Головна : Новини

Дитячий хірург: що він лікує?

, 12:14
0 982
Дитячий хірург

Дитячий хірург — це лікар, який займається проблемами вад дитячого віку, які потребують оперативного (хірургічного лікування). Сьогодні дитячий хірург Житомир МЦ Асклепій розповість нам детальніше про те, в яяких випадках потрібно звертатися до дитячого хірурга.

Первинний плановий огляд

У 1-й місяць життя дитини необхідний огляд дитячого хірурга з метою виявлення хірургічних патологій, таких як:

  • гемангіоми (судинна пухлина на шкірі);
  • пупкова або пахова грижі (випинання тканин або частини органів через слабкі місця передньої черевної стінки);
  • пороки розвитку сечостатевої сфери — крипторхізм (неопущення яєчок в мошонку);
  • гідроцеле (скупчення рідини в оболонках яєчка);
  • гіпоспадія (зміщення сечівника) у хлопчиків;
  • наявність свищів і кіст на шкірі, а також додаткових утворень.

Існують стану, коли не потрібно чекати планового огляду, а необхідно відразу звертатися до дитячого хірурга:

  1. Мокне пупкова ранка або не відпала пуповина. Якщо пуповинний залишок не відпадає протягом тижня після виписки, необхідно звернутися до хірурга. Після видалення пупкового залишку важливо стежити за тим, як виглядає пупкова ранка, і правильно за нею доглядати. В ідеалі пупкова ямка повинна бути сухою. Вона може бути покрита скоринкою. Постарайтеся, щоб ця корочка трималася як можна довше, під нею зараз відбувається епітелізація судин. Ні в якому разі не можна знімати цю корочку або намагатися її розм'якшити. У перші дні ранку найкраще обробляти або слабким, трохи рожевим розчином марганцівки, або «зеленкою», або спировим розчином хлорофіліпту. Іноді з пупкової ранки йдуть виділення: слиз, сукровиця. Встановити, чому це відбувається, повинен хірург. Є ймовірність, що у дитини вроджені свищі пупкової протоки або проблема з епітелізацією судин. Хірург поставить діагноз і вживе заходів, щоб ранка закрилася.
  2. У животику прощупується пухлина. Іноді мама помічає її, коли купає малюка.
  3. Малюк мляво мочиться. Струмінь у новонародженого (що у хлопчика, що у дівчинки) повинен бути широким, безперервним, йти з напором, дугою, щоб не змочувати зовнішні статеві органи. А якщо він млявий і сочиться по крапельці або випускає бризки, можливо, у малюка — порок сечовидільної системи.
  4. Пупкова грижа. До пупкових гриж ставлення у хірургів спокійне у зв'язку з тим, що у дітей наявність пупкової грижі є нормальним явищем. Пупкова грижа виникає через слабкість черевного преса у новонародженої дитини та у зв'язку з тим, що через пупкове кільце проходила пуповина, тому нічого дивного, що пупкова ямка у деяких немовлят зовсім не ямка, а вибухає опуклість. У зв'язку з цим основне завдання це розвивати черевну мускулатуру малюка. А якщо до року пупкова грижа не проходить сама, йдіть на консультацію до хірурга.
  5. Пахові грижі. Вони вимагають обов'язкового хірургічного лікування, бо самі не проходять і можуть викликати гостру хірургічну патологію. Зустрічаються вони переважно у недоношених дітей. У хлопчиків набагато частіше, ніж у дівчаток. При цьому грижа у хлопчиків виглядає, як збільшення однієї половини мошонки. Спочатку дитина турбується, потім з'являється припухлість в паху, а далі ділянка кишки опускається в мошонку й остання збільшується. Причина цієї хірургічної патології криється в пороці розвитку пахових кілець-каналів, які не замикаються до такої міри, щоб перешкоджати випаданню петлі кишки. У малюка від крику, від того, що він тужиться, підвищується черевний тиск, кишка знаходить місце найменшого опору — розтягнуті пахові кільця. Якщо схильність до пахової грижі є, вона завжди з'явиться, як би ви малюка від напруг не оберігали. Для дівчаток пахова грижа небезпечніше, ніж для хлопчиків, тому що у них грижовим вмістом частіше буває не кишка, а яєчник. Коли він виходить за межі черевної порожнини, порушуються циркуляція крові і яєчник може прийти в такий стан, що потім уже ніколи не буде виконувати свої функції. Зараз хірурги вважають, що оперувати пахові грижі треба тоді, коли поставлений діагноз, не відкладати розв'язання питання на потім, чекаючи, щоб дитина підросла.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 4)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ