Застосування біологічно активної добавки ГЛЮКОСІЛ фірми АРТ ЛАЙФ у хворих, що страждають на цукровий діабет.

Д.Г. Куклін, Т.Н. Трубицина, Вузлова лікарня ст. Томськ-2
I Мета і завдання дослідження:
1) Мета дослідження - оцінка ефективності біологічно активної добавки (БАД АРТ ЛАЙФ) ГЛЮКОСІЛ як засобу, що нормалізує рівень глюкози в крові.
2) Завдання дослідження - вивчення впливу БАД АРТ ЛАЙФ ГЛЮКОСІЛ на функцію підшлункової залози, рівень глюкози крові і на загальну резистентність організму.
II Матеріали і методи дослідження: Для дослідження було взято десять хворих у віці від 45 до 64 років, із них сім чоловіків і три жінки. З цієї групи двоє людей були з діагнозом «Порушення толерантності до глюкози» (НТГ або преддиабета). Рівень цукру крові натще у цих хворих складав до дослідження 5,5-6,3 ммоль / л. Лікування полягало тільки в дієтотерапії (стіл № 9). У семи чоловік був діагноз «Цукровий діабет II типу», середнього ступеня тяжкості в стадії субкомпенсації і декомпенсації. Рівень цукру натщесерце у цих хворих складав до дослідження 10,4-15,6 ммоль / л. Рівень цукру в сечі становив від 0,5 до 4%. Хворі приймали цукрознижувальні препарати манинил-5 в дозі від 2-х до 4-х таблеток на добу і діабетон (по 2 таблетки на добу) в поєднанні з Сіофор-500 (по 2 таблетки на добу). У одного хворого був діагноз «Цукровий діабет II типу», інсулінозалежний, середнього ступеня тяжкості, стадія субкомпенсації. Рівень цукру крові натще до дослідження становив 12,6 ммоль / л, в сечі цукор - 1,5%. Хворий перебував на інсулінотерапії в дозі 54 од. / добу.
III Результати дослідження: Біодобавка ГЛЮКОСІЛ приймався по 2-4 таблетки 1-3 рази на день. Курс прийому склав від I до 1,5 місяців. В результаті дослідження не спостерігалося ніяких побічних дій препарату (у тому числі алергічних реакцій). Після місячного курсу прийому практично всі хворі відзначали поліпшення загального самопочуття. У 8 хворих зникли характерні діабетичні скарги (сухість у роті, спрага до 2-3 літрів на добу, поліурія). У двох хворих, які мали найвищі показники рівня цукру натщесерце (15,6 і 12,6 ммоль / л) діабетичні скарги зменшилися, сухість у роті і спрага стали непостійними.
Рівень цукру крові у всіх хворих знизився. У хворих з діагнозом НТГ він склав 4,5-5,5 ммоль / л. У хворих з діагнозом «Цукровий діабет, II типу» він коливався від 5,3 до 12,5 ммоль / л. У хворих з діагнозом «Цукровий діабет II типу інсулінозалежний» рівень цукру знизився незначно, до 11,3 ммоль / л.
Рівень цукру в сечі нормалізувався у всіх хворих.
Висновки: Біологічно активну добавку до їжі фірми Артлайф ГЛЮКОСІЛ можна рекомендувати в наступних випадках:
1. Хворим з діагнозом «Порушення толерантності до глюкози (преддиабета)» в поєднанні з дієтою.
2. Як допоміжний засіб в комплексній терапії у хворих на цукровий діабет I і II типів різного ступеня тяжкості.
3. Для профілактики ускладнень при цукровому діабеті (особливо у хворих з невеликим стажем захворювання).

Коментарі

ВВЕРХ