Головна : Новини

Неспецифічний виразковий коліт: причини, симптоми, лікування

, 15:47
0 355
неспецифічний виразковий коліт

Неспецифічний виразковий коліт-хронічне захворювання кишечника невідомої етіології, схильне до рецидивів, що супроводжується дифузним запаленням слизової оболонки товстого кишечника. У світовій медичній літературі це захворювання отримало таку назву, оскільки точні причини, що викликає його розвиток, не були встановлені. При цьому і наявність виразок в кишечнику не є обов'язковим протягом даної патології. Більш докладно про захворювання і ефективні методи лікування читайте на сайті https://privit.com.ua/nespetsyfichnyi-vyrazkovyi-kolit/. А про симптоми та причини хвороби ми розповімо далі в нашому огляді.

Причини появи неспецифічного виразкового коліту

Пошкодження стінки кишки, що супроводжується імунною відповіддю з продукцією антитіл до власних клітин кишечника і розвитком аутоімунного запального процесу, розглядається як одна з можливих причин маніфестації неспецифічного виразкового коліту.

Крім того, захворювання діагностується у людей з порушеннями мікрофлори кишечника, що ведуть до локального подразнення слизової оболонки алергічної і токсичної природи.

Порушення мікроциркуляції в кишечнику через аномальної роботи нервової системи, підвищення проникності слизової кишкової стінки для бактерій і мікроорганізмів також відносять до причин розвитку неспецифічного виразкового коліту.

Симптоми неспецифічного виразкового коліту

  • Поява крові в калі відзначають переважна більшість хворих неспецифічним виразковим колітом.
  • Діарея невеликими обсягами калових мас, до 15-20 разів на добу. У важких випадках дефекація відбувається кров'ю, гноєм і слизом, так як калові маси практично відсутні. У осіб старечого віку можливий розвиток запорів через вікових змін кишечника.
  • Біль при неспецифічному виразковому коліті локалізується частіше в лівій половині живота, при тотальному або субтотальному ураженні може мати дифузний характер (по всьому животу). При переважній локалізації запалення в прямій кишці турбують тенезми – хворобливі позиви до дефекації.

Діагностика неспецифічного виразкового коліту включає ретельний збір анамнезу, палацовий огляд прямої кишки, а також УЗД органів черевної порожнини, рентгенографія черевної порожнини і КТ-колоноскопія.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 8)

Читайте також:


ВВЕРХ