Атеролекс

атеролекс

Хвороби серця і судин, пов'язані з атеросклеротичними процесами, продовжують залишатися однією з провідних причин світової захворюваності, інвалідності та смертності. Сьогодні за офіційними даними в нашій країні 23 мільйони «сердечників», з яких щорічно близько 1,3 мільйона вмирають від своєї хвороби. Це втричі більше, ніж, наприклад, в США.

Серед усіх смертей 56,4% становлять випадки летальних результатів захворювань серцево-судинної системи. У розвинених країнах вік летальності 78-80 років, а в Росії - всього 65. Пояснити таку ситуацію економічними показниками неможливо, провідну роль відіграє спосіб життя та наявність факторів ризику. Саме це людина в силах змінити, щоб сповільнити розвиток атеросклерозу захворювання як до, так і після появи клінічних симптомів.
До змінним (модифікується) факторів ризику атеросклерозу відносяться куріння, надмірна вага, підвищений рівень холестерину в крові, високий артеріальний тиск, і як порівняно недавно стало ясно, підвищення рівня гомоцистеїну в крові.
Гомоцистеїн - це проміжний продукт обміну незамінної амінокислоти метіоніну, що надходить ззовні з їжею. Гомоцистеїну, що утворився з нього, не «живе» в організмі довго. Він має виражену подразнюючу дію, тому або стає знову метіоніном (під впливом вітаміну В12), або перетворюється в цістатіонін (під впливом вітаміну В6). Висока концентрація гомоцистеїну в крові веде до створення умов для розвитку і прогресування атеросклерозу.
Підвищення рівня гомоцистеїну крові на 5 мкмоль / л призводить до збільшення ризику атеросклеротичного ураження судин на 80% у жінок і на 60% у чоловіків. Причинами підвищення рівня гомоцистеїну можуть бути дефіцит вітамінів В6, В12, фолієвої кислоти, куріння, артеріальна гіпертонія, гіперхолестеринемія, фізичні навантаження, вживання кави та алкоголю.
Новий біоактивні комплекс «Атеролекс» компанії Арт лайф призначений для комплексної терапії та профілактики атеросклерозу, серцевої недостатності, порушення метаболізму гомоцистеїну, синдрому хронічної втоми.
Спектр біологічної активності комплексу обумовлений науково-обгрунтованої рецептурою і підбором інгредієнтів, що нормалізують як гомоцістеіновий, холестериновий обміни, так і інші показники стану артеріального русла. Далі за таблицею:

Компонент

Дія

Мікроелементи

Калій

Збереження балансу мікроелементів, запобігання накопичення надлишку натрію, підтримка скорочувальної активності серця

Магній

Гіпохолестеринемічна дію, антигіпертензивну, спазмолітичну, антидепресивну 

Хром

Сахарорегулюючий, відновлює нормальну толерантність до глюкози, підвищує чутливість клітин до інсуліну

Вітаміни

В6,

Утилізація гомоцистеїну, регуляція білкового, вуглеводного і жирового обміну

 фолієва кислота

нікотинова кислота

пантотенат кальцію

тіаміну мононітрат

аскорбінова кислота

Антиоксидантну, протизапальну, сосудоукрепляющее, сприяють епітелізації і синтезу колагену

Вітамін Е

ліпоєва кислота

Амінокислоти і ферменти 

коензим Q10

Поліпшення енергопостачання серцевого м'яза 

Поліпшення обміну жирних кислот і холестерину

Таурин

Ізофлавони

Солген 40

Протиатеросклерозну, антигіпертензивну, сосудоукрепляющее

Ефективність комплексу Атеролекс щодо атеросклерозу була доведена в клінічних умовах на прикладі групи пацієнтів з периферичним атеросклерозом. Це захворювання часто вражає артеріальний русло, особливо у курців. Воно також досить часто присутній у пацієнтів з атеросклерозом коронарних і сонних артерій. Основним, первинним симптомом периферичного атеросклерозу є біль в ногах при ходьбі, яка поступово проходить, після того як людина зупиняється.

Під спостереженням знаходилися 20 чоловіків, хворих периферичним атеросклерозом і що склали основну групу. Середній вік чоловіків у цій групі склав 61,3 ± 4,3 року. Групою контролю для них служили 15 чоловіків-добровольців з аналогічним діагнозом і середнім віком 63,2 ± 3,5 року. Всі волонтери мали фактор ризику несприятливого розвитку ССЗ - куріння, - який виражався в викурюванні від ½ до 1 пачки сигарет в день. Комплекс «Атеролекс» приймався пацієнтами основної групи в режимі по 1 таблетці 3рази на день.

Позитивною виявилася динаміка стану пацієнтів на фоні прийому комплексу: шестеро з 20 обстежених (30% випадків) після закінчення прийому БАД відзначали, що кульгавість з'являється через 500 метрів ходьби, тоді як до консервативної терапії пацієнти відзначали появу цього симптому вже при ходьбі межах 100 метрів . Серед пацієнтів групи контролю таких результатів виявлено не було.

атеролекс

Рис. Динаміка клінічних проявів периферичного атеросклерозу

Поліпшення показників обміну речовин проявилося у зниженні рівня глюкози під впливом комплексу Атеролекс.

атеролекс

Рис. Динаміка рівня глюкози у пацієнтів з периферичним атеросклерозом

 У пацієнтів, що приймали комплексу «Атеролекс», захворювання мав факт відносного зниження рівня гомоцистеїну в крові у добровольців, тоді як у пацієнтів контрольної групи цей ефект був відсутній. Відповідно до експертного думку, більш тривалий прийом комплексу «Атеролекс» дозволить домогтися більш значного зниження рівня гомоцистеїну.

атеролекс

Рис. Динаміка рівня гомоцистеїну у пацієнтів з периферичним атеросклерозом

Було виявлено значуще зниження рівня тригліцеридів (на 15%) в крові пацієнтів, що приймали комплекс «Атеролекс», порівняно з таким у пацієнтів контрольної групи. Крім того, вміст тригліцеридів в сироватці крові пацієнтів після прийому комплексу «Атеролекс» на тлі стандартної терапії виявилося на 21% нижче такого до початку терапії

атеролекс

Рис. Динаміка рівня тригліцеридів у пацієнтів з периферичним атеросклерозом

  У ході прийому комплексу Атеролекс відбулося зменшення коефіцієнта атерогенності крові приймали комплекс хворих за рахунок підвищення неатерогенних фракцій холестерину, так званих «корисних», і зниження атерогенних, або «шкідливих» його фракцій.

атеролекс

Рис. Динаміка індексу атерогенності крові у пацієнтів з периферичним атеросклерозом

Нормалізація стану обміну холестерину позначилася і на стані артерій. Шістьом волонтерам, які брали комплексу «Атеролекс за їх бажанням було проведено повторне УЗД артерій нижніх кінцівок. Слід зазначити поява тенденції до ущільнення пухких бляшок у 3 пацієнтів, які пройшли УЗД після закінчення терапії. У них було відзначено збільшення кровотоку на 12%. Крім того, в одного з них виявлено наявність кальцифікації.

Оскільки діючі речовини комплексу «Атеролекс» мають здатність поліпшувати стан стінок судин, була проведена оцінка мікроцеркуляціі в тесті реакції нігтьового ложа на натискання. Було виявлено достовірне збільшення швидкості кровотоку під впливом прийому комплексу «Атеролекс».

атеролекс

Рис. Динаміка мікроцеркуляціі крові у пацієнтів з периферичним атеросклерозом

Таким чином, комплекс «Атеролекс» сприяє поліпшенню функціонального стану судинної системи, знижує вираженість порушень обміну холестерину, підвищує інтенсивність мікроцеркуляціі крові. Може прийматися в складі комплексної терапії атеросклерозу артерій, а також здоровими людьми з метою профілактики атеросклеротичних і вікових змін судин.

Показаннями до його застосування є наявність таких станів, а також їх профілактика:
- Атеросклероз судин будь-якої локалізації
- Ішемічна хвороба серця
- Гіпертонічна хвороба
- Хронічне порушення мозкового кровообігу
- Реабілітація після травм, інсульту, інфаркту
- Порушення толерантності до глюкози
- Порушення обміну холестерину
- Цукровий діабет

При динамічно розвивається кардіофармакологіі питання профілактики атеросклерозу досі залишається відкритим. У комплексу «Атеролекс» є важливі переваги складу, що дають фундамент для тривалої дії: це наявність ізофлавоновой підтримки стінок судин у поєднанні з рівнем магнію. Їх комплементарное дію підвищує ефективність атеросклеротичної профілактики в 2,5 рази.

Коментарі

ВВЕРХ