Вплив біологічно активної добавки фірми АРТ ЛАЙФ ІВЛАКСІН на перебіг гострих бронхолегеневих і респіраторних захворювань.

Л.Г. Ленський, Обласна клінічна лікарня, м. Томськ
1. Мета і завдання дослідження
1.1. Мета дослідження - оцінка ефективності впливу біологічно активної добавки (БАД) ІВЛАКСІН на пацієнтів із запальними захворюваннями верхніх дихальних шляхів.
1.2. Клінічна оцінка БАД АРТ ЛАЙФ ІВЛАКСІН здійснювалася за наступними показниками: оцінка кольору шкірних покривів, функціональний стан органів дихання, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, ваги, лабораторних даних (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, біохімічний аналіз крові).
2. Матеріали та методи дослідження
2.1. Всього в динаміці обстежено 10 чоловік у віці від 23 до 50 років із захворюваннями ГРЗ (4 випадки), пневмонії (3 випадки), хронічного тонзиліту (2 випадки), грипу (3 випадки). Супутня патологія: астенічний синдром - 2 випадки, астматичний бронхіт - 2 випадки.
3. Результати дослідження
3.1. Аналіз показав, що в 10 спостереженнях негативних реакцій на прийом БАД не виявлено ні в одному випадку.
3.2. У хворих на ГРЗ та грип протягом 1-2 діб зменшувався набряк слизової носа без місцевого лікування, швидко проходив набряк слизової гортані, гіперемія. Швидко відновлювався голос. До кінця другої доби зникав нежить. Симптоми інтоксикації зникали до кінця першої - початку другої доби. Аналізи крові нормалізувалися швидко.
3.3. У хворих пневмонією проводилося сумісне лікування. Відзначено зниження температури протягом перших і других діб, Симптоми інтоксикації зникли до кінця другої-третьої доби. Кашель зникав до 4-5 діб. Мокрота відокремлювалася легко, без запаху і смаку. ШОЕ нормалізувався значно швидше: до 8-10 дня. Лейкоцитоз відповідно до 6-7 дня.
3.4. У двох випадках у пацієнтів, які страждають на бронхіт у віці 28 і 37 років, відзначено відсутність звичайного при ГРЗ загострення астматичного бронхіту.
3.5. Змін в загальних аналізах сечі не відзначено.
3.6. Біохімічні аналізи крові показали: вміст загального білка було нормальним за винятком двох випадків з незначним зниженням, які до кінця лікування відновилися. Вмісту цукру, АСТ, АЛТ, білірубіну були в межах норми.
3.7. Показники загального аналізу крові:
• Лейкоцити до 10х 109 / л - 6 осіб, більше 10х 109 / л - 4 людини.
• ШОЕ більше 15 мм / год - 6 осіб, більше 30 мм / год - 2 людини.
3.8. Побічних ефектів при застосуванні біодобавки АРТ ЛАЙФ ІВЛАКСІН не відзначалося.
3.9. Органолептичні властивості оцінювалися як задовільні. Смак і запах приємні. Неприємного стороннього смаку не відзначалося.
Висновок
Під час застосування БАД АРТ ЛАЙФ ІВЛАКСІН відзначалася його добра переносимість. Побічних явищ не спостерігалося. Даний препарат слід рекомендувати як загальнозміцнюючий, профілактичного і допоміжного засобу при наступних станах:
• Епідемія грипу;
• ГРЗ;
• Пневмонія;
• Синусит;
• Риніт;
• Астматичний бронхіт.

Коментарі

ВВЕРХ