загрузка...

Клінічна апробація БАД ІВЛАКСІН в дитячій гастроентерологічної практиці.

А.П. Кидаючи, О.В. ЗАЗУЛІНА, Е.А. Усачова, Обласна дитяча клінічна лікарня, кафедра неонатології ВГМА ім. М.М. Бурденка, м. Воронеж Мета дослідження: оцінка ефективності біологічно активної добавки до їжі (БАД) ІВЛАКСІН (виробництво компанії АРТ ЛАЙФ) у хворих із гастроентерологічною патологією.
Завдання дослідження:
1. Вивчення впливу біологічно активної добавки ІВЛАКСІН на результати лікування захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки з помірним больовим синдромом.
2. Вивчення впливу БАД ІВЛАКСІН на результати лікування синдрому коліту.
Методика дослідження
Робота проводилася в гастроентерологічному відділенні Обласної дитячої клінічної лікарні з вересня по листопад 2000 року.
Батьки дітей, які взяли участь у дослідженні, отримали повну інформацію про його характер і дали згоду на участь у ньому. Всього до дослідження було залучено 15 пацієнтів.
Характеристика груп:
У першу групу увійшли вісім хворих з патологією верхніх відділів шлунково-кишкового тракту з помірним больовим синдромом. У чотирьох дітей цієї групи виявлено хронічний антральний гастрит, у двох дітей - гастродуоденіт, в однієї дитини - ерозивний гастродуоденіт з локалізацією ерозій в цибулині, у одного - виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Діти були у віці від 4 до 15 років, переважно дівчатка (7 осіб). Стаж захворювання становив від 3-4 місяців до 12 років. У всіх дітей відзначався больовий синдром, у 2 - нудота, у 2 - печія, у 1 - відрижка, у 4 - схильність до закрепів, у 4-метеоризм. Для підтвердження діагнозу використовувалися як загальноклінічні, так і спеціальні дослідження-ендоскопія, сонографія органів черевної порожнини, копрологія.
У другу групу увійшли сім дітей з патологією кишечника, що протікає з помірним больовим синдромом і запором від 2 до 4 днів. У 4 дітей цієї групи виявлені аномалії розвитку кишечника: доліхосігма, лівобічний доліхоколон. У 3 дітей запори чергувалися з розрідженням стільця і ​​супроводжувалися метеоризмом і гучним бурчанням по кишці. Стаж захворювання до моменту обстеження становив 1-3 роки, а у хворих з аномалією розвитку кишечника відповідав паспортному віку (від 3,5 до 14 років). До групи увійшли шість хлопчиків і одна дівчинка.
Для підтвердження діагнозу, поряд з перерахованими вище дослідженнями, аналізувався мікропейзаж кишечника, і підтверджувалося відсутність гельмінтів.
Схема лікування
Всім дітям ІВЛАКСІН призначався з іншими медикаментозними засобами, традиційно використовуються в стаціонарах. Його доза становила від 1 таблетки 2 рази на день (дітям до 7-8-річного віку) до 1 таблетки 3 рази на день (дітям старше 8 років). Препарат приймався за 15-20 хвилин до їжі, запивати теплою водою. Курс лікування у 6 дітей склав 10 днів, у 7-14 днів, у 2-20 днів.
Терапевтична ефективність Ніяких негативних побічних ефектів при застосуванні ІВЛАКСІНА не виявлено.
У дітей першої групи спонтанні болі в животі зникли на 5-6 день лікування, тільки в однієї дитини болю зберігалися близько 10 днів; пальпаторне болю зникли до 10-12 дня, нудота, відрижка, печія, метеоризм купировались до 7 дня від початку лікування.
У дітей другої групи спонтанні болі в животі зникли на 4-6 день від початку терапії, пальпаторно болючість по ходу кишечника зберігалася більш тривалий час - від 12 до 14 днів, явища метеоризму зникли через 7 днів, і в цей же час відзначалося зникнення запорів і нормалізація консистенції калових мас.
Таким чином, доведено ефективність біодобавки ІВЛАКСІН в лікуванні дітей із захворюваннями шлунка та кишечника. ІВЛАКСІН може бути використаний як у комплексному лікуванні загострень, так і для проведення курсів сезонної профілактики захворювань шлунка та кишечника у дітей.
Рекомендується приймати ІВЛАКСІН курсом від 2 до 3 тижнів, при кратності введення тричі на добу. Дітям молодшого віку доцільно зменшувати дозу до 1 / 2 таблетки при триразовому прийомі. ІВЛАКСІН може бути використаний не тільки в комплексній терапії, але і як монопрепарат для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються больовим і колітно синдромами.

Коментарі

ВВЕРХ