Головна : Новини

Як по штрих-коду на товарі визначити країну-виробника?

, 21:56
0 516

сканер штрих кодаДавайте згадаємо, звідки з'явився штрих-код. Його придумав в 50-х роках звичайний американський інженер Девід Коллінз, який працював на залізниці. В обов'язки Девіда входило сортування вагонів і відстеження їх номери та шляхи призначення. Його ідея полягала в тому, що вагони висвітлювалися прожекторами, а номери зчитувалися за допомогою фотоелементів. Для того, щоб було легше розпізнати знаки, він запропонував на вагонах писати не цифри, а ставити знак, який складався зі смужок синього і червоного кольору, розташованих в прямокутнику, довжиною приблизно в півметра. Через якийсь час на зміну прожекторам прийшли лазери і, таким чином, розміри сканера зменшився, що призвело до зміни розмірів штрих-кодів країн.

Одного разу ще один Девід, який працював в супермаркеті, розповів про те, що він витрачає дуже багато часу на пошуки необхідних товарів. Коллінз подумав і запропонував йому скористатися штрих-кодами. Таким чином, і з'явилися штрих-коди товарів в магазинах.

Штрих-код: Що він означає?

Штриховий код являє собою зашифровану інформацію, представлену чорними і білими смугами, яка зчитується сканерами. На сьогоднішній день штрих-коди застосовуються в торговельній сфері, в музеях, бібліотеках, на пошті і т. д.

Існують 8-значні, 12-значні і 13-значні штрих-коди. Найпоширенішими є 13-значні. 12-значні найчастіше застосовуються в Канаді та Америці, а 8-значні штрих-коди використовуються при маркуванні великогабаритних товарів.

Дані щодо країни, яка справила товар, знаходяться на початку штрих-коду - в перших його цифрах. В інтернеті без проблем можна знайти список штрих-кодів різних країн у вільному доступі. Окрім того, ви можете скачати на свій мобільний телефон сканер штрих кода, скориставшись яким ви з легкістю визначите країну-виробника будь-якого товару.

Далі, ми розглянемо добірку штрих-кодів тих країн, продукція яких найчастіше завозиться в нашу країну:

 • Товари, які були зроблені в Канаді чи Америці, мають штрих-код, який складається з цифр діапазону 000-139;
 • Товари, вироблені у Франції, мають штрих-код діапазоном 300-379;
 • Німецькі товари можна визначити по перших цифр штрих-коду, які розташовані в проміжку 400-440;
 • Штрих-код в діапазоні 449-459 говорить про те, що товар був виготовлений в Японії;
 • Штрих-код у межах 460-469 повідомляє про те, що товар був виготовлений в Росії;
 • Українські штрих-коди товарів починаються з цифр 482;
 • Продукція з Білорусії маркується штрих-кодом 481;
 • На товари, які були зроблені в Північній Ірландії і Великобританії наноситься штрих-код 500-509;
 • Товари з Норвегії відзначаються числами в межах 700-709;
 • Китайська продукція має штрих-код у діапазоні 690-695;
 • Відзначимо, що у періодичних видань, нот і книг штрих-код маркується цифрами 977-979 і не вказується країна-виробник.

Якщо ж на упаковці по штрих-коду країна-виробник не відповідає заявленій, не панікуйте, а уважно прочитайте інформацію на упаковці. Не виключено, що товар був виготовлений на якомусь дочірньому підприємстві основної компанії-виробника, яке розташоване в іншій країні.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ