Головна : Новини

Для чого потрібен спецодяг?

, 23:43
0 2664
спецодяг

Використання спеціальної уніформи для працівників різних підприємств, компаній і організацій — це обов'язкова умова плідної та безпечної праці. Відповідно до державних стандартів, спецкостюми носять працівники виробництва, медицини, харчової та інших сфер. Різні статистичні підрахунки стверджують, що форму використовують 85-94 % від усіх професійних працівників. Так для чого ж потрібний спецодяг, які він дає переваги перед повсякденним костюмом, як виготовляється і навіщо застосовується? Нумо розберімося. Ну а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину "АНВІ ГРУП": https://anvigroup.ua/, в якому безпосередньо можна придбати спецодяг в Україні.

Коли потрібно носити спецодяг?

Існує безліч професій, в яких працівнику необхідна уніформа з певними параметрами, здатна забезпечити високий рівень захисту від зовнішніх факторів і гарантувати максимальну зручність. Наприклад, одяг для фахівців у важкій та хімічній промисловості, будівельних робітників, ЖКГ, співробітників підприємств, що займаються озелененням або дорожніми роботами. Такі види діяльності пов'язані з необхідністю роботи з потенційно небезпечними речовинами та матеріалами, а спецодяг запобігає отриманню травм різного ступеня тяжкості, захищає від переохолодження або перегріву. Пошиття спеціальних костюмів регламентується державою, і в залежності від виду діяльності, до уніформи пред'являються певні вимоги, обов'язкові для виконання.

Відмінні особливості спецодягу

Робота в кожній сфері вимагає певного зовнішнього вигляду й одне з призначень спецодягу вирішувати це питання. Крім цього, уніформа повинна виготовлятися з міцних тканин з регламентованим складом, відрізнятися зручністю та функціональністю. Не останню роль відіграють особливості дизайну. До 2000 року на пострадянському просторі в якості спеціальних костюмів, особливо для виробничих професій, використовувалася роба або ватник, які відрізнялися тільки мінімальним набором функцій та не враховували особливості професії або клімату в регіоні. Сучасна текстильна промисловість дозволяє створювати красиву форму, яка відрізняється розширеним набором можливостей, дозволяє створити сприятливе враження при спілкуванні з замовниками. Співпрацювати з професіоналом, одягненим в якісний костюм набагато приємніше, ніж з людиною, одягненою в брудний та безформний одяг.

Вимоги до матеріалів

Одним з ключових параметрів при пошитті уніформи є тканини для спецодягу. До них пред'являються певні вимоги, тому що матеріал повинен відповідати ряду параметрів, захищати людину від потенційних небезпек, з якими безопсереньо пов'язана його професія. Залежно від умов експлуатації, матерія буває:

  • з водовідштовхувальним просоченням;
  • з щільним плетінням для захисту від вітру;
  • із захистом від бруду та пилу;
  • з термостійкістю для запобігання від перегріву або переохолодження.

Спецодяг виготовляється з тканин певного складу, використовуються особливі плетіння та просочення, що дозволяє істотно підвищити захисні властивості та стійкість до зовнішніх чинників.

Функціональні особливості

Питання, чи потрібний спецодяг у виробництві, обслуговуванні або продажу відпадає, якщо фахівець порівняє функціональність уніформи та звичайного костюма. Кишені, призначені для зберігання інструментів і аксесуарів, елементи, що відстібаються, куліси, вставки, смуги та інші характерні особливості спеціального одягу дозволяють підвищити працездатність людини. Як результат, робітник витратить на виконання завдання в рази менше часу, якщо у нього буде доступ до необхідного інструменту, який зберігається в окремій кишені. Також знижується втома людини, яка може носити часто використовувані предмети з собою, а не бігати до місця зберігання, коли вони знадобляться.

Комфорт

При роботі важливо, щоб співробітник підприємства відчував максимальну зручність. Спеціальний одяг повністю відповідає цій вимозі. Розроблена з урахуванням особливостей конкретної спеціальності, умов праці, температури, кліматичного режиму та інших зовнішніх факторів, уніформа дозволяє людині повністю зосередитися на виконанні поставленого завдання. Використання особливою тканини, м'яких підкладок, захисного армування та інших оберігають деталей дозволяє спецодягу не натирати шкіру, запобігати надмірній пітливості або перекривати доступ повітря до тіла. У такому костюмі працівник відчуває себе легко та вільно.

Кольорове маркування

Важливим елементом спеціального одягу є забарвлення тканини. Вона виконує кілька функцій одночасно:

  1. Дозволяють виділити співробітника організації з натовпу, зайнятих виконанням завдань в одній області, людей.
  2. Є частиною рангової системи підприємства. Для різних професій або спеціалізацій передбачені різні колірні позначення, які допомагають швидко відшукати необхідну людину.
  3. Сигналізує про виконання робіт в конкретній галузі. Яскраві, помітні кольори здалеку дозволяють визначити, що йде виробничий процес і бажано змінити маршрут.
  4. У ряді випадків до спецодягу пред'являються вимоги до маскування. Камуфляжні тканини, які використовуються охоронними та силовими структурами, а також мисливцями, рибалками та туристами, дозволяють приховати свою присутність на місцевості або в натовпі.

Додатковою характеристикою є психологічний вплив: людина, одягнена в уніформу, викликає підсвідому довіру, відразу переводиться в ранг кваліфікованих працівників, здатних відповісти на питання або вирішити задачу, пов'язану з професійною діяльністю.

Захисні характеристики

Багато професій пов'язані з ризиками для здоров'я, експлуатацією потенційно небезпечних предметів і речовин, або роботою в несприятливих умовах. Для зайнятих в подібній діяльності людей, розробляється спецодяг, що володіє певними властивостями. У виробництві костюм оберігає людину від отримання травм або попадання матеріалів на шкіру, захищає від пилу та бруду. У медицині уніформа охороняє не тільки лікаря, але й хворого, який не заразиться інфекцією, яку приніс персоналом медичного закладу від іншого пацієнта. Використання спецкостюму при зайнятості в умовах високої вологості дозволить зберегти шкіру від попадання води та переохолодження організму.

Дисципліна і впізнаваність

До корисних властивостей уніформи відносяться підсвідомий вплив на фахівця. Одягаючи костюм, людина неусвідомлено намагається підвищити професійний престиж, поліпшити ставлення до працівника, підвищити повагу та виглядати краще в очах оточення.

Також спецодяг важливий в рекламі компанії. Певний крій костюма, корпоративний колір, вишитий, тиснений або нанесений іншим способом логотип підприємства дозволяють відразу дізнатися, співробітники якої організації займаються виконанням роботи. І якщо вона зроблена якісно, то потенційні клієнти захочуть звернутися в цю компанію, коли їм знадобляться аналогічні послуги.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ