Звіт про застосування біодобавки ГЛЮКОСИЛ фірми АРТ ЛАЙФ.

Л.Є. ПЕТРОВА, Н.В. Чуков, Обласна лікарня, (фтизіатричної відділення), м. Томськ
1.Мета і завдання дослідження:
1.1. Мета: оцінка ефективності біологічно активної добавки до їжі ГЛЮКОСИЛ (виробництво компанії АРТ ЛАЙФ) як засобу оптимізації вуглеводно-жирового обміну, знижує рівень глюкози в крові.
1.2.Задачі: вивчення впливу БАД на поліпшення функції підшлункової залози, стабілізацію рівня глюкози в крові, зниження рівня гіперхолестеринемії, підвищення загальної резистентності організму.
2.Матеріали і методи дослідження:
2.1.Препарат ГЛЮКОСИЛ був призначений як біологічно активна добавка до їжі (БАД) 13 хворим різної статі у віці від 26 до 57 років. Хворі була розділена на групи: перша група (6 чол.): Хворі, що мають в анамнезі клінічні прояви (симптоми) цукрового діабету різного ступеня тяжкості і різного ступеня компенсації (спрага, сухість у роті, часте сечовипускання, підвищений апетит). Троє хворих приймали препарати інсуліну по 16-20 од. простого інсуліну на добу, і СУ-інсуліну (до 12 од.). Троє хворих з цукровим діабетом II типу з прийомом глібенкламіду (до 3-4 таблеток на день) і Глюренорму (до 4 таблеток). У однієї хворої були часті гіпоглікемічні коми.
Друга група: 3 людини в стані преддиабета, які мали періодичні скарги на спрагу, сухість у роті, слабкість, і при дослідженні цукру в крові коливання були від 5,6-5,8 до 6,6-7,0. Ніякі цукрознижувальні препарати не приймали, дотримувалися лише дієту. У однієї хворої артеріальний тиск (АТ) було нестабільно (150-180 мм рт / ст.).
Третя група хворих була представлена ​​чотирма хворими, у яких в анамнезі хронічний гепатопанкреатіт з періодичними загостреннями, і один хворий після операції - часткової резекції підшлункової залози з приводу раку шлунка. У всіх хворих були скарги на періодичні болі в лівому підребер'ї після погрішності в їжі, метеоризм, бурчання кишечника, болі в області пупка, нестійкий стілець.
2.2. Лабораторні показники до застосування БАД
2.2.1. У біохімічних аналізах крові першої групи хворих були підвищені цифри цукру в крові від 9,8-11,8; 12,2-15,6 до 28 ммоль / л. В однієї кількість холестерину було 8,8 (М 6,6). Двоє хворих мали підвищені цифри амілази крові до 48 і 56 од. і діастази сечі до 18-24 од., 6 хворих мали підвищену Тимолова пробу від 4 до 11,6 од., сулемовую пробу від 2,2-4,4 од. Контроль цукру в крові здійснювався протягом першої не діли 1 раз на 3 дні, потім 1 раз на тиждень.
2.2.3. У загальних аналізах крові 5 хворих мали підвищений ШОЕ від 28 до 56 мм / год, лейкоцитоз від 7,8 до 12,6, зниження лімфоцитів від 11 до 17%; еозинофілію - 4-8% В загальному аналізі сечі тільки у 2 хворих відзначалося поява цукру від 0,5 до 1%, збільшена кількість лейкоцитів до 20 в п / зору, поодинокі еритроцити.
2.2.4. На ЕКГ у 7 хворих відзначалися дифузні і метаболістіческіе зміни міокарда; у однієї - рубцеві зміни передньо-перегородкові області з ознаками перевантаження.
2.2.5. У 5 хворих у імунологічних показниках відзначалося збільшення Циков від 140 до 210; зниження загального числа лімфоцитів, збільшення Т-супресорів.
3. Результати дослідження: Біологічно активну добавку до їжі ГЛЮКОСИЛ хворі приймали по 1-2 табткі 3 рази на день до 20-30 хвилин до їди, запиваючи 1 / 2 склянки води. Курс прийому склав від 1 до 1,5 місяців.
В результаті проведеного спостереження не відзначалося побічної дії препарату. Усі хворі відзначили, що через 1-2 тижні від початку прийому зникли симптоми «кишкового» дискомфорту: здуття живота, бурчання, біль у ділянці пупка, нормалізувався стілець, що відбилося на загальному стані хворих - покращився настрій, зникла слабкість, особливо у хворих з третьої групи.
Практично не стало необхідності у вживанні ферментних препаратів. Нормалізувався кількість амілази в крові. Цифри цукру у хворих з преддіабетом стабілізувалися на 4,7-5,7-6,0, практично не спостерігалася спрага і сухість у роті. В однієї жінки знизилася вага на 3 кг, з'явилася бадьорість, підвищилися працездатність, активність.
У хворих першої групи, які приймають інсулін, через 2 тижні прийому не відзначалося великих коливань цукру в крові (12,2-15,6, не вище). Явищ гіпоглікемічної коми на тлі прийому препарату не було жодного разу. В аналізах сечі глікозурії не відзначалося. Чисто клінічно відзначається поліпшення загального стану хворих: зменшилися слабкість, дискомфорт, стали неяскраво виражені симптоми діабету, зникла сухість у роті, спрага практично не спостерігалася. У однієї хворої стала краще пам'ять, покращився зір, нормалізувався артеріальний тиск. У двох хворих покращився апетит, хоча доводилося дотримуватися дієти.
У біохімічних аналізах у трьох хворих залишалася підвищеною тимолова проба до 4 од., Сулемовая до 2 од. В аналізах сечі змін не було.
Висновок БАД Артлайф ГЛЮКОСИЛ слід рекомендувати як:
1.Вспомогательное засіб на фоні прийому цукрознижувальних препаратів у хворих, що страждають на цукровий діабет I і II типів.
2.Больним, які мають скритопротекающій діабет або преддиабета на тлі скоррегировать дієти.
3.При станах, що супроводжуються підвищенням рівня холестерину крові (ожиріння).
4.Препарат для запобігання різних ускладнень цукрового діабету (ретинопатій, енцефалопатій, судинних порушень.

Коментарі

ВВЕРХ