Досвід застосування БАД АРТ ЛАЙФ в патогенетичному лікуванні дітей, хворих на туберкульоз.

І.М. ФЛЕТЧЕР, лікар вищої категорії, завідувачка дитячим диспансерним відділенням Міського протитуберкульозного диспансеру.
Всі діти, хворі на туберкульоз, отримують лікування в умовах стаціонару або санаторію протягом тривалого часу - від 6 місяців до 1.5 років, залежно від форми туберкульозу.
Антибактеріальна терапія є основним методом лікування таких хворих. Основні препарати при лікуванні туберкульозу: ізоніазид, стрептоміцин, піразинамід, ри-фампіцін, етамбутол, етіонаміду та інші. А в зв'язку з тим, що лікування повинно бути комплексним, призначаються відразу 3-5 препаратів. Тому часто ми стикаємося з побічною дією туберкулостатичних препаратів, найчастіше це такі реакції:
1.Токсіко-алергічні реакції, викликані стрептоміцином або канаміцином. У трьох випадках за наявності таких реакцій були призначені біологічно активні добавки (БАД) компанії Артлайф СКІН ЛАЙН (по 1 таблетці на добу) і КАЛЬЦІМАКС (по 1-2 капсули, залежно від віку, 2 рази на день, перед сном).
Алергічні реакції купировались за 5 днів, застосування БАД було залишено на період до 2-3 місяців.
2.Большінство побічних дій ізоніазиду зазвичай усувається застосуванням вітаміну В6. Для профілактики побічної дії ізоніазиду, а також як джерело вітамінів, був призначений препарат ДІСКАВЕРІ відмінник (по 1 таблетці вранці, до їди) курсом на 1 месяц.Затем після 3-місячної перерви курс ДІСКАВЕРІ ВІДМІННИКОМ повторювався (можна замінити препаратом ГРІН СТАР по 1 капсулі вранці).
Побічної дії протівотуберкулінових препаратів при призначенні вищевказаних вітамінних комплексів не спостерігалося.
3.При лікуванні піразинамідом найбільш частим побічним дією у дітей є шлунково-кишкові розлади і порушення функції печінки. Для профілактики цих явищ ми призначали ДІСКАВЕРІ Відмінник, до складу якого входять 40 мкг вітаміну В12, 65 мкг фолієвої кислоти (по 1 таблетці вранці, до їди).
Призначався також препарат ХОЛЕГОН за звичайною схемою:
- Дітям 3-5 років по 1 таблетці 2-3 рази на день протягом 5-6 днів;
- Дітям 6-10 років по 1 таблетці 3-4 рази на день на 7-8 днів;
- 11 -14 років по 2 таблетки 3 рази на день на 7-8 днів.
Практично всім хворим у лікуванні туберкульозу як патогенетичне засіб необхідно, на нашу думку, призначення ВІТАМІНУ «Е». Дітям можливо призначення 1 гелю (400 МО) на добу протягом 3-х місяців, з перервами в 7 днів кожен місяць.

Коментарі

ВВЕРХ