Досвід застосування біологічно активних добавок фірми АРТ ЛАЙФ при захворюваннях щитовидної залози.

Р. Р. Галімов, лікар-ендокринолог, м. Казань З біологічно активними добавками до їжі (БАД) працюю більше 5 років. З лютого 2000 року працюю тільки з продукцією компанії АРТ ЛАЙФ.
Вдається досягти унікальних результатів у пацієнтів з різною патологією. Хворим складаються індивідуальні програми оздоровлення з урахуванням наявних або перенесених раніше захворювань. При складанні програм використовується практично весь асортимент біологічно активних добавок компанії.
Програми поетапного оздоровлення розраховані не менш ніж на 3-6 місяців з використанням щомісячно двох-трьох і більше різних добавок. При складанні програм ставляться три завдання:
- Очищення організму (клітини, кишечник, судини, печінка, лімфосістема);
- Ліквідація дефіциту мікроелементів, вітамінів, ферментів, амінокислот в організмі шляхом їх заповнення;
- Відновлення функцій ураженого органу або системи органів.
При включенні БАД в комплекс лікування традиційними препаратами, так само як при застосуванні одних тільки БАД, спостерігається висока ефективність лікування. Є безліч прикладів відновлення здоров'я хворих із запущеними формами дисбактеріозу, хвороб печінки та органів травлення, ураження судин і т.д., але до мене як до практикуючого ендокринолога частіше звертаються пацієнти із захворюваннями щитовидної залози та іншої ендокринною патологією.
Зупинюся на програмі оздоровлення хворих із захворюванням зоба. Всім пацієнтам до і після прийому БАД через 3 місяці з метою контролю проводяться дослідження зоба: УЗД щитовидної залози, гормональний фон - Т4, ТТГ, антитіла до тиреоглобуліну, комп'ютерна тіреосцінтіграфія. За хворими проводиться динамічне спостереження з явкою на огляд кожного місяця. Пацієнтам рекомендується наступна схема лікування: Бета-каротин - по 1 гелю вранці, протягом 3-х місяців; КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С» - по 1 таблетці вдень, протягом 3-х місяців; ВІТАМІН Е - по 1 гелю ввечері, в Протягом 3-х місяців.
На тлі вітамінотерапії через 14 днів (2 тижні) підключається імуномодулятор СУПЕР Шилд по 1 капсулі 2 рази на день, 30 днів. Після нього КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС по 1 таблетці 2 рази на день, за 1 годину до їди.
При наявності супутньої патології, крім захворювань щитовидної залози, в схему включаються інші БАД. Дана схема ефективна при різних захворюваннях зобу: гіпотиреоз, підгострий струму, аутоімунний тіреодіт (АІТ), ЛІТ в різних проявах: вузлова форма, багатовузловий форма (змішаний зоб) з різним ступенем гіперплазії (II, III і навіть IV). Ця ж схема пропонується хворим з дифузним токсичним зобом (ДТЗ), з тиреотоксикозом в комплексі з лікуванням тиреостатиками (мерказоліл, Тирозол) без ламінарін.
З лютого 2000 року дану схему з моєї рекомендації приймали 63 пацієнта-жінки різних вікових груп, від 14 до 83 років, з різною давністю захворювань: від 2-х місяців до 24 років і різними клінічними проявами в стані гіпер-, гіпоеутіреоідной функції. З них за нозологією лабораторно доведені: дифузний токсичний зоб - 4 особи, гіпотиреоз - 8 осіб, підгострий Струм - 3 особи, аутоімунний тиреоїдит у різних проявах - 37 осіб та 11 осіб - вузловий зоб Ш-1У ступеня неясної етіології в еутиреоїдного стану. Серед АІТ всі хворі з вузловою, многоузловой і змішаною формою зоба. Пальпаторно по щільності - дервяністая щільність тканин щитовидної залози - всім пацієнтам хірурги-онкологи настійно рекомендували оперативне лікування.
Після проведення оздоровчої програми біологічно активними добавками за даною схемою через 2-3 місяці у 59 чоловік досягнутий хороший клінічний ефект:
- Зменшився розмір щитовидної залози на 2 / 3;
- Зменшилися або зникли вузли;
- Практично всі відзначали суб'єктивне поліпшення самопочуття:
- Зменшилися або зникли скарги на набряковий синдром, відчуття тиску і «грудки» в горлі, випадання волосся, сухість шкіри, сонливість, підвищилися бадьорість і активність;
- Згідно з лабораторними даними, нормалізувався рівень гормонів в крові, зменшився титр антитіл до тиреоглобуліну:
- Стабілізувався холестерин;
- Нормалізувалася температура тіла;
- За результатами УЗД відмічено зменшення розмірів зоба і зникнення вузлів;
- Майже у всіх випадках пальпаторно дервяністая щільність тканини щитовидної залози через 1-2 місяці від початку прийому БАД розм'якшилася і стала тугоеластічной або тестоватой консистенції.
Чотири людини в результаті відсутності ефекту були прооперовані, У всіх випадках гістологічно підтверджений фолікулярний рак щитовидної залози в товстостінній капсулі без проростання і метастазування. Всі прооперовані хворі відзначають швидке загоєння післяопераційної рани без спайок і рубців і суб'єктивно добре самопочуття.
Вважаю, що дана програма оздоровлення може бути прийнята на озброєння і рекомендована практично всім хворим із захворюваннями щитовидної залози різного генезу.

Коментарі

ВВЕРХ