Гіпертонічна хвороба і цукровий діабет - хвороби 21 століття.

І.В. ЩЕРБАКОВА, Медичний центр ЗАТ «Сібінтегра», м. Томськ
Гіпертопічна хвороба і цукровий діабет - одні з найпоширеніших захворювань, з якими часто доводиться стикатися у своїй практичній діяльності лікарів-терапевтів. У місті Томську в кожній четвертій сім'ї є хворий на гіпертонію і, як правило, не один, якщо врахувати спадкову схильність до цього захворювання. Гіпертонічна хвороба відноситься до захворювань, які називають «тихими вбивцями». На початку захворювання, коли людину турбують помірні головні болі, рідкісне легке запаморочення, багато хто не акцентують свою увагу на цих симптомах і, як правило, лікування починають через 5-8 років від початку хвороби. Але, на жаль, 5-8 років досить для розвитку гіпертрофії лівого шлуночка серця, а це вже високий ризик розвитку такого грізного ускладнення, як інфаркт міокарда. Крім того, за рахунок перевантаження високим тиском відбувається швидке прогресування атеросклерозу судин, просвіт судин неухильно звужується, що, природно, призводить до порушення кровотоку і живлення серцевого м'яза.
Прогресуванню атеросклерозу судин сприяє і наше нераціональне харчування (зловживання насиченими жирами, їжа з підвищеним вмістом холестерину), наявність шкідливих звичок, зокрема куріння, при якому легко пошкоджується внутрішня стінка судин, у місці пошкоджень часто формуються атеросклеротичні бляшки, все це посилює порушення кровотоку. Треба зазначити, що у пацієнтів не буде практично ніяких скарг, поки посудина не перекриється атеросклеротичної бляшкою на 50%. Скарги з'являться тоді, коли прояви атеросклерозу будуть виражені і до ускладнень залишиться один крок. Ось чому це захворювання називають «тихим вбивцею».
Друге, не менш грізне захворювання, яке називають епідемією XXI століття, - це цукровий діабет (другого типу). На сьогоднішній день у світі цукровий діабет страждають приблизно 100 млн осіб; в Росії 5% населення схильні до цього захворювання. Через 10 років очікується, що у світі будуть хворіти на цукровий діабет 250 млн осіб. Цукровий діабет - це захворювання, яке розвивається після 40 років, тече поступово, роками, часто такі хворі мають підвищену масу тіла. Яка ж причина такого «галопуючого» поширення цього захворювання? Вона знову ж таки криється в нашому харчуванні. Адже ще 200 років тому людина вживав, наприклад, всього лише 5-6 кг цукру на рік, на сьогоднішній день ця цифра становить 50-60 кг, при цьому катастрофічно знижується споживання харчових волокон, клітковини. Але ж для еволюції людини 200 років - це всього лише мить, і наш організм просто не пристосований до вживання такої кількості цукру. Ми постійно перенапружує інсулярний апарат підшлункової залози. Інсулін, що виробляється залозою, не може працювати в м'язовій клітці внаслідок генетичного дефекту. Весь інсулін починає діяти на жирову клітину, в якій все засвоюється, порушується ліпідний обмін, виробляється величезна кількість ендогенного жиру. Ось чому хворі на цукровий діабет другого типу, як правило, мають підвищену масу тіла і м'язову слабкість. Атеросклероз у цих людей розвивається в 3-4 рази швидше в результаті порушення обміну жирів. Фактично, в організмі цих людей створені ідеальні умови для прогресування атеросклерозу у швидкому темпі, внаслідок чого цукровий діабет призводить до великої кількості ускладнень: при ураженні дрібних судин порушується харчування очей, нирок, нервових закінчень; при ураженні великих судин розвивається стенокардія, переміжна кульгавість, з'являється ризик розвитку гострого інфаркту міокарда, інсульту. Дуже часто ми спостерігаємо пацієнтів, у яких є поєднання цих захворювань - цукрового діабету і гіпертонічної хвороби.
Отже, що потрібно зробити, щоб попередити розвиток ускладнень? По-перше, звичайно, лікувати ці захворювання з призначенням гіпотензивних препаратів або препаратів, корегуючих цукор в крові. Однак якщо ви маєте надлишкову масу тіла, а цифри тиску не дуже високі, для корекції тиску достатньо зменшити масу тіла на 10-20 кг (якщо людина отримує 2-3 гіпотензивних препарату, зменшення маси тіла на 10 кг дозволить відмовитися від одного з них) . Для корекції цукру в крові також іноді вистачає звичайної дієти з виключенням легкозасвоюваних вуглеводів. Крім того, велике значення має нормалізація маси тіла.
Для профілактики ускладнень потрібно зробити наступні кроки:
1) корекція маси тіла;
2) боротьба з гіперхолестеринемією;
3) боротьба із стресами;
4) відмова від шкідливих звичок (куріння, зловживання алкоголем);
5) боротьба з гіподинамією.
Для вирішення цих завдань компанією АРТ ЛАЙФ (м. Томськ) розроблені та виготовлені біологічно активні добавки до їжі (БАД) на базі рослинної сировини, які не мають побічних ефектів і протипоказань.
Так, для корекції маси тіла використовується комплекс з двох біодобавок: коктейль ПІНОТЕЛЬ ІДЕАЛ і МЕТАБОЛАЙН 2. Ці препарати підійдуть хворим, які використовують скорочені дієти для нормалізації маси тіла, внаслідок чого у них знижений надходження в організм поживних речовин, що і заповнять дані препарати. Крім того, вони підвищують основний обмін, активують розщеплення жирів, мають жовчогінну та сечогінну ефектом, нормалізують обмін вуглеводів, знижують рівень холестерину і тригліцеридів.
Наступна група продуктів АРТ ЛАЙФ рекомендується для нормалізації обміну холестерину в організмі. Це ЛЕЦИТИН, що складається з суміші фосфоліпідів, ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ, що складається з поліненасичених жирних кислот, отриманих з гренландського лосося методом холодної обробки і стабілізованих від окислення вітаміном Е. При достатньому надходженні в організм поліненасичених жирних кислот синтезуються особливі речовини простагландини, які зменшують в'язкість крові, знімають больовий синдром, сприяють зменшенню запальних реакцій в організмі.
БАД АРТ ЛАЙФ Токсфайтер - це високоефективний ентеросорбент на основі харчових волокон з ферментами і трав'яним комплексом. Сорбуючі компоненти препарату утворюють потужне молекулярне сито, на якому адсорбуються отрути, токсини, мікроорганізми, холестерин, білірубін, сечовина, жовчні кислоти, солі важких металів.
Ще одна група БАД АРТ ЛАЙФ - це препарати, що допомагають організму боротися зі стресами. ДУС ЗНАЙТИ заспокійливо діє на центральну нервову систему, знімає емоційну напругу, покращує якість сну, нормалізує його тривалість. До складу його входить такий цікавий компонент, як мелатонін, який має кардіопротекторну дію: він нормалізує артеріальний тиск, регулює тонус судин головного мозку, попереджаючи розвиток ішемічного інсульту, нормалізує ритм серця, знижує агрегацію тромбоцитів і процес окислення ліпідів, зменшуючи, таким чином, ризик розвитку атеросклерозу. До складу фітокомплексу ДУС Знайти введіть добре зарекомендували себе в медичній практиці рослини: хміль, пасифлора, ромашка, шоломниця, валеріана, м'ята перцева.
Прекрасним седативну дію має БАД НЕЙРОСТАБІЛ, до складу якого входять пустирник, корінь півонії, хміль, материнка, кипрей, вітаміни групи В, біотин. Застосовується препарат днем. Він не володіє снодійним дією.
Крім того, розроблено препарат ГЛЮКОСІЛ для хворих з легкою формою цукрового діабету другого типу, що сприяє профілактиці розвитку судинних ускладнень. Для підтримки роботи серця і головного мозку рекомендується БІ ПІ ФОРМУЛА, до складу якої входять екстракт глоду, солі калію, магній, хром, екстракт часнику і т.д. Препарат має м'яку судинорозширювальну дію, благотворно діє на водно-сольовий, вуглеводний і ліпідний обміни.
І ще один препарат, який покращує кровопостачання переважно в судинах головного мозку, покращує живлення нервової тканини і, як наслідок, сприяє поліпшенню пам'яті, зменшення головного болю, викликаних спазмами судин, - БАД НЕЙРОСТРОНГ. Показання для призначення даного препарату великі: патологія серцево-судинної системи, атеросклероз, порушення мозкового кровообігу, розлади уваги мови, пам'яті і т.д.
Отже, своєчасне лікування захворювань і профілактика їх ускладнень - це шлях до довголіття. Не можна шалено витрачати своє здоров'я.
У здоров'я, як у страхову компанію, потрібно щомісяця щось вкладати, підтримувати його, і тільки тоді буде результат. У нас у кожного свої принципи і можливості, але мета одна - збереження здоров'я.
Здоров'я - це та вершина, яку кожен має підкорити сам.

Коментарі

ВВЕРХ