Головна : Новини

Лікування нікотинової залежності

, 15:58
0 1327
нікотинова залежність

Куріння тютюну — один з основних факторів ризику смерті в усьому світі. Воно очолює список провідних причин неінфекційних захворювань поряд з артеріальною гіпертонією, гіперхолестеринемією, зловживанням алкоголем, недостатньою фізичною активністю та нездоровим харчуванням. Внесок куріння в загальну смертність становить 17,1 %, а в загальні втрати по непрацездатності — 13,4 %.

Необхідно відзначити, що нікотинова залежність прирівнюється до героїну та кокаїну, а відмова від куріння пов'язане з симптомами відміни, включаючи: зміну настрою, злість, дратівливість, депресію, порушення концентрації уваги. Далі, ми поговоримо про лікування даної залежності. Ну а розповість нам про це співробітник медичного центру "ЛУЧ": https://medcentrluch.com.ua/, в якому безпосередньо лікують нікотинову залежність в Кривому Розі.

Як лікують нікотинову залежність?

Один з найважливіших пунктів боротьби з тютюнопалінням — широке впровадження в практику методів боротьби з нікотиновою залежністю, ефективність яких підтверджена за сучасними критеріями в рандомізованих контрольованих випробуваннях, мета-аналізах, систематичних оглядах. У рекомендаціях по лікуванню тютюнопаління та нікотинової залежності виділяють 10 ключових моментів, які необхідно враховувати в практичній діяльності:

  1. Залежність від тютюну — хронічне захворювання, яке часто вимагає повторних втручань та неодноразових спроб припинення куріння. Існують, однак, ефективні методи лікування, які можуть істотно підвищити ймовірність тривалої відмови від куріння.
  2. Необхідно, щоб лікарі постійно визначали й документували статус тютюнопаління та лікували кожного курця.
  3. Лікування тютюнової залежності ефективно в широкому діапазоні субпопуляцій (стать, вік, стан здоров'я, освітній рівень і т. д.). Лікарі повинні заохочувати бажання кожного пацієнта зробити спробу припинити куріння, давати відповідні консультації та рекомендувати медикаменти, ефективність яких доведена.
  4. Короткі курси лікування нікотинової залежності ефективні. Лікарі повинні запропонувати кожному пацієнтові, який палить, хоча б нетривале лікування методами, які є ефективними з позицій доказової медицини.
  5. Індивідуальні, групові та телефонні консультації ефективні, і їх результативність підвищується в міру інтенсифікації лікування (медикаментозного). Два компоненти консультацій особливо ефективні, і лікарі повинні використовувати їх при роботі з пацієнтами, які намагаються припинити куріння: практичні поради (відповіді на питання / навчання) та соціальна підтримка як частина лікування.
  6. Існує ряд медикаментів з доведеною ефективністю в лікуванні нікотинової залежності, і лікар повинен докласти всіх зусиль для їх використання пацієнтами, які намагаються відмовитися від куріння, за винятком випадків, коли є медичні протипоказання або мова йде про особливі групи, в яких дані про ефективність недостатні (вагітні, які вживають жувальний і нюхальний тютюн, підлітки та люди, які мало палять).
  7. Консультації та медикаментозна терапія ефективні окремо для лікування нікотинової залежності, але в комбінації їх ефективність підвищується. Тому лікарі повинні намагатися, щоб кожен пацієнт отримував як консультативну, так і медикаментозну допомогу.
  8. Телефонні консультації з питань припинення куріння ефективні в широких верствах населення та дозволяють значно розширити коло пацієнтів. Тому лікарі та працівники системи охорони здоров'я повинні впроваджувати цей метод в повсякденну практику.
  9. Якщо людина, яка палить, в даний час не схильна зробити спробу припинити куріння, необхідно мотивувати її на такі спроби в майбутньому.
  10. Лікування нікотинової залежності ефективне як клінічно, так і економічно. Безкоштовне для пацієнта забезпечення консультаціями та медикаментами для лікування нікотинової залежності підвищує ймовірність успішного результату.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ