Досвід застосування біодобавок АРТ ЛАЙФ при цукровому діабеті.

Л.А. ЛОБОДА, лікар-ендокринолог, лікар першої категорії, ПКДЦ, м. Владивосток

Цукровий діабет є найгострішою медико-соціальною проблемою, що відноситься до пріоритетів національних систем охорони здоров'я практично всіх країн світу. Актуальність проблеми визначається значною поширеністю цього захворювання, високою смертністю та ранньої інвалідизації хворих.
В даний час в світі налічується близько 160 млн хворих на цукровий діабет. Кожні 15 років це число подвоюється, і до 2010 року, за прогнозами фахівців, досягне цифри 239,3 млн. У Росії цукровий діабет страждають близько 8 млн чоловік. У структурі ендокринних захворювань цукровий діабет становить до 60-70% випадків. Характерними для нього є гіперглікемія, порушення всіх видів обміну речовин внаслідок абсолютного або відносного дефіциту інсуліну, що в кінцевому підсумку призводить до ураження всіх функціональних систем організму.
При цукровому діабеті на першому місці за частотою ураження знаходиться серцево-судинна система, а ризик смерті від інфаркту міокарда або іншої судинної катастрофи в 4-5 разів вище, ніж у загальній популяції. Важким ускладненням є також оклюзійні ураження судин кінцівок, які часто призводять до розвитку гангрени і ампутації. Відомо, що понад 50% всіх випадків ампутацій нижніх кінцівок обумовлені цукровий діабет.
При цьому захворюванні спостерігається два види ураження судин: великих - макро-ангіопатія і дрібних - мікроангіопатія. Найбільш важкі клінічні прояви цукрового діабету розвиваються при наявності мікроангіопатії в сітківці ока і нирках. Діабетична ретинопатія в 2-4% приводить до сліпоти, а нефропатія в подальшому - до ниркової недостатності. Макроангіопатія в основному характеризується атеросклерозом, обумовленим порушенням жирового обміну.
Для запобігання розвитку важких ускладнень цукрового діабету та стабілізації перебігу захворювання хворі повинні отримувати систематичну адекватну терапію, націлену на нормалізацію вуглеводного та інших видів обміну і на поліпшення мікроциркуляції в тканинах.
Фітотерапевтичні засоби, що володіють м'яким і різнобічним дією, можуть використовуватися поряд з дієтою і лікарськими препаратами, з розрахунком на можливе зниження дозувань медикаментів, забезпечення більш тривалих ремісій, попередження розвитку ускладнень.
Для профілактики та лікування діабетичних ангіопатій з спостережуваних мною 11 пацієнтів отримували біологічно активну добавку (БАД фірми АРТ ЛАЙФ) Меморі РАЙС по 1 таблетці 2 рази на день протягом 1 місяця.
Біодобавка Меморі РАЙС - це комплексний продукт, створений на основі натуральної сировини, який позитивно діє на різні види обміну речовин в організмі і поліпшення трофіки тканин. До складу препарату входять: фосфатиди, b-карнітин, найважливіші амінокислоти, ферменти, вітаміни групи В, фолієва кислота, мінерали. Екстракт гінкго білоба та інші рослинні складові цієї біологічно активної добавки сприятливо впливають на стан судинної стінки і реологічні властивості крові. У 8 пацієнтів покращився загальний стан, зменшилися болі в литкових м'язах, зникло відчуття повзання мурашок і мерзлякуватість стоп, головні болі і шум у вухах, покращився зір. У 3 пацієнтів поліпшення було менш виражено, і їм були підключені препарати ліпоєвої кислоти. Відзначалася добра переносимість Меморі РАЙС усіма хворими.
Таким чином, БАД АРТ ЛАЙФ Меморі РАЙС можна ефективно використовувати у комплексній терапії цукрового діабету як допоміжний засіб для профілактики розвитку судинних ускладнень.
Відомо, що у переважної більшості хворих на цукровий діабет розвивається хронічний пієлонефрит, часто з наявністю сечокислих конкрементів. Цим хворим призначається курс лікування БАД АРТ ЛАЙФ РЕНСЕПТ (по 1 таблетці 3 рази на день протягом 2-3 місяців). Препарат має гарний литолитическое (завдяки наявності в ньому ялівцю та екстракту журавлини), сечогінну та протизапальну діями (за рахунок листа мучниці, кавуна, кореня кульбаби і солодки), містить калій для підтримки нормального водно-сольового балансу і вітамін С у вигляді аскорбату, який , маючи нейтральну рН, не створює кисле середовище в сечі.
При цукровому діабеті часто страждає печінка - розвивається жирова дистрофія. З метою захисту клітин печінки, їх регенерації, стабілізації обмінних процесів хворим призначалася біологічно активна добавка фірми АРТ ЛАЙФ ХЕПАР ФОРМУЛА (1 таблетці 2 рази на день), що містить фосфоліпіди, вітамін В6, метіонін, молочний чортополох, терен. У поєднанні з БАД АРТ ЛАЙФ Токсфайтер відзначалося поліпшення ефекту лікування.
При наявності атеросклерозу хворим призначався БАД АРТ ЛАЙФ ЛЕЦИТИН, самостійно і в поєднанні з АРТ ЛАЙФ ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ. Цим же хворим рекомендувалися ВІТАМІН «Е» і КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С».
При артеріальній гіпертензії використовували біологічно активну добавку АРТ ЛАЙФ БІ ПІ ФОРМУЛА по 1 капсулі 2 рази на день під час їди. Як загальнозміцнюючий засіб призначався фітокомплекс АРТ ЛАЙФ ДІСКАВЕРІ Чарівність АБО ДІСКАВЕРІ СИЛА (по 1-2 таблетки на день), який містить майже весь комплекс вітамінів і мікроелементів, культуру еубіотіческіх бактерій, замінні і незамінні амінокислоти, антиоксиданти (пікногенол, цистеїн, селен), травні ферменти (бромелайн, панкреатин, ліпазу) і лікарські рослини, більшість з яких має сахароснижающим дією. Наступна група хворих, у комплексному лікуванні яких використовувалися БАД АРТ ЛАЙФ, має патологію щитовидної залози, яка займає одне з центральних місць в клінічній ендокринології та за поширеністю ділить «пальму першості» з цукровим діабетом. Значимість цієї патології особливо зросла в останні роки у зв'язку із зростанням йододефіцитних станів, забрудненням навколишнього середовища.
Більш ніж для 1,5 мільярдів жителів Землі існує повсюдний ризик недостатнього споживання йоду, у 65 мільйонів чоловік є збільшення щитовидної залози (ендемічний зоб), а у 43 мільйонів - виражена розумова відсталість в результаті йодної недостатності (ВООЗ, 1994 р.).
Йод відноситься до мікроелементів харчування: добова потреба в ньому становить 100-200 мкг; за все життя людина споживає всього 3-5 г (чайна ложка) йоду. Дефіцит йоду не має часом зовні вираженого характеру. Найбільш очевидний прояв його дефіциту - ендемічний зоб, який є фактором для розвитку багатьох захворювань щитовидної залози, у тому числі вузлових новоутворень та раку. Дефіцит йоду збільшує частоту природженого гіпотиреозу, веде до незворотних порушень мозку у плода та новонародженого, що призводить до розумової відсталості.
Недостатність йоду є найпоширенішою формою розумової відсталості, яку можна попередити. Найкращим джерелом мікроелементів і вітамінів є різноманітні рослини, оскільки вони зазвичай не викликають побічних ефектів, навіть у надлишку.
Мною була відібрана група пацієнтів з 24 чоловік, яким для профілактики йододефіцитних захворювань, лікування ендемічного зобу I ступеня (8 чол.) Та субклінічного гіпотиреозу (5 чол.), В якості монотерапії застосовувався БАД АРТ ЛАЙФ ГРІН СТАР - біологічно активна добавка, яка містить органічний йод, екстрагований з морських водоростей. Усі хворі до застосування препарату були обстежені (УЗД щитовидної залози; ТТГ вільні ТЗ і Т4; АТ до пероксидази). Препарат призначався протягом 4-6 місяців по 2 капсули в день за відсутності протипоказань (підвищення функції gl.thyroidea). У 4 хворих відзначалися вогнищеві зміни в структурі щитовидної залози за даними УЗД: дрібні кісти, ділянки ущільнення (з нормальним рівнем АТ до пероксидази), колоїдні освіти менше 1 см.
При наявності II ступеня збільшення щитовидної залози з субклінічним гіпотиреозом (4 людини) і при гіпотиреозі середнього ступеня тяжкості (3 особи) препарат ГРІН СТАР застосовувався в поєднанні з гормоном b-тироксином. На фоні прийому препарату у хворих відзначалося поліпшення загального стану, зникло відчуття дискомфорту в області шиї, нормалізувалася робота органів травлення. За результатами УЗД, у 3 хворих зникли вогнищеві зміни в структурі щитовидної залози, у 5 - її загальний обсяг зменшився до норми, у 3 хворих, що мають II ступінь збільшення, обсяг щитовидної залози зменшився до I ступеня. При субклінічному гіпотиреозі рівень ТТГ у 4 хворих прийшов до норми, одна хвора була переведена на прийом тироксину 50 мкг в комбінації з 1 капсулою ГРІН СТАР. При гіпотиреозі середнього ступеня тяжкості відзначалося поліпшення показників ТТГ без збільшення дози тироксину. Підвищення титру АТ до пероксидази зафіксовано не було.
Таким чином, БАД ГРІН СТАР не робить негативного впливу на щитовидну залозу і його можна рекомендувати як ефективний засіб профілактики йододефіцитних станів і пов'язаних з ним захворювань, і в комплексній терапії у хворих з патологією щитовидної залози.
При наявності у хворих тиреотоксикозу як засіб, що регулює стан центральної нервової системи (ЦНС), що уповільнює частоту серцебиття, що нормалізує артеріальний тиск, володіє хорошим седативну дію і зміцнює енергетичний обмін, може бути рекомендований БАД АРТ ЛАЙФ НЕЙРОСТАБІЛ (по 1 таблетці 2 рази на день ). Після оперативного лікування щитовидної залози хороший ефект відзначений від застосування БАД АРТ ЛАЙФ ДІСКАВЕРІ Чарівність АБО ДІСКАВЕРІ СИЛА (по 1-2 таблетки на день протягом 1 місяця).
Для нормалізації обмінних процесів, поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту (ШКТ), відновлення мікрофлори кишечника, забезпечення добової потреби організму у вітамінах, мікро-і макроелементів, білках, для поліпшення метаболізму клітинних мембран, зміцнення судинної системи та для нормалізації функцій імунної системи призначалися такі БАД, як КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С», бета-каротин, Вітамін "Е", КАЛЬЦІМАКС, НЕЙРОСТРОНГ, ламінарін, котячий кіготь.
Таким чином, для профілактики, комплексного лікування цукрового діабету, його ускладнень і супутніх захворювань, а також для комплексного лікування патології щитовидної залози компанією АРТ ЛАЙФ наданий широкий вибір біологічно активних добавок, що володіють позитивним ефектом і доброю переносимістю.

Коментарі

ВВЕРХ