Головна : Новини

Можливості та особливості мотоблока

, 17:33
0 1717

Отже, мотоблок являє собою багатофункціональний пристрій, свогороду одноосний мінітрактор, застосовуваний на садових і дачних ділянках, в особистому або фермерському господарствах. Сам по собі він є тільки простим саморушним пристроєм, але за допомогою встановлюваного навісного обладнання здатний вирішувати велику кількість різноманітних завдань. Найчастіше використовується для всілякої обробки грунту - оранки,боронування, культивації, підгортання. Його можна використовувати для збирання картоплі, у якості сінокосарки або снігоочисника. При бажанні на цей агрегат можна встановити грунтову фрезу, циркулярну пилку або водяний насос. І, звичайно, причепивши до мотоблока спеціальний напівпричіп або візок, його часто використовують для перевезення вантажів.

Якщо говорити про технічному пристрої мотоблока, то до його складу входять двигун, деталі трансмісії, ходової частини, системи управління та агрегатування. В залежності від потужності мотора мотоблоки діляться на 3 класу:

  • легкий, 1 — 3,5 к.с.;
  • середній, 4 — 6,5 к.с.;
  • важкий, 7 — 10 к.с.

На сучасні вироби встановлюють одноциліндрові чотиритактні двигуни внутрішнього згоряння. Агрегати легкого і середнього класів оснащуються бензиновими двигунами, а важкі найчастіше приводяться в рух за допомогою дизеля. Потужність зазвичай вибирають, основиваясь на складності майбутніх робіт і площі оброблюваної території.

Трансмісія мотоблоків зустрічається в декількох різних варіантах, від класичної зубчастої, з валом відбору потужності, до з'явилася зовсім недавно гидрооб'емниє. Колеса, залежно від класу, бувають знімні чи ні, суцільнометалеві абопневматичні. Система управління дещо нагадує мотоциклетний кермо. На лівій рукоятці, як правило, розташоване управління муфтою зчеплення, а на правій - швидкістю пересування і гальмуванням. Якщо говорити про український ринок, то мають від двох до шести передніх, а так само одну-дві задніх швидкості. Система агрегатування, що надає дополндаткови схожість з трактором, забезпечує надійну роботу всіх типів навісного обладнання.

Завдяки різним технічним характеристикам і особливостям конструкції вибір мотоблоків сьогодні дуже багатий. Звичайно, їх використання великими сільгосппідприємствами недоцільно, однак для володарів невеликих земельних ділянок вони стануть незамінними помічниками.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ