Ванни

Ванна

Ванни в домашніх умовах рекомендуються в тому випадку, якщо людина хвора або ослаблений. Найвідоміша і приємна процедура - це гідротерапевтичний ванна. У воду комфортної температури додають різні засоби: морську сіль, водорості, морську плазму, термальну воду Карлових Вар, фітоекстракти, мінеральну суміш бішофіт, ефірні масла і ін
Завдяки дії добавок активніше протікають всі біохімічні процеси, поліпшується мікроциркуляція, харчування тканин, шкіра стає ніжною, еластичною.
Зараз у продажу багато різних засобів: солі для ванн, піни, косметичні масла. Майже у всі ці кошти включені ефірні масла і екстракти рослин. Щоб підібрати собі найбільш підходящий засіб, потрібно знати, який вплив на шкіру і організм в цілому надають ці речовини.
Вплив ванни залежить від її температури, тривалості, доданих компонентів і індивідуальних особливостей. Усі рекомендовані добавки розраховані на ванну об'ємом близько 300 літрів.
• Трав'яні ванни:
Для всіх типів шкіри підійдуть солі, масла і піни, до складу яких входить ромашка аптечна. Це дуже хороший протизапальний, пом'якшувальний і розслабляючий засіб. Ромашка корисна при різних алергічних станах, екземі і дерматитах. Березові листя та бруньки - сильне протизапальний засіб. Лаванда добре розслабляє, тому корисно приймати лавандова ванну перед сном. Також це прекрасний протизапальний і загоює рани засіб. Череда має протиалергічну і протизапальну дію. Деревій загоює і тонізує шкіру. Купивши в аптеці найбільш підходящі вам трави, можна приготувати прекрасні добавки для ванн самостійно. Зазвичай на ванну потрібно 2-3 ст. ложки сухої трави, яку заливають 0,5 літра окропу і настоюють 30-40 хвилин у теплому місці. Потім проціджують і виливають у ванну. Запорука успіху трав'яних ванн - в їх регулярності. Ванни слід приймати курсами по 10-15 процедур.
• Ванна з морською сіллю:
У домашніх умовах можна приготувати ароматизовану сіль для ванни. Вибирайте морську сіль натурального білого кольору, тобто без штучних барвників - це корисніше для шкіри. Йод, що входить в морську сіль, надає дезинфікуючу і протизапальну дію, сприятливо впливає на функцію щитовидної залози, а бром - заспокоює і розслабляє. У морську сіль можна додати кілька крапель (5-6 крапель на ванну) ефірного масла. Такі ванни допомагають при захворюваннях м'язів і суглобів, невралгіях, шкірних захворюваннях, а також захворюваннях пов'язаних з обміном речовин. Морська сіль впливає на нервові закінчення, що сприяє зникненню дратівливості, зменшення болів, поліпшення сну. Для ванни потрібно 2-3 жменьки солі.
• Тепла ванна:
+36-38 ° С. Тривалість процедури - 15-20 хвилин. Застосовується ввечері, не раніше ніж через 1-2 години після їди. Рекомендується при підвищеній втомлюваності, дратівливості, безсонні.
• Прохолодна ванна: +34-36 ° С показана при вегето-сосудистую дистонії. Її ефект посилиться, якщо додати 2 ст. ложки екстракту лаванди. Тривалість процедури - 10-15 хвилин.
• Ванна з підвищеною температурою до +40 ° С.
Налити воду з температурою +36 ° С. Поринути і адаптуватися протягом 2-3 хвилин. Потім відкрити кран з гарячою водою і поступово довести воду до +39-40 ° С. Підтримувати таку температуру протягом 4-5 хвилин. Така ванна рекомендується при простудних захворюваннях. Туди ж можна додати розчин гірчиці: в 1 літрі води розвести 100 г гірчичного порошку і вилити розчин у ванну. Гірчиця посилить
ефект прогрівання. Після гірчичної ванни потрібно обполоснутися теплою водою.
• Ванна зі скипидаром:
в 500 мл води розчинити 30 г твердого дитячого мила, додати 0,75 г аспірину (ацетилсаліцилової кислоти) і кип'ятити на малому вогні, помішуючи дерев'яною ложкою. У гарячу суміш влити 500 мл живичний скипидару. Добре перемішати. Готову емульсію зберігати в широкогорлой банці з притертою пробкою. Її вистачає на 12-15 ванн. Температура ванни +37-38 ° С. Тривалість 15 хвилин. Ванни приймати 2 дні, на третій день зробити перерву. У перші ванни заливати емульсію у зростаючому порядку: 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 мл. Решта ванни - по 30 мл. Оздоровчий ефект вражає!
Гірчиця й скипидар сприяють виділенню різних біологічно активних речовин (гістамін, ацетил-холін та ін.) Ці речовини знижують судинний тонус, розширюють просвіт артерій, що підвищує локальну температуру тканин на 0,4-0,9 ° С. При цьому рефлекторно посилюється кровотік в скелетних м'язах і внутрішніх органах. Збільшується інтенсивність вуглеводного, жирового і мінерального обмінів в організмі. Лікувальний ефект: тонізуючий, знеболюючий, протизудний, метаболічний, антисклеротичний. Скипидарні ванни корисні не тільки в загальнозміцнюючому сенсі. Вони мають лікувальний ефект при ревматизмі, відкладенні солей та інших порушеннях. Гірчичні і скипидарні ванни протипоказані при гострих запальних захворюваннях, хронічному гломерулонефриті, ішемічної хвороби серця, тромбофлебіті, епілепсії, мікозах, цукровому діабеті, тиреотоксикозі. • Соляно-хвойна ванна: +37-38 ° С. Рекомендується при підвищеній втомлюваності, нервозності, непевності в собі. Вона зміцнює нервову систему, дихальні шляхи, шкіру. У ванну додати 500 г морської або кухонної солі і 2 ст. ложки сухого хвойного екстракту (або 100 г рідкого).
Тривалість процедури - 15 хвилин.
• Ароматичні ванни дуже популярні.
Вони надають лікувальну дію на тіло, занурене у воду з розчиненими в ній ароматичними маслами. Ароматичні масла мають високу здатність розчинятися в жирах, тому швидко проникають в організм через сальні залози поверхневих шарів шкіри, надаючи вплив на численні рецептори шкіри. Температура ванни +37-39 ° С. Час процедури збільшується поступово
від 5 до 20 хвилин. Існує 2 способи приготування аромованни.
1 спосіб: змішати ефірну олію з 30-60 г емульгатора (сіль, сода, мед, піна для ванн, молочна сироватка), після чого додати суміш у воду. Емульгатор забезпечить більш щільне взаємодія масла з поверхнею шкіри.
2 спосіб: ефірна олія додати безпосередньо у воду. У цьому випадку воно зосереджується на поверхні води, і контактна поверхня з тілом зменшується, тому після прийому ванни важливо повільно вставати і не витиратися рушником. Від застуди допомагають лимон, сосна, чебрець. Заспокійлива дія надають сандал, ладан, мирра. Тонізують вербена, розмарин, шавлія. Імунітет підвищують: материнка, лаванда, меліса, м'ята перцева, розмарин, кедр, лимон, полин. При схильності до алергічних реакцій не використовуйте ефірні масла мандарина, апельсина, кориці, лимона, материнки, розмарину і чебрецю.
• йодобромні ванни рекомендуються при зайвій вазі.
Купіть в аптеці 250 г порошку броміду калію і 100 г порошку йодиду натрію. Змішайте їх. Перед ванної 2 ст. ложки суміші розчиніть в 1 склянці води і вилийте у ванну. Додайте 2 кг кухонної, а краще морської солі. Ретельно розмішайте. Тривалість процедури - 10-15 хвилин. Курс лікування - не більше 15 ванн, періодичність - 1 раз на 2 дні.
Крохмальні ванни допоможуть від вугрової висипки на обличчі та тілі.
Півкілограма крохмалю розвести в холодній воді і вилити в готову ванну. Курс - 15 ванн через день по 10-15 хвилин. Молочно-крохмальні ванни омолоджують шкіру. Два літри коров'ячого, а краще козячого молока додати в теплу ванну. Туди ж додати 0,5 кг попередньо розведеного крохмалю і 1 ст. ложку хвойного екстракту.
Глиняні ванни володіють очищує, антисептичним, стимулюючою дією, поглинають токсини.
В одних видах глини переважає кремній, в інших - алюміній, в третіх - марганець. Кремній стимулює ріст волосся, обмін жирів, утворення колагену і кісткової тканини. Алюміній має підсушуючими та в'яжучі властивості. Марганець - підсушуючими і дезодорують. Біла глина (каолін) містить кремнезем, цинк і магній. Припиняє випадання волосся, зміцнює ослаблене волосся. Хороший антисептик. Рекомендується для тонкої, млявою, чутливої ​​шкіри. Червона глина містить оксид заліза і мідь. Покращує кровообіг, знімає алергію. Підходить для чутливої, схильної до запалень шкіри. Жовта глина містить залізо і калій. Виводить токсини і насичує шкіру киснем. Для млявою шкіри. Сіра глина - кремній. Зволожує і тонізує. Для збезводненої шкіри.
Блакитна глина: кремнезем, фосфат, залізо, азот. Протизапальний засіб. Для проблемної шкіри та боротьби з облисінням. У ванні потрібно розчинити 400-500 г глини. Ванну слід приймати 15-20 хвилин, після чого обполоснути тіло водою без застосування мила та інших косметичних засобів. Шкіра після такої процедури стає гладкою і зволоженою.

Правила прийому ванн
• Приймати ванни потрібно не раніше, ніж через 1,5-2 години після їжі і значних психічних і фізичних навантажень.
• Тонізуючі ванни приймайте вранці або вдень, а заспокійливі - увечері. Тривалість тонізуючої ранкової ванни повинна бути не більше 5-10 хвилин. Доброю тонізуючої добавкою є бальзам «Вітаон».
• Температура повітря у ванній кімнаті повинна бути в межах 20-22 ° С.
• Якщо під час прийому ванни виникнуть неприємні відчуття: головний біль, серцебиття, відчуття раздра-вання, розбитості і т.п., то процедуру необхідно негайно завершити.
• Не слід приймати ванни щоденно, краще - раз в 2-3 дня.
• Щоб речовини, додані у воду, подіяли ефективніше, потрібно, перед тим як лягти у ванну, вимитися з милом або іншим очищує засобом.

Баранова Світлана Василівна. Зміцнення організму

Коментарі

ВВЕРХ