Застосування ентеросорбентів і протипаразитарних фітокомплексів в педіатричній практиці.

Н.В. Худякова, лікар вищої категорії, доцент кафедри госпітальної педіатрії СГМУ, м. Томськ
Відомо, що здоров'я населення на 50% залежить від способу життя. У поняття способу життя можна вкласти і ставлення людини до лікування. Економічний і екологічний кризи різко змінюють умови життя, призводять до накопичення шкідливих токсичних речовин у внутрішньому середовищі організму. Це, в свою чергу, проявляється в послідовній дисфункції клітин, органів, систем і, в кінцевому підсумку, викликає хвороба, що супроводжується синдромом ендотоксикозу. Як система природної детоксикації, лімфатична система першою реагує на зміни внутрішнього середовища, в силу притаманних їй дренажно-детоксикаційної та імунної функцій.
Багато десятиліттями п'ють неякісну воду, нераціонально харчуються, а коли захворіють, починають приймати відразу кілька медикаментозних препаратів з бажанням якнайшвидшого позбавлення від кожного прояву хвороби. Багато в чому це лікування симптоматичне. Організму в цілому воно не тільки не допомагає, але почасти й шкодить. Найчастіше хвороба переходить в латентну форму, а органам виділення доводиться виводити не тільки метаболіти порушених хворобою обмінів речовин, а й продукти розпаду медикаментозних препаратів. Найважче в цьому випадку доводиться печінки і нирок. Організм - замкнутий контур, і все, що через рот попало, він повинен переробити, знешкодити і зайве вивести. Модне в наш час голодування також сприяє погіршенню стану цих органів. Тому людям з хворими печінкою або нирками потрібно ставитися до тривалого голодування вкрай обережно.
У той же час допомогти організму можна. У традиційній і нетрадиційній медицині в останні роки виник великий інтерес до застосування ентеросорбентів. Довгий час лікарі мали на озброєнні лише активоване вугілля, яке застосовували і при харчових отруєннях, і при бронхіальній астмі, тобто скрізь, де треба було допомогти організму почиститися зсередини. Погіршення екології підштовхнуло до створення ендоекологічних програм. Тільки в останні роки стали рекомендувати не тільки вводити щось в організм, а й допомагати йому все зайве вивести з себе.
Ми застосували ентеросорбенти у сотень дітей. Там, де потрібно було «почистити» тільки кишечник, це були активоване вугілля і поліфепан. Однак більш виразні результати ми спостерігали, коли стали застосовувати біологічно активні добавки до їжі (БАД) компанії Артлайф. Дуже важливо, що вони не тільки звільняють організм від непотрібних продуктів, але і допомагають відновити нормальні процеси життєдіяльності всього організму. Найбільшу популярність завоювали ФІТОСОРБОВІТ, Токсфайтер, і ХОЛЕГОН. Широкий спектр дії БАД ФІТОСОРБОВІТ дозволяє застосовувати його і в гострому періоді захворювання, та в періоді реконвалесценції, і для профілактики можливих ускладнень. В даний час це один з кращих мінералсохраняющіх ентеросорбентів нового покоління.
Препарат створений на основі микрокристаллической целюлози, цитрусового пектину, дієтичних висівок і збалансованого комплексу лікувальних трав, що дозволяє зв'язати і вивести з організму все для нього непотрібне (метаболіти, токсини, солі важких металів, радіонукліди) і нормалізувати процеси життєдіяльності організму через відновлення роботи кишечника. Цей препарат може знайти застосування у кожної дорослої людини і періодично використовуватися у кожної дитини.
Крайова патологія нашого регіону - опісторхоз і лямбліоз. а також широко поширені серед дітей глистні інвазії зробили ХОЛЕГОН і Токсфайтер препаратами вибору у цих хворих. Не всі дорослі і, тим більше, діти повинні обов'язково лікуватися хіміопрепаратами (більтріцід, тіберал тощо), так як вони досить токсичні, а багатьом людям доводиться лікуватися протягом життя неодноразово.
Наукові дослідження співробітників СГМУ показали досить високу ефективність БАД АРТ ЛАЙФ в лікуванні паразитозів і гельмінтозів. Ми також маємо достатній досвід спостережень, який дозволяє при опісторхозу і лямбліозі рекомендувати ХОЛЕГОН, а при інших паразитарних інвазіях Токсфайтер.
Застосування цих препаратів у більшості випадків виявилося достатнім і не вимагало додаткових призначень медикаментозних засобів. Після лікування опісторхозу БАД ХОЛЕГОН для відновлення функції печінки дітям призначалися ХЕПАР ФОРМУЛА, ГЕПАТОН 3.
Добре відновлювали мікрофлору кишечника АЦІДОБАК і БІФІДОБАК.
У випадках виражених вегетосудинні порушень використовувалася БІ ПІ ФОРМУЛА.
На етапі реабілітації ефективними були такі препарати, як ламінарін, ДІСКАВЕРІ Відмінник, КАЛЬЦиМАКС.
Таким чином, застосування біологічно активних добавок до їжі компанії АРТ ЛАЙФ є ефективним не тільки на етапах профілактики та реабілітації, а й при протипаразитарний, а також ентеросорбціонной терапії.

Коментарі

ВВЕРХ