БАД АРТ ЛАЙФ ФІТОСОРБОВІТ в лікуванні хворих на хронічний простатит.

 простатитГ.П. Атюша, В.М. НАГОРНИЙ, м. Владивосток
Сьогодні не викликає сумнівів той факт, що здоров'я сучасної людини залежить від рівня розвитку медицини і фармакології не більше ніж на 10%. Пояснюється це тим, що будь-які ліки має не тільки лікувальним ефектом, а й надає побічна токсична дія, оскільки є чужорідним для організму речовиною. І, на жаль, шкода, що наноситься тривалим або масивним використанням фармакологічних препаратів при лікуванні простатиту, нерідко перевищує принесену ними користь. У силу цього, у відповідь на вступ ліки в організмі включаються захисні механізми. Шлунково-кишковий тракт (ШКТ) грає в цьому процесі провідну роль.
Перспективний напрямок набуло використання біологічно активної добавки (БАД) ФІТОСОРБОВІТ виробництва компанії АРТ ЛАЙФ, виготовленої на основі високоякісного цитрусового пектину, яка містить основний сорбент (полігалактуронових кислоту) від 63% до 78%. Основною метою застосування БАД ФІТОСОРБОВІТ в комплексній терапії хворих на хронічний простатит було вивчення його ефективності і можливості подальшого використання. Під нашим спостереженням за період 1998-1999 рр.. знаходилися 100 пацієнтів (дослідна група) і 40 пацієнтів (контрольна група) віком від 20 до 65 років. У 50 хворих простатит виявлено вперше, у 90 хворих загострення захворювання. З них 80% відзначали порушення функції шлунково-кишкового тракту.
Пацієнти дослідної групи брали ФІТОСОРБОВІТ по 2 таблетки щодня вранці натщесерце за 3-5 днів до початку лікування й у наступні 10 днів на тлі базової терапії: дієта, антимікробні препарати, адаптогени, імуномодулятори, біостимулятори, фізіопроцедури (гіпертермія, БІОФОН, масаж, АУФОК, озонотерапія). Оцінка стану шлунково-кишкового тракту включала аналіз інтенсивності скарг (болю в животі, диспепсія: нудота, відрижка, печія, порушення стільця, зниження апетиту).
У дослідній групі після застосування ФІТОСОРБОВІТА з 80 хворих з наявністю болю в животі, порушенням стільця і ​​зниженням апетиту у 60 (75%) відмічено зникнення цих симптомів, у 20 хворих зберігалася легка диспепсія. У решти 20 пацієнтів при лікуванні у поєднанні з ФІТОСОРБОВІТ функція ШКТ не порушувалася. У 92 пацієнтів цієї групи настала клініко-лабораторна ремісія (з повною елімінацією патогенної флори) за 20-25 днів.
У контрольній групі у 32 пацієнтів з супутньою симптоматикою ШКТ, які отримували лікування (без застосування БАД), спостерігалися болі в животі - 2, диспепсія - 4, зниження апетиту - 2, алергічні реакції - 2; що склало 10 випадків (31,3%) . У 8 людей без клінічної симптоматики ШКТ спостерігалися: алергічні реакції - 2, диспепсія - 2. Число побічних дій склало 14 випадків (35%). У цій групі повної елімінації збудників вдалося досягти у 30 пацієнтів (75%) з курсом лікування 30-35 днів.
Таким чином, ФІТОСОРБОВІТ зарекомендував себе як ефективна біодобавка, спрямована на дезактивацію і виведення продуктів клітинного розпаду тканин і патогенної мікрофлори.
ФІТОСОРБОВІТ зменшує шкідливий вплив і підвищує ефективність лікарських препаратів, сприяє зниженню диспепсичних розладів: 92% (дослідна група) і 75% (контрольна група). Питання застосування різноманітних за дії БАД в кожному конкретному випадку повинні вирішуватися індивідуально. Зокрема, застосування БАД ФІТОСОРБОВІТ в розглянутому захворюванні носить допоміжний характер і цілком може поєднуватися з фармакологічними препаратами, підсилюючи їх ефект і зменшуючи побічні дії.

Коментарі

ВВЕРХ