Застосування БАД АРТ ЛАЙФ в дитячій гастроентерології.

О.Н. ПУЧНІНА, лікар-гастроентеролог вищої категорії, м. Липецьк
Кількість дітей з патологією органів травлення щороку зростає. Відзначається значне зростання виразкової хвороби, ерозивних гастродуоденітів, панкреатитів у дітей.
Паралельно з традиційними методами лікування зростає питома вага нетрадиційної медицини, на більш високий щабель піднімається нутриціології.
Правильно призначені біологічно активні добавки допомагають швидше впоратися з хворобою, подовжують ремісію захворювання, працюють профілактично.
При захворюванні органів травлення в гастроентерології використовують біологічно активні добавки (БАД) компанії Артлайф: КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС, ГАСТРОКАЛМ, Токсфайтер ЛЮКС, ГРІН СТАР, БІФІДОБАК, АЦІДОБАК, ЛЕЦИТИН, ХЕПАР ФОРМУЛА, ДІСКАВЕРІ Відмінник, котячий кіготь, БЕТА-каротин, вітамін «Е », ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ.
Відзначено хороші результати у дітей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, які отримували ЛЕЦИТИН. За останній рік у чотирьох дітей після застосування 2-3 курсів ЛЕЦИТИН не виявлено конкрементів у жовчному міхурі при УЗД, у шести осіб відзначено зменшення розмірів каменів з 9-11 до 3-7 мм.
Значне зменшення астеноневротичному синдрому клінічно і зниження цитолізу при біохімічному дослідженні крові відзначено у 5 дітей з хронічним гепатитом на тлі застосування ХЕПАР ФОРМУЛА.
Протягом року у 11 дітей, які пройшли повний курс медикаментозного лікування без досягнення повної епітелізації виразок і ерозій, ці дефекти слизової були епітелізіровани на тлі застосування ГАСТРОКАЛМ і Котячий Кіготь. Тільки, у трьох дітей з хронічним рецидивуючим перебігом ерозивного гастродуоденіту ендоскопічної ремісії на тлі застосування наших БАД не досягнуто.
Можна говорити про прекрасні репаративних властивості названих біологічно активних добавок.
Оцінка ефективності КОМПЛЕКСУ ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС була проведена на базі обласної дитячої лікарні міста Липецька. КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС містить різні форми природних ензимів, отриманих з натуральної сировини, ці ферменти допомагають організму людини краще засвоїти їжу, сприяють корекції дисбіозу за рахунок наявних у складі біфідобактерій і володіють м'яким іммунокоррегірующіх і протизапальною діями.
Дана БАД застосовувалася у 10 дітей у віці від 8 до 15 років. Хворі отримували по 1 таблетці 2 рази на день протягом 15 днів.
Контрольна група була представлена ​​дітьми від 7 до 15 років у кількості 8 чоловік, вони отримували ферментні препарати мезим і фестал.
Основні скарги у дітей з муковісцидозом і вторинним синдромом мальабсорбції були на розріджений стілець з наявністю неперетравлених шматочків їжі, у дітей з панкреатитом і гастродуоденітом мали місце больовий синдром, нудота. Крім того, у трьох людей в першій і в двох в контрольній групі був виявлений дисбактеріоз зі зниженням або відсутністю біфідобактерій. У комплексну терапію включалися дієтотерапія, антациди, в контрольній групі діти з дисбактеріозом отримували біфікол. У першій групі біопрепарати в лікування не вводилися.
Побічних і алергічних реакцій на КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС не було. Прийом даної БАД приводив до купіруванню больового синдрому в середньому на 5-7 день (без застосування спазмолітиків), до нормалізації стільця. У дітей з панкреатитом, що мають дисбактеріоз, через 8-10 днів після закінчення застосування КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС проведено контрольне дослідження біоценозу кишечника і виявлено нормальний вміст біфідобактерій.
Висновок
Проведена клінічна апробація КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС - біологічно активної добавки компанії АРТ ЛАЙФ - показала, що даний продукт має виражений терапевтичний ефект у дітей з патологією органів травлення, не викликає побічних реакцій, сприяє корекції дисбіозу і може бути рекомендований у педіатричній практиці для комплексного лікування гастроентерологічної патології

Коментарі

ВВЕРХ