Досвід застосування БАД АРТ ЛАЙФ ГАСТРОКАЛМ в комплексному лікуванні дисбіозів і кишкової інфекції у дітей.

Л.В. Струць, МСЧ № 2, м. Томськ
«Зри в корінь», - говорив Козьма Прутков, маючи, швидше за все, на увазі використання для лікування людини препаратів рослинного походження. Досвід застосування в медицині поєднання хіміопрепаратів з фітотерапією призводить до успішного лікування хвороб, тим більше що з кожним роком все більше і більше зростає непереносимість антибіотиків і ряду синтетичних препаратів, а в разі їх застосування може розвинутися лікарська хвороба.
Особливо переважні фітопрепарати при лікуванні дітей, тому що вони діють більш м'яко і легше сприймаються дитячим організмом, не даючи небажаних наслідків.
Так, одним з активно використовуються нами в дитячій поліклінічної практиці препаратів для лікування дисбіозів і кишкових інфекцій, є біологічно активна добавка до їжі ГАСТРОКАЛМ фірми АРТ ЛАЙФ.
Під дисбіозом розуміють якісне і кількісне порушення складу мікрофлори кишечника, внаслідок чого порушується очищення організму від шлаків, що в свою чергу веде до появи таких серйозних захворювань, як астма, дерматити, пухлини, анемії, гіпотрофії. Процес травлення у кишечнику унікальний.
В результаті нормального розщеплення їжі утворюється всього 200-500 грамів калу на добу.
У разі розладу травлення і перегрупування нормальної кількості і якості мікрофлори починається бурхливий ріст дріжджових грибків, стафілокока та іншої патогенної флори, тобто розвиваються явища дисбіозу (дисбактеріозу), основними клінічними проявами якого є: зниження апетиту, біль у животі, здуття, бурчання кишечника, проноси, запори, зниження активності дитини, розвиток анемії.
Нами проводилося лікування дисбіозу у 50 дітей у віці від 2 до 7 років із зазначеними вище симптомами хвороби. У них бактеріологічно були підтверджені стафілококовий і клебсіеллезной дисбіози. При цьому в копрограми виявилися ферментативні порушення, які свідчать про зміни з боку шлунка, підшлункової залози і жовчовидільної системи.
Діти були розділені на 2 рівні групи, по 25 чоловік. В основній групі лікування проводилося за стандартною чотирьохетапну схемою, що включає призначення:
1) специфічного фага (5-7 днів);
2) ферментів (фестал, ензістал - 10 днів);
3) біопрепаратів (лактобактерії, біфідумбактерин - 20 днів);
4) шлунково-кишкового фітосбори (10-14 днів).
Дітям контрольної групи призначали тільки один з фагів, залежно від виявленого збудника, - 5 днів і ГАСТРОКАЛМ - 10-14 днів, по 1 / 2 таблетки 2 рази на день за 30 хвилин до їди.
Вже через два дні спільного призначення препаратів у дітей поліпшувався апетит, підвищувалася активність.
На 3-й день прийому припинялися болі в животі, здуття кишечника, на 5-й день відновлювався стілець і до 12-го дня лабораторій підтверджувалося зникнення запальних і ферментативних порушень з боку шлунково-кишкового тракту.
В основній же групі, де діти лікувалися по стандартній схемі, клінічна стабілізація процесу починалася до 8-10-го дня, а лабораторні показники відновлювалися до 13-15-го дня.
Таким чином, більш рання (на 2 дні) стабілізація процесу в контрольній групі, швидше за все, пояснюється протизапальними і імуномодулюючими властивостями ГАСТРОКАЛМ за рахунок комбінації входять до його складу інгредієнтів: деревію, кореня кульбаби, солодки, насіння льону, л акто бактерії а, рослинних ферментів і вітамінів А, Е, С, U.
У результаті призначення ГАСТРОКАЛМ вдалося:
1) скоротити прийом специфічних фагів на 2 дні;
2) зменшити кратність дачі лікарських препаратів дитині з 8 до 2 раз (за загальноприйнятою схемою) і кількість найменувань - з 4 до 1 препарату.
Прекрасні результати отримали ми і при комплексному лікуванні ГАСТРОКАЛМОМ середньо-і легких форм дизентерії (30 чоловік). Основними клінічними проявами хвороби у них були симптоми інтоксикації, які поєднуються з підвищеною температурою (37-38 ° С) - 24 особи (80%), нудотою - 3 особи (10%), блювотою - 9 осіб (30%), зниженням апетиту - 30 осіб (100%), болями в животі - 30 осіб (100%), рідким стільцем зі слизом - 30 осіб (100%), з прожилками крові - 5 осіб (16%). Діагноз був підтверджений бактеріологічними висівом дизентерійної палички з кишечника і виявленням в копрограми великої кількості лейкоцитів, еритроцитів і ферментативних розладів шлунка, підшлункової залози і жовчовиділення. До основної групи увійшли 15 осіб, які отримали комплексне лікування дизентерії антибіотиками (5-7 днів) у поєднанні з симптоматичними засобами (но-шпа, фестал, аскорутин, вікасол, глюконат кальцію) - протягом 7-15 днів. Але не завжди лікування дітей з проносами антибіотиками було вдалим через зниження чутливості збудників до використовуваних засобів і порушення біоценозу кишечника.
Тому, використовуючи стандартну схему лікування, ми домагалися зникнення клінічних симптомів до 12-15-го дня хвороби, але виділення дизентерійної палички в період реконвалесценції тривало у 5 осіб (16%) повторно. Тому в контрольній групі для лікування дизентерії були використані нітрофурановие препарати (5 днів) у поєднанні з ГАСТРОКАЛМ (по 1 / 2 таблетки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі) - 10-12 днів. При цьому всі клінічні симптоми хвороби до 7-10-го дня зникли, а в показниках копрограми лейкоцити і еритроцити не визначалися вже з 3-го дня прийому. До 10-го дня хвороби у 11 осіб (70%) в контрольній групі відновлювалися ферментативні процеси в шлунково-кишковому тракті, а до 13-го дня хвороби дитина була здорова, і дизентерійна паличка повторно не визначалася.
Таким чином, БАД АРТ ЛАЙФ ГАСТРОКАЛМ знайшов широке застосування в комплексному лікуванні дисбіозів і кишкових інфекцій як препарат, що володіє протизапальними, обволікаючу, спазмолітичні і жовчогінні властивості і не перевищує ціну витрат у порівнянні з фармакопейними засобами.
Призначення ГАСТРОКАЛМ у дітей зручно через малу кратності прийому на добу і невеликих доз препарату, відсутність побічних реакцій, здатності досягти повного клінічного одужання і звільнення від патогенних мікроорганізмів.

Коментарі

ВВЕРХ