загрузка...

БАД АРТ ЛАЙФ в комплексному лікуванні деструктивних захворювань опорно-рухового апарату

В.С. Лапінський, д.м.н., професор, академік МАІ, А.А. Лакан, д.м.н., академік МАІ, головний лікар Інституту відновлювальної медицини (ортопедична клініка); Красноярська державна медична академія, Інститут відновлювальної медицини, м. Красноярськ Тези
Збільшення тривалості життя населення є однією з причин зростання числа пацієнтів з дегенеративно-дистрофічними захворюваннями опорно-рухового апарату. Ведучими в названій патології є великі опорні суглоби. Досить зупинитися тільки на тазостегновому суглобі, щоб оцінити всю серйозність проблеми. Зростання числа хворих з деструктивними ураженнями кульшового суглоба знаходиться в прямій залежності від віку пацієнта і складає від 0,6 на 10000 чоловік населення у віці 30-39 років до 4,3 на 10000 у віці старше 60 років.
Серйозну проблему в лікувальному і профілактичному плані являє поширене в наш час системне захворювання - остеопороз. За даними ВООЗ, воно займає четверте місце серед неінфекційних захворювань (після хвороб серцево-судинної системи, онкологічних захворювань і діабету). Протягом найближчих років очікуваний приріст числа хворих з остеопорозом збільшить витрати на лікування його ускладнень, а саме: переломів шийки стегна, кісток передпліччя і сенільних переломів хребта - в 2 рази. Нечітка клініка при остеопорозі в початковій його стадії, подібність її з остеохондрозом ускладнює діагностику і тому, за висловом Griffin J. And Robinson R. (1990), багато практикуючих лікарів «ніколи не зустрічали остеопорозу, як захворювання».
До цих пір нерідкі випадки ігнорування зв'язку переломів у літніх, нестабільності імплантатів на тлі остеопорозу з самим захворюванням. Причина тому, безсумнівно, криється у слабкій інформованості, як медичних працівників, так і населення. З віком збільшується і число осіб, які страждають остеопорозом.
За даними ЦИТО ім. М.М. Пріорова, у 47% хворих на остеоартроз одночасно діагностується і остеопороз. І це незважаючи на те, що сучасна ортопедія своєму розпорядженні широкий спектр засобів профілактичного, консервативного лікування як остеоартрозу, так і остеопорозу.
Ера ендопротезування одночасно з благом породила нову проблему в ортопедії, названу «стресовим ремоделюванням», що відображає реакцію кісткової тканини на імплантат (ендопротез). Суть цієї реакції полягає в посиленні інтенсивності резорбції кісткової тканини в ранньому післяопераційному періоді і являє собою одну зі сторін процесу адаптації кістки до нових функціональних умов. На жаль, саме тривалий період резорбції кістки стає причиною подальшої нестабільності ендопротеза та Обмеження терміну функціональної життя імплантату і суглоба в цілому.
Як тільки виконано ендопротезування, запускається механізм конфлікту імплантат-кістка. Завдання фахівця-ортопеда полягає в тому, щоб послабити цей механізм, «пом'якшити» процес резорбції, прискорити і активізувати функцію костеобразующих клітин і, таким чином, забезпечити стабільність імплантату в кістки. При будь названої клінічної ситуації травматолог-ортопед стикається з необхідністю відновлення та збереження електролітного балансу в кістково-суглобової системи, як основи підтримання і активації процесів кісткоутворення і функціональних можливостей опорних тканин. В даний час це можливо за допомогою адресного, своєчасного, правильно підібраного і клінічно обгрунтованого поєднання біологічно активних добавок.
Наприклад, надзвичайно важливо витримати збалансованість між фосфором і кальцієм, між кальцієм і магнієм, зберегти необхідне співвідношення кальцію до бору і кремнію, що забезпечить нормальний процес мінералізації формується кісткової мозолі.
Вирішити це завдання допомагає біологічно активна добавка до їжі (БАД) КАЛЬЦbМАКС.
Деструктивний процес у хрящових покриттях суглобових кінців вдається стримати і тим самим продовжити анатомічну і функціональну життя суглобів, використовуючи хондропротектори.
І в цьому випадку увагу привертає така біологічно активна добавка, як Джойнт ФЛЕКС, що представляє собою комплекс мукополісахаридів.
Дія цієї БАД не тільки хондропротекторну, а й протизапальну, антиоксидантну, іммунокорректорное, не кажучи вже про вміст у ній гідроксиапатиту, як найближчого «родича» кісткової тканини. Було б некоректним займатися описом характеристики всієї продукції компанії АРТ ЛАЙФ і таким чином, вторгатися в інше коло питань.
Протягом останніх п'яти років в традиційну схему лікування хворих із захворюваннями та пошкодженнями опорно-рухового апарату ми стали включати біологічно активні добавки остеопротекторного і хондропротекторної планів.
Проводячи аналіз інгредіентного складу, якості, ціни, ефективності впливу препаратів аналогічної плану, пропонованих на ринку БАД і фармпрепаратів, ми віддали перевагу продукції компанії Артлайф. Всім хворим, які перенесли ендопротезування, в постопераційному періоді призначаються обидва препарати (Джойнт ФЛЕКС і КАЛЬЦbМАКС).
Результати останніх двох років свідчать про те, що з більш ніж 200 хворих, що перенесли ендопротезування, лише в 2,7% випадків відзначалася більш тривала фаза резорбції кістки при стресовому ремоделюванні і поява нестабільності ендопротеза.
Метою даної роботи є необхідність, в першу чергу, акцентувати увагу практикуючих лікарів на конкретних проблемах в травматології та ортопедії, які потребують комплексного підходу до лікування та профілактики ортопедичних захворювань і наслідків травм, адресувати фахівців травматологів-ортопедів до інформаційної БАД АРТ ЛАЙФ, з якої можна отримати вичерпні відповіді на конкретні питання, аж до примірних схем призначення БАД. Примірним вони є тому, що нерідко конкретна клінічна ситуація може диктувати необхідність корекції пропонованої схеми, і цю корекцію робить безпосередньо сам фахівець.
Серед лікарів-практиків до цих пір існує далеко не однозначне ставлення до БАД; від безконтрольного призначення до абсолютного неприйняття. Слід зазначити, що і те, і інше неприйнятно. Давно настав час піти від упередження до БАД і більш широко і грамотно використовувати їх у повсякденній практиці.

Коментарі

ВВЕРХ