Профілактика судинних порушень у хворих на цукровий діабет з використанням біодобавок АРТ ЛАЙФ.

А.А. ВЕКОВЦЕВ, І.Л. Каверін, НВО «АРТ ЛАЙФ», м. Томськ
У структурі ендокринних захворювань цукровий діабет (ЦД) становить до 70% випадків. Характерним для нього є гіперглікемія і порушення всіх видів обміну речовин внаслідок абсолютної або відносної недостатності інсуліну. При цукровому діабеті на першому місці за частотою ураження знаходиться серцево-судинна система. Це відбувається так часто, що багато дослідників називають цукровий діабет обмінно-судинним захворюванням. При СД ризик смерті від інфаркту міокарда або іншої судинної катастрофи в 4-5 разів вище, ніж при відсутності ЦД. Частим і важким ускладненням ЦД також є оклюзійних ураження судин кінцівок, які призводять, як правило, до розвитку гангрени і ампутації, що в свою чергу спричиняє зростання ранньої інвалідизації хворих і летальних випадків. Статистичні дослідження показують, що понад 50% всіх випадків ампутації нижніх кінцівок обумовлені ЦД.
При цукровому діабеті  спостерігається два види ураження судин: великих - макроангіопатії і дрібних - мікроангіопатії. Зміни дрібних судин при ЦД строго специфічні і характеризуються потовщенням і розщепленням базальної мембрани капілярів, венул, артерій, відкладенням в ній гіаліноподібні речовин, жирів, білків, збільшенням проникності судинної стінки. Перераховані зміни пояснюються порушенням в обміні білків, жирів і вуглеводів, обумовленим дефіцитом інсуліну, і порушенням його обміну в тканинах. Найбільш важкі клінічні прояви ЦД розвиваються при наявності мікроангіопатії в сітківці ока і нирках.
Діабетична ретинопатія в 2% випадків приводить хворих до повної сліпоти. Поразка судин нирок приводить в свою чергу до розвитку нефропатій і подальшої ниркової недостатності. Макроангіопатії в основному характеризуються атеросклерозом, обумовленим порушенням жирового обміну.
Перебіг цукрового діабету хронічне і схильне до прогресування, але відомо, що при гарній компенсації діабету при легких формах його можна досягти тривалої ремісії, і при цьому форми середньої тяжкості можуть переходити в легку, а важкі форми - у среднетяжелую. При відсутності компенсації перебіг захворювання, як правило, погіршується.
З урахуванням вищесказаного, безсумнівний той факт, що для запобігання розвитку важких ускладнень ЦД і стабілізації перебігу захворювання хворі повинні отримувати адекватну систематичну терапію, націлену на поліпшення мікроциркуляції в тканинах і стабілізацію обмінних процесів в них. При цьому дуже важлива підтримка на нормальному рівні показників активності системи згортання крові. Лікувальні заходи при СД в достатній мірі розроблені і обов'язково включають дієту, гіпоглікемічні препарати (оральні або у вигляді ін'єкцій), засоби симптоматичної терапії.
Поряд з лікарськими препаратами, фітотерапевтичні засоби, що володіють м'яким і різнобічним дією, можуть успішно застосовуватися разом з дієтою як базова терапія при лікуванні хворих з латентною або легкою формою ЦД. Для лікування хворих на ЦД середнього і важкого ступеня тяжкості захворювання лікарські рослини можуть використовуватися як допоміжні засоби з розрахунком на можливе зниження дозувань медикаментів, забезпечення більш тривалих ремісій, попередження розвитку ускладнень.
У лікувальних установах рр.. Томська і Воронежа вивчалася можливість застосування біологічно активної добавки до їжі (БАД) Меморі РАЙС (виробництво компанії Артлайф) для профілактики і лікування діабетичних ангіопатій, в тому числі синдрому діабетичної стопи. Кількість спостережень склало 23 пацієнти різного віку та статі з різними формами та ступенем тяжкості ЦД.
Меморі РАЙС являє собою комплексний продукт у зручній для застосування таблетованій формі, створений на основі натуральної сировини.
Продукт вибраний для проведення апробації у хворих цукровим діабетом завдяки можливості його позитивного впливу на різні види обміну речовин організму і поліпшення трофіки тканин. Так, набір фосфатидів, що входять до складу комплексу (фосфатидилхолін, фосфатидилсерин, лецитин) і карнитин сприятливо впливають на ліпідний обмін. Найважливіші амінокислоти (метіонін, тирозин, фенілаланін, глютамінова кислота), ферменти ДНКза / РНКза, діметіламінестераза, мінерали (кальцій і магній), комплекс вітамінів групи В (В1, В3, В5, Вб, В12), фолієва кислота - активні учасники білкового, водно-сольового, ліпідного та основного обмінів. Екстракт гінкго білоба та інші рослинні складові, згідно літературних джерел (Michel PF Le doyen des ardes: Ie gingo biloba.Press Med., 1986 і ін), сприятливо впливають на стан судинної стінки, реологічні властивості крові. Проведені численні дослідження вказують на різноманітні лікувальні властивості стандартного 24%-го екстракту гінкго білоба, а саме: підвищення вмісту макроергів в різних тканинах (клітини головного мозку, м'язова тканина, клітини паренхіматозних органів та ін), стабілізація іонних потенціалів клітинних мембран, зниження активності ФСК (фактор згортання крові) на строк до двох годин, поліпшення біосинтезу простагландинів, виражені «антирадикальні» властивості.
Клінічні дослідження відзначають, що після прийому препаратів, що містять стандартизований екстракт гінкго білоба, збільшується синтез дофаміну, біологічно активні речовини екстракту сприяють вивільненню катехоламінів (адреналіну та норадреналіну), що робить позитивний вплив на функцію катехоламінергічну систем організму (ендокринної, серцево-судинної, нервової) .
Деякі приклади клінічних спостережень:
Хворий М., 49 років. Діагноз: СД першого типу, середньої тяжкості, дисциркуляторна і дисметаболічна енцефалопатія. Діабетична полінейропатія і ангіопатія нижніх кінцівок. Страждає СД протягом 10 років. При надходженні скарги на болі в литкових м'язах, переміжна кульгавість через 100-200 метрів, судоми в литкових м'язах (особливо вночі), парестезії, оніміння, болі, підвищена мерзлякуватість в стопах, шум у голові, головний біль, запаморочення з порушенням координації рухів . При огляді стопи бліді, холодні на дотик, волосяний покрив відсутній, пульсація судин стоп різко ослаблена. Протромбіновий індекс (ПТІ) - 105%.
Отримував Меморі РАЙС протягом місяця по зростаючій схемою, починаючи з 1 / 2 до 2 таблеток на добу.
При повторному огляді виразна позитивна динаміка. Переміжна кульгавість через 300-500 метрів, наголошується значне зменшення больового синдрому при ходьбі, зникнення почуття повзання мурашок і мерзлякуватості стоп, головні болі і шум у ній не турбують, покращився зір. Зі слів пацієнта, такого позитивного ефекту він не отримував ні від одного препарату. Об'єктивний статус: стопи на дотик теплі, шкірні покриви стоп звичайного пофарбування, пульсація на артеріях задовільна з обох сторін, ПТИ - 85%.
Хвора С., 57 років. Діагноз: СД першого типу, важка форма, діабетична ангіопатія нижніх кінцівок. Діабетична стопа, нейропатіческая форма. Хвора протягом 27 років, інвалід другої групи. Скарги на оніміння пальців ніг, підвищену мерзлякуватість стоп, болі в литкових м'язах, переміжна кульгавість через 50-100 метрів. Об'єктивний статус: права стопа і 1 / 3 гомілки гіперпігментірованние, набряклі, ціанотичні. На тильній поверхні правої стопи виразково-некротичний дефект до 2 см, краї виразкового дефекту набряклі, мізерне сукровичное відокремлюване з рани. ПТИ - 103%.
Отримувала БАД Меморі РАЙС по 1 таблетці 2 рази на день, перев'язки. Огляд через місяць: біль, оніміння пальців ніг не турбують, може пройти без відпочинку до 300-350 метрів, виразковий дефект зменшився до 0,2 см, гарна крайова епітелізація, виділень немає, грануляції в рані яскраві, соковиті, ПТИ-79%.
Хвора К., 69 років. Діагноз: ЦД другого типу, інсулінопотребний, важка форма. Діабетична ангіопатія нижніх кінцівок. Діабетична стопа, нейропатіческая форма, гангрена першого пальця лівої стопи. Хвора СД протягом 16 років, інвалід другої групи. В анамнезі: 9.10.98 - екзартікуляція першого пальця лівої стопи, 3.11.98 - резекція першої плюсневой кістки без загоєння операційної рани. Скарги на болі в стопах, болі посилюються при русі, фантомні болі.
Об'єктивний статус: обидві гомілки набряклі, гіперпігментірованние, набряк лівої гомілки та стопи, гнійна рана кукси першої плюсневой кістки, гнильний запах з рани. Пульсація на артеріях стоп не визначається, гіперкератоз пальців стоп, ПТИ - 99%.
Призначено Меморі РАЙС до 2 таблеток на день, одночасно антибактеріальна терапія, перев'язки амбулаторно через 1-2 дні. Контрольний огляд через п'ять тижнів: ПТИ - 80%, ходить самостійно, болі в нижніх кінцівках останнім часом практично не турбують, видимих ​​набряків на нижніх кінцівках немає, шкіра нормальної забарвлення, пігментації немає, рана зажила вторинним натягом, стопи на дотик ще холодні, але пульсація на артеріях стоп визначається, хоча й ослаблена.

Таким чином, можна зробити наступні висновки:
1. Прийом біологічно активної добавки до їжі фірми АРТ ЛАЙФ Меморі РАЙС сприяє:
- Нормалізації показників системи згортання крові;
- Зменшення набрякового і больового синдрому;
- Поліпшенню регенерації тканин;
- Поліпшенню кровотоку в судинах нижніх кінцівок.
2. Ефективна доза прийому БАД складає до
2 таблеток на добу.
3. БАД Меморі РАЙС добре переноситься пацієнтами.
4. БАД АРТ ЛАЙФ Меморі РАЙС можна досить ефективно використовувати у комплексній терапії діабету як допоміжний засіб, а також для профілактики розвитку судинних ускладнень.

Коментарі

ВВЕРХ