Головна : Новини

Наркоманія: Де її краще лікувати?

, 10:58
0 179

наркоманіяНаркоманія - це страшна біда нашого часу. Без топоту, без стуку, майже непомітно вона може проникнути в кожну сім'ю і, подібно до смерті, викрасти найдорожче - наших дітей. Якщо 100 років тому, коли клята зараза стала тільки з'являтися в Європі і Америці, в опіумному угарі в основному гинули дорослі люди, то зараз жертвами наркотичної епідемії все частіше стають зовсім юні.

Страшна хвороба, про яку в молоді роки навіть не чули мами і тата в нашій країні, сьогодні губить сотні тисяч їхніх дітей. Наркоманія не знає державних кордонів, не розрізняє між містом і селом, однаково вправно втирається і в благополучні і в проблемні сім'ї, вишукуючи щонайменшу тріщину в особистих і соціальних відносинах, знаходить і вже не щадить своїх жертв.

Багато написано про те, як правильно виховувати підлітка, як захистити його від впливу вулиці, як запобігти згубним захопленням і т. д. Школа і сім'я розповідають, пояснюють, попереджають, однак теорія і практика тут часто не йдуть рука об руку: недоросла психіка дитини буває не в змозі впоратися з спокусами «розв'язного дорослого життя». Крім того, придбати отруту сьогодні стало легше простого: прочитав напис на паркані, зателефонував за вказаним телефоном, перевів гроші з будь-якого терміналу і через лічені хвилини отримав пакетик, захований де завгодно, хоч на дитячому майданчику поруч з будинком!

«Чорні психологи» (вбивці наших дітей) розрахували точно: ризик, азарт, обман, кайф так просто вже не відпустять... В результаті статистика юнацької та дитячої наркоманії рік від року стає більш і більш страхітливою. І нерідко батьки стикаються з проблемою вже тоді, коли треба не запобігати, а рятувати.

Наркозалежність стає не просто діагнозом для дитини або молодої людини, але важкою, тривалою боротьбою всіх небайдужих, рідних і близьких їй людей. Боротьбою за життя! Так, це дуже важко, але хто ж, як не ми?

ЛІкування наркоманії

Реабілітаційний центр - це самий надійний і вірний союзник в боротьбі за здоров'я і повноцінне життя близької вам людини. Лікування від наркоманії - це тривала, послідовна, комплексна програма, що включає в себе глибокі психолого-педагогічні процеси. Запам'ятайте: поки сам наркоман не усвідомлює, що його життя в небезпеці і йому необхідна кваліфікована допомога, результату не буде! Привести його до цієї думки повинні кваліфіковані фахівці та психологи. Треба розуміти, що свідомість наркозалежного навіть на ранніх стадіях хвороби настільки змінюється, що він не в змозі реально оцінити ситуацію. Його життя перетворюється в суцільну ілюзію і самообман.

«Мені не потрібна реабілітація - я можу кинути сам!» - скільки разів чують батьки ці слова, коли просять дитини почати серйозне лікування, адже чим раніше почнеш, тим більше шансів на одужання. Багато батьків, йдучи на поводу у шарлатанів, вірять, що можна допомогти, підсипаючи ліки в їжу без відома людини, багато покладаються виключно на медикаментозне лікування. Але не можна проводити лікування наркозалежності (drug addiction treatment, лечение наркозависимости) тільки за рахунок детоксикації, і вже тим більше не принесе користі лікування без бажання хворого.

«Я можу, я кину, тому що я хочу ЖИТИ!» - ось що усвідомлює ваша дитина в реабілітаційному центрі. Обстановка тут не має нічого спільного з лікарнями для психічно хворих. Зате є розпорядок, обов'язки, повне самообслуговування та взаємодопомога. Під контролем досвідчених лікарів-психологів вони допомагають один одному відмовитися від вживання будь-яких наркотичних речовин і повернутися до повноцінного, нормального, відповідального життя.

Реабілітаційний центр з повною відповідальністю ставиться до своєї роботи і ще дуже важливий момент: він гарантує повну анонімність лікування. Останній фактор відіграє важливу роль в житті всієї родини, тому що зі зрозумілих причин люди не хочуть афішувати наркотичну залежність своїх близьких.

Так, правильне лікування наркозалежності - це нелегкий і дуже тривалий процес. Позбутися від ломки і депресії - це тільки початок шляху до одужання, причому найкоротший його етап. І не треба обманюватися, що далі все буде легко і просто, тому що самостійно повернутися в звичайне життя навряд чи вийде. Занадто велика травма була нанесена психіці. Потрібна грамотна, професійна психологічна допомога, доступна тільки в реабілітаційному закладі, фахівці якого працюють на основі останніх сучасних методик.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ