Головна : Новини

Чому хороший матрац важливий для здоровя?

, 18:06
0 1272

матрацНайкращий відпочинок кожен з нас отримує під час сну. Але чому ж виходить так, що начебто і вчасно лягаєш, і не надто рано встаєш, а відчуття втоми ніяк не проходить?

Вся справа в тому, що, крім відпочинку морального, нам треба відпочити і фізичний. А під час сну на незручному матраці тіло не тільки не відпочиває, а й отримує деякі пошкодження, які проявляються в старшому віці. Тому величезне значення має правильний вибір матраца.

Найкорисніші матраци носять горду назву ортопедичні. Якщо перевести це слово з грецької, то вийде випрямлення. Ортопедичні матраци орієнтовані на профілактику і лікування різних викривлень опорно-рухового апарату. В першу чергу, від неправильного матраца страждає хребет.

Ну а його деформація притягує за собою безліч проблем з суглобами і кістками. Однак фірми-виробники часто нагадують, що вже існуючі проблеми, такі, як остеохондроз або сколіоз, ортопедичні матраци не вирішують. Для їх лікування потрібен цілий комплекс процедур. Але, як то кажуть, будь-яку хворобу краще попередити, ніж потім лікувати.

Які ортопедичні матраци існують?

На даний момент можна виділити 2 види матраців:

  • на пружинній основі;
  • без пружин.

Давайте зупинимося на кожному з них окремо. Матраци, в конструкцію яких входять пружини, в свою чергу, також можна розділити на групи:

  1. з залежними пружинними блоками;
  2. незалежними пружинними блоками.

У першому випадку пружини переплітаються між собою, тому навантаження, одержувана однією пружиною, тягне рух і сусідніх з нею пружин.

Другий варіант матраців - з незалежними пружинами. вважається більш комфортним. Кожна з пружин в цій конструкції покоїться в окремому чохлі, тому навантаження стосується тільки певних блоків. Це створює той самий необхідний ортопедичний ефект. Чим щільніше один до одного розташовані пружини, тим комфортніше і корисніше матрац. Правда, тим вище буде і його вартість.

Якщо при виборі ортопедичного матраца бентежить наявність пружин, можна звернути увагу на моделі без пружинних блоків. Ортопедичну основу в таких матрацах становить наповнювач. Це може бути натуральний матеріал на зразок латексу, шерсті, водоростей, або штучні тканини - пінополіуретан, штучний латекс, меморікс. Більшою популярністю користуються моделі з комбінованим складом. Найчастіше поєднуються м'які і щільні наповнювачі, для створення кращого лікувального ефекту.

Як вибрати відповідний матрац?

Вибір матраца, в першу чергу, залежить від комплекції того, хто буде на ньому спати. Якщо це кремезний чоловік, то краще придбати матрац з щільними незалежними пружинами. Можна також розглянути варіант без пружинного блоку з використанням досить жорстких тканин. Володарі середньої комплекції можуть спати на матрацах з незалежними пружинами або складаються з нежорстких матеріалів. Худим людям краще вибирати більш м'які матраци.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ