здоровье, артлайф, арт лайф, health, artlife   Мапа сайту Login art life

+38 (067) 6802411 Російський  Український  Англійський     
 Артлайф Україна, Київ
артлайф

Сучасні методи діагностики та лікування лямбліозу у дітей.

Н.В. Худякова, лікар вищої категорії, доцент кафедри госпітальної педіатрії СГМУ, м. Томськ
Лямбліоз широко поширений серед населення Томської області. За даними статистики дитячої лікарні № 1 м. Томська, за рік в лабораторії проведено 5129 досліджень на яйця глистів, і в 404 випадках (7,9%) в калі виявлено цисти лямблій. За осінній період в Гнип «Віріон» звернулися 273 дитини, і методом ІФА у 54,5% з них був отриманий позитивний результат. За рівнем захворюваності гельмінти займають друге місце після ГРВІ та грипу. Інвазія лямбліями у дорослого населення сягає 10-12%, у дітей, особливо у віці 2-5 років - до 30% і більше, з віком зараженість поступово знижується і до 16 років досягає 10%. У структурі інвазованих 98,5% складають діти (Н. В. Мерзлова зі співавт., 1998). Лямбліозной інвазія реєструється частіше в літньо-осінній період. Зараження людини відбувається при проникненні цист лямблій аліментарним шляхом. Джерелом інвазії є тільки людина. Цисти досить стійкі. Фактори передачі - забруднені цистами предмети побуту, руки, овочі, фрукти, питна вода. Цисти можуть передаватися мухами і тарганами.
Тривалість життя лямблій в організмі людини при відсутності реінвазії коливається від 3 до 40 днів, становлячи в середньому 4 тижні. Так як лямбліоз - «хвороба брудних рук» (зараження відбувається оральним шляхом при контакті дитини з предметами, зараженими носіями паразита, або при вживанні забруднених їжі та води), вона часто зустрічається в інших членів сім'ї та в дитячих колективах, відвідуваних цими хворими. Ми спостерігали за 178 дітьми, що звернулися за допомогою до дитячої лікарні № 1. Лямбліоз частіше діагностовано у дівчаток (57,4%) і рідше у хлопчиків (42,6%). Серед них дошкільнят було 20%, молодших школярів - 63%, а старших школярів - 27%. У третини хворих лямбліоз дітей виявлено наявність високого інфекційного індексу і хронічних вогнищ інфекції. П'ята частина хворих перенесла в минулому гепатит і стільки ж дітей - дизентерію; у половини обстежених були каріозні зуби.
Клінічна картина лямбліозу дуже різноманітна, але частіше за інших діагностували симптоми, складові больовий, диспепсичний, інтоксикаційний синдроми та явища в вегето-судинної дистонії. У більшості випадків клінічна картина хвороби була представлена ​​симптомокомплексами холециститу і дуоденіту. У 42% дітей, хворих лямбліоз, виявлені дисфункції кишечника, пов'язані з порушенням його моторної функції, а часто і з розвитком вторинних ферментопатий. У багатьох дітей у період загострення процесу виразними ставали симптоми полігіповітамінозу, дисбактеріозу, вегетосудинної дистонії. У 7% дітей спостерігалися функціональні зміни підшлункової залози. Аналіз калу на найпростіші досліджувався триразово, з проміжками в 1-2 дня. Цим методом лямблії були виявлені у 74,4% дітей. Найбільшу інформацію про стан жовчовивідних шляхів дали результати фракційного дуоденального зондування і проводиться після нього мікроскопія жовчі, і вивчення її складу. Мікроскопія порцій дозволила виявити лямблій у 80% обстежених дітей, ознаки запалення - у 64%, діскінетіческіе розлади жовчовивідних шляхів - у 79%, з них 75% мали дискінезії гіпермоторной характеру. Відомо, що інфекція лямбліями може спонтанно зникнути через 6 тижнів, але частіше персистує роками. При цьому екскреція цист відбувається з 10-20-денними паузами, що пояснює той факт, що цисти лямблій в калі часто не знаходять, навіть при уточненому діагнозі лямбліозу. Діагностичні методи цієї інвазії поповнилися мікробіологічними та морфологічними дослідженнями. Стала широко застосовуватися імуноферментна тест-система «Лямблії-АТ-стрип», основним компонентом якої є очищені поверхневі білки - основні іммунодомінантних білки лямблій.
Самим останнім методом, що поповнив можливості припустити у хворого наявність лямбліозу, є комп'ютерне тестування на апараті «Оберон».
Лікування захворювання має проводитися комплексно. Протилямбліозні препаратами вибору можуть стати тіберал, тінісан, трихопол або фуразолідон.
В останні роки з'явилася можливість лікування лямбліозу біологічно активними добавками до їжі вітчизняного виробництва.
У російській компанії Артлайф створені й успішно застосовуються препарати Токсфайтер і ХОЛЕГОН. Хороші результати отримані при клінічної апробації АРТЕМІЗІНА.
Побічних ефектів у цих препаратів не відзначено.
Важливим є те, що крім антипаразитарного дії вони дають виражені жовчогінний і протизапальний ефекти, а також надають потрібне для повного одужання ентеросорбційне дію.
Таким чином, при лікуванні і профілактиці лямбліозу біологічно активні добавки (БАД) дозволяють відмовитися від володіють токсичним ефектом хіміопрепаратів.

← Клінічна апробація БАД... Застосування БАД АРТ ЛАЙФ... 
Просмотров: 5231

Додати коментар
Ваше им'я
Текст
Введіть символи, що на зображенні

МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА

ONLINE КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕВРОЛОГА

ПРОДУКЦІЯ КОМПАНІЇ АРТЛАЙФ

БАД, ВІТАМІНИ, КОСМЕТИКА

ОНЛАЙН ПЕРЕКЛАДАЧ

worldtranslation.org

ONLINE КОНСУЛЬТАЦИЯ НЕВРОЛОГА

продукція артлайф

World translation

   Цей сайт дасть можливість всім хто хоче отримати консультацію фахівця з багаторічним успішним досвідом подолання таких хвороб:
- Міжхребцева грижа диска;
- ДЦП;
- Псоріаз;
- Цукровий діабет;
- Артроз і т. д.
Шульга Микола Володимирович
   Замовлення продуктів Артлайф на території України: БАД: лецитин, котячий кошоть, кальцій; косметика: Probio, Incaps, Functional cosmetics; вітаміни; каши, супи, киселі, цукерки, чай, кава; засоби особистої гігієни: шампунь, бальзам, гель для гоління, зубна паста.
   Професійний переклад з української на англійську мову  текстів різної тематики: медичної, технічної, науково-технічної, юридичної, економічної, літературної; переклад банківської документації , сертифікатів, пісень, медичних препаратів, пісень, віршів, інструкцій по експлуатації, технічної документації, а також локалізація інтернет-ресурсів.

Артлайф - функціональне харчування, вітаміни, БАД, косметика.

© 2011-2019 Artlife company, Inc. All rights reserved.


Є лише один метод зберегти здоров'я - їсти те, чого не хочеться, пити те, що не любиш, і робити те, що не подобається.

Марк Твен