Головна : Новини

Для чого потрібні шкільні стенди?

, 20:36
0 2891
шкільні стенди

На що ми в першу чергу звертаємо увагу, увійшовши в приміщення? На світло, інтер'єр, яскраві деталі. Це потрібно враховувати при організації простору в школі, маючи на увазі загальну концепцію оформлення: стандартний формат, що не має на увазі оригінальності, або навпаки. В обох випадках наявність або відсутність будь-яких окремих деталей відразу впаде в око. Наприклад, це можуть бути грамоти або дипломи, кубки, оригінальні пам'ятні речі з важливих заходів. При цьому у звичайній школі завжди є розклад на стіні в холі. Оформлення школи стендами дозволяє оживити простір яскравими деталями, створити єдиний стиль приміщень:

  • фойє;
  • рекреацій;
  • коридорів;
  • актового залу;
  • їдальні.

Однак стенди для НУШ — це не просто красиві елементи інтер'єру, це, перш за все, необхідність, оскільки вони доводять важливу інформацію до відома учнів та батьків, нагадують про вжиті в школі правила, порядок дій в надзвичайних ситуаціях. Можливі й спеціальні стенди: вимоги до шкільної форми, деякі правила дорожнього руху і т. п.

Крім того, стенди в кабінетах сприяють підвищенню успішності:

  1. учні постійно маючи перед очима теоретичний матеріал, як результат, краще і швидше його засвоюють;
  2. діти можуть зацікавитися додатковою інформацією;
  3. учні можуть поставити вчителю уточнюючі питання.

Стенди можна використовувати для анонсування теми уроку, для представлення плану занять, як варіант — з використанням оригінальних барвистих ілюстрацій.

Шкільні стенди також інформують про позакласних заходах: екскурсіях, походах в театр і музей. Стенди з кишенями можна використовувати в якості виставкових для демонстрації кращих робіт учнів — творів, виробів і малюнків.

Як правильно розмістити стенди?

Приміщення, де будуть розташовуватися шкільні стенди, має бути добре освітлене. Для цього не підходять темні коридори та тупиковий простір без вікон. Чим важливіша інформація, тим більш відвідуване місце необхідно вибрати. Не можна розміщувати стенди на сходових клітинах, близько відкриваються назовні дверей — це небезпечно і може призвести до отримання травми. Необхідно врахувати ще й цільову спрямованість стенду. Наприклад, інформацію про здоровий спосіб життя доречно розмістити близько медкабінету, а розповісти про майбутній концерт — у фойє і поруч з актовим залом.

Яку інформацію повинен містити стенд для школи?

Кожен учитель сам вирішує, який саме стенд йому потрібен, враховуючи також потреби учнів. Так, у кабінеті української мови незамінні стенди зі схематичним зображенням найважчих правил і винятками з них. На уроках фізики та математики завжди буде корисно мати перед очима ключові формули або закони й т. д.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ