Використання БАД АРТ ЛАЙФ РУДВІТОЛ у дітей із захворюваннями органів дихання.

Н.В. Худякова, лікар вищої категорії, доцент кафедри госпітальної педіатрії СГМУ, м. Томськ
Біологічно активні добавки до їжі (БАД) займають все більш значне місце в профілактиці і допоміжної терапії багатьох захворювань. Широко застосовуються в останні роки БАД, що містять біологічно активні речовини рослинного, тваринного, бактеріального або синтетичного походження, регулюючі і стимулюючі функції окремих органів і систем організму, підтримують їх у фізіологічних межах функціональної активності.
Більшість БАД АРТ ЛАЙФ мають полікомпонентних склад і мають низку переваг перед монокомпонентними і синтетичними лікарськими засобами. При їх використанні людина отримує цілий комплекс природних сполук, властивих даному рослині, і вплив на організм виявляється більш м'яким і тривалим. Вони нетоксичні і, як показує медична практика, рідше викликають ускладнення і алергічні реакції. БАД, що містять фітокомплекси, можуть надавати патогенетичне і симптоматичне вплив на організм.
Хвороби органів дихання займають перше місце в загальній структурі захворюваності населення. Майже кожна людина, а особливо діти, переносять бронхолегочную патологію щорічно. Дана проблема ускладнюється зниженням імунітету, розвитком хронічного імунодефіциту і погіршенням екологічної ситуації навколишнього середовища.
У той же час часте застосування хіміотерапії небажано, особливо для дітей і літніх людей. Тому вивчення ефективності дії нової біологічно активної добавки до їжі РУДВІТОЛ (виробництво компанії АРТ ЛАЙФ) є важливим і своєчасним.
Завданнями лікування при даній патології є протизапальну, загальнозміцнюючий, імуностимулюючу і адаптогенну впливу на організм людини. Склад препарату підібраний з урахуванням саме цих завдань. У нього входять екстракти ехінацеї та солодки, аскорбінова кислота, оксид цинку, рутин.
Біологічно активна добавка до їжі РУДВІТОЛ - це комплексний рослинний препарат, основним компонентом якого є ехінацея. Лікувальні властивості ехінацеї були давно відомі стародавнім індійським племенам Америки. Вона стала об'єктом вивчення і клінічного використання як фармакологічного кошти в США з 1895 року. Тільки за останнє десятиліття цій рослині було присвячено понад 350 спеціальних фармакологічних і клінічних досліджень. В даний час препарати ехінацеї, показавши свою високу ефективність, отримали широку поширеність у світовій лікарській практиці.
Поряд з наявними лікарськими препаратами імпортного та вітчизняного виробництва (ехінацін, естіфан тощо), розробляються також ефективні біологічно активні добавки. Створення БАД за оригінальною технологією та рецептурою не тільки доповнило арсенал імуномодулюючих засобів, а й розширило можливості їх застосування, як у клініці, так і для профілактики поширених захворювань.
Поява і розвиток нових технологій дозволило створити принципово нову форму препарату у вигляді пелет, упакованих в желатинову капсулу. Зі звичайних таблеток активні речовини виділяються, як правило, практично одночасно, при цьому можуть викликати подразнення слизової оболонки кишечника, і тому не повністю засвоюватися. Деякі з компонентів таблетованого препарату можуть вступати між собою в конкурентні відносини за всмоктування в кишечнику, бути несумісними між собою і вступати в реакцію один з одним, що викликає складнощі при складанні та обробленні рецептур, а також обмежує ефективність і терапевтичний спектр препарату.
Нова форма являє собою крихітні гранули правильної форми, де активні компоненти нанесені шарами в певному порядку на носій, і кожен шар захищений спеціальною плівкою, що дозволяє регулювати швидкість вивільнення речовин і їх послідовність.
Ехінацея має антибактеріальну, протигрибкову, антиоксидантну мембраностімулірующім властивостями. Її препарати підвищують активність неспецифічних факторів захисту і, в першу чергу, стимулюють фагоцитарну активність гранулоцитів і макрофагів. У зв'язку з цим БАД РУДВІТОЛ ефективний як профілактичний засіб, особливо в період епідемій грипу та інших ГРЗ як противірусний засіб. При цьому ехінацея викликає пригнічення активності гіалуронідази - ферменту, що сприяє підвищенню проникності мембран клітин для вірусів і мікробів. Тим самим ехінацея перешкоджає поширенню інфекційних агентів в тканинах організму.
Препарат активізує всі ланки імунної відповіді: стимулює фагоцитарну активність, потенціює продукцію інтерлейкіну-1 макрофагами, індукує трансформацію В-лімфоцитів у плазматичні клітини. Посилює антитілоутворення, кооперацію В-і Т-лімфоцитів, Т-хелперну активність, має виражену протизапальну дію подібно захисній дії важливого гормону - кортизону, який дозволяє організму справлятися з важковиліковні запальними та імунними захворюваннями. Міститься в ехінацеї бетаїн має високу активність і є засобом біохімічної корекції вікових порушень ліпідного обміну для профілактики і лікування атеросклерозу, а також як гепатопротектора. Сапоніни володіють віруснейтралізуючою активністю.
З метою посилення імуномодулюючих і протизапальних властивостей в РУДВІТОЛ введений екстракт кореня солодки, добавлена ​​аскорбінова кислота - вітамін С. Найважливіші мікроелементи, необхідні для нормального функціонування імунної системи, - цинк, селен, рутин.
Препарати ехінацеї мають виражений адаптогенними дією, що було доведено експериментально. При цьому спостерігали підвищення працездатності і витривалості при виконанні великої фізичної роботи.
Мета дослідження: вивчити ефективність застосування БАД АРТ ЛАЙФ РУДВІТОЛ при лікуванні захворювань органів дихання у дітей в гострий період, період затухаючого загострення і для профілактики розвитку бронхолегеневої патології; оцінити переносимість препарату дітьми різного віку та наявність побічних ефектів; уточнити лікувальні та профілактичні дози для дітей різного віку.
Матеріали та методи досліджень:
Дослідження проводилися на 20 хворих різного віку та статі, 10 з них перебували на стаціонарному та 10 - на амбулаторному лікуванні. За віком в стаціонарі діти розподілилися наступним чином: 3-7 років - 8 дітей; старше 7 років - 2 дитини. Амбулаторно лікування проводилося в наступних вікових групах: 1-3 роки-2; 3-7 років-2; 7-14 років-6 дітей.
З 20 спостережуваних хворих 18 ставилися до групи часто хворіючих дітей, 9 мали ГРЗ, 3 - хворі бронхітом, 4 - хворі в стадії розпалу пневмонії, 4 - з залишковими явищами після перенесених захворювань бронхолегеневої системи. Контрольну групу склали 20 дітей з подібною патологією такого ж віку.
Для підтвердження діагнозу досліджувалися дані як загальноклінічного (аналізи крові і сечі), так і рентгенологічного обстежень хворих. Досвід спостереження за дітьми з групи частохворіючих показує, що вони, як правило, хворіють не тільки частіше, але і важче і довше, ніж діти з необтяженим анамнезом.
План лікування:
Всім дітям досліджуваної групи РУДВІТОЛ призначався одночасно з іншими медикаментозними засобами та фізіопроцедурами, традиційно використовуваними при цій патології.
Негативних побічних ефектів не виявлено. Препарат переносився дітьми добре. Ефективність ставала явною вже на 3-4 день від початку застосування. У всіх дітей відзначені нормалізація самопочуття і позитивна динаміка в прояві клінічних ознак хвороб: зменшилися катаральні явища з боку носоглотки, рідше і продуктивніше ставав кашель, зникли хрипи в легенях.
Діти контрольної групи отримували традиційне лікування. При цьому було зазначено, що позитивний ефект у дітей, пролікованих препаратом РУДВІТОЛ, був більш вираженим і більш раннім, ніж у дітей на стандартному лікуванні, особливо помітним було більш раннє зникнення ознак астенії. Діти, які одержували РУДВІТОЛ, раніше поверталися до звичайного життя, що дозволяє рекомендувати його в лікуванні гострих і хронічних захворювань органів дихання, а також для профілактики патології будь-якої локалізації.
Рекомендовані дози застосування: лікувальна для дітей до 3 років - 1 / 2 капсули 2 рази на день, 3-7 років - 1 капсула 2 рази на день, старше 7 років і дорослим - 1 капсула 3 рази на день.
Профілактична доза становить 1 / 2 частину від лікувальної, термін лікування 10-14 днів.
Таким чином, проведене клінічне дослідження ефективності біологічно активної добавки до їжі РУДВІТОЛ у дітей з патологією органів дихання показало його хорошу переносимість, відсутність побічних ефектів, швидку динаміку клінічних симптомів хвороби.
Випробуваний препарат сприяв підвищенню ефективності медикаментозної терапії, надаючи м'яку протизапальну, антиоксидантну, адаптогенну і іммуномодулірующ її дії.
Результати проведеного дослідження свідчать про доцільність включення БАД РУДВІТОЛ в комплексну терапію дітей із захворюваннями органів дихання, а також використання для профілактики захворювань у ослаблених дітей.

Коментарі

ВВЕРХ