Досвід застосування БАД АРТ ЛАЙФ СУПЕР Шілд в практиці лікаря - фтизіатра.

І.М. ФЛЕТЧЕР, лікар вищої категорії, завідувачка дитячим диспансерним відділенням Міського протитуберкульозного диспансеру.
Концепція про туберкульоз як зникаючої хвороби виявилася глибоко помилковою не тільки для Росії, але й для багатьох країн світу. Останнім благополучним роком по захворюваності туберкульозом серед дітей у м. Владивостоці був 1991: 11,0 випадків на 100 тисяч дитячого населення, в наступні роки захворюваність у дітей поступово наростала і в 2001 році склала вже 27,8 на 100 тисяч населення.
Раннє виявлення туберкульозу у дітей грунтується в першу чергу на проведенні масової туберкулінодіагностики. Своєчасне виявлення туберкульозної інфекції без локальних проявів та проведення профілактичного лікування перешкоджає в подальшому розвитку у них туберкульозу.
При проведенні превентивного лікування використовуються протитуберкульозні препарати: ізоніазид, фтивазид, піразинамід та інші. І, незважаючи на те, що ці препарати призначаються не в лікувальних, а профілактичних дозах, в ряді випадків мають місце побічні реакції.
Метою даної роботи стало дослідження призначення біологічно активних добавок (БАД АРТ ЛАЙФ) в дитячій фтизіатрії.
Виходячи з патогенезу туберкульозу, була зроблена спроба призначення препарату СУПЕР Шилд в зв'язку з використанням його імуномодулюючих і протизапальних властивостей. Препарат призначався дітям з наступними діагнозами:
1 гр. - Віраж туберкулінових проб - 15 осіб.
2гр. - Тубінфікування з помірною туберкулінової чутливістю - 11 осіб.
3гр. - Тубінфікування з гіперергіческім чутливістю до туберкульозу - 12 чоловік. При лікуванні віражів і тубінфікування був призначений СУПЕР Шилд як альтернативний препарат, тому що на застосування ізоніазиду були отримані побічні ефекти.
При призначенні лікування тубінфікованих дітей з високою алергією СУПЕР Шилд був призначений в якості другого препарату, з ізоніазидом.
Дозування СУПЕР Шилд склала: дітям 3-7 років по 1 / 2 капсули 2 рази на день; дітям 7-15 років за схемою: 1 капсула вранці і 1 / 2 капсули в обід, з їжею. Курс лікування: прийом 1 місяць, потім 1 місяць перерва, потім прийом 1 місяць.
Після проведення контрольних туберкулінових проб (Манту з 2 ТО) і градуйованою шкірної проби у 19 дітей (68%) відбулося значне зниження туберкулінової чутливості, в їх числі всі 12 чоловік з гіперергіей. У решти 9 осіб туберкулінові проби знизилися менш значно, на 1-2 мм, але залишилися нормергіческімі, що також свідчить про досягнутий позитивний результат лікування.
Крім того, ми маємо досвід застосування СУПЕР Шилд в лікуванні хворих так званої «0» групи диспансерного обліку. Загальновідомо, що на механізм розвитку туберкулінової проби Манту з 2 ТО впливають різні фактори (супутня алергія у дітей, захворювання лор-органів, гельмінтози та ін) У зв'язку з цим для правильної інтерпретації туберкулінової чутливості необхідно позбутися від цієї так званої парааллергіі. 18 дітей у віці від 4 до 9 років, які перебувають на диспансерному обліку в «0» групі, отримували БАД СУПЕР Шилд в дозі по? -1 Капсулі на день протягом півмісяця. Туберкулінова проба проводилася слідом за його прийомом. У 17 дітей, де причиною позитивної проби явно простежувалася парааллергія, туберкулінові проби знизилися, і цим дітям був поставлений діагноз «поствакцінной алергія».
Таким чином, незважаючи на те, що застосування біодобавки СУПЕР Шилд вимагає подальшого вивчення для застосування в дитячій фтизіатрії, вже зараз можна рекомендувати його в якості превентивного лікування інфікованих дітей.

Коментарі

ВВЕРХ