Застосування біологічно активних добавок компанії АРТ ЛАЙФ в лікуванні сечокам'яної хвороби.

Л.В. Ходов, лікар-уролог ПКДЦ
Компанія Артлайф працює на російському ринку більше п'яти років, і на сьогоднішній день є найбільшим лідером в Росії з розробки, впровадження та виробництва біологічно активних добавок до їжі (БАД).
Я пропоную досвід застосування деяких препаратів у лікуванні сечокам'яної хвороби (МКБ) з литолитическое метою. Хворі МКБ становлять 30-40% всього контингенту урологічних хворих, причому переважають в основному хворі чоловічої статі. МКБ - це результат порушення обміну речовин. За структурою більшість конкрементів є змішаними за своїм складом. У структурі конкремента зазвичай присутні кілька неорганічних речовин, і при перевазі одного з них можна говорити про склад конкремента (оксалат, фосфат кальцію, урат, цистинові камені і рідко холестеринові камені).
Найчастіше у моїх хворих виявлялися оксалати і фосфати. Була досліджена група хворих у кількості 40 осіб, у яких були виявлені конкременти в області ниркової балії розміром 0,7-1,5 см в діаметрі. Діагноз підтверджений результатами УЗД і урографія.
Хворим призначався курс лікування з застосуванням біологічно активної добавки РЕНСЕПТ, яка містить основний литолитическое компонент: плоди ялівцю і екстракт журавлини.
РЕНСЕПТ рекомендується в дозуванні по 1 таблетці 3 рази на день до їди курсом від 30 до 90 днів в поєднанні з мінеральною водою джерела «Горноводний» в дозі 100 грам 3 рази на день. Даний комплекс лікування регулює водно-електролітний баланс, оскільки є постачальником іонів калію, і рН сечі.
У 18 хворих після проведеної терапії через 1,5-2 місяці після початку лікування по УЗД відзначалося зменшення конкрементів у два рази, припинилися ниркові кольки, в аналізах сечі зникли гематурія, протеїнурія. У 12 хворих під час лікування рясно відходив крупнодисперсні пісок, іноді супроводжується нирковими коліками. Тоді хворим призначалися спазмолітики і анальгетики, які знімали напади ниркових кольок.
У 10 хворих литолитическое ефект супроводжувався загостренням калькульозного пієлонефриту. Даним групі хворих призначалися антибактеріальні препарати і уроантісептікі.
Таким чином, застосування біологічно активної добавки РЕНСЕПТ є одним з доступних та ефективних методів консервативної литолитическое терапії при такому захворюванні, як сечокам'яна хвороба.

Коментарі

ВВЕРХ