина може втратити кінцівки і навіть життя. Важливу роль відіграє своєчасна як догоспітальна, так і медична допомога в клініці.

Перше, що необхідно зробити з потерпілим при переохолодженні 4 ступеня - це помістити в тепле приміщення. У такому стані у людини можуть бути відморожені окремі ділянки шкіри, нирки або інші внутрішні органи.

Важливо не підвищувати різко температуру тіла, а зігрівати хворого повільно. Краще не займайтеся самолікуванням, а дочекайтеся приїзду швидкої. Алкоголь і гарячі чаї пити потерпілому забороняється, можна отримати опік внутрішніх органів.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ