Тривога

тривога

У багатьох випадках певний рівень тривоги - річ абсолютно нормальна, що представляє собою природну реакцію настрессовую ситуацію. Вона виростає в проблему лише тоді, коли ступінь тривоги не пропорційна її причини або коли зовсім не існує об'єктивної зовнішньої причини для тривоги.

Серед симптомів можуть бути постійне відчуття напруженості, посилене потовиділення, прискорене серцебиття, прискорене дихання і порушення сну.

Ароматерапія
Існує кілька масел, що роблять на нервову систему розслаблюючу, заспокоюю ний вплив. Мабуть, найкраще їх використання - це додавання олій у ванну. Тепла вода сприяє розслабленню і усмоктуванню масел в шкіру.
Масло шавлії мускатної: надає розслабляючу, зігріваючий і майже ейфорійні вплив; особливо корисно, якщо почуття тривоги призводить до нервового виснаження.
Лавандове масло: заспокоює, допомагає привести в рівновагу думки і почуття; це одне із самих ніжних масел.
МАСЛО м'яти лимонної: добре заспокоює і, подібно лавандового, дуже м'яко впливає на шкіру. М'ятна олія корисна, коли стан тривоги впливає на пищевари ня, а також коли гормональний дисбаланс створює напругу.
РОЖЕВЕ МАСЛО: виключно добре розслаблює і вважається одним з найкращих гормональних регуляторів.
Олія іланг-іланг: діє майже як заспокійливий засіб, уповільнює серцебиття і занадто часте дихання. Не перевищуйте дозування, так як великі кількості або занадто довгий застосування цього засобу можуть викликати головний біль.

Траволікування
Трав'яні кошти вельми успішно знімають стан тривоги; спробуйте чай з однієї або не скількох перерахованих нижче трав.
РОМАШКА (Chamomilla recutita): розслабляє і сприяє правильному травленню.
МЯТА ЛИМОННА (Melissa officinalis): це засіб можна без всяких побоювань використовувати протягом тривалого часу при помірно вираженому стані тривоги; свіжа м'ята набагато приємніше на смак, для чаю достатньо всього лише декількох пагонів, приймайте її вранці і ввечері.
Липовий ЦBET (Tilia europaea): хороший вечірній напій, він упорядковує думки, налагоджує травлення і нормалізує серцебиття.
Шоломниця (Scutellaria lateriflora): це більш сильне заспокійливе засіб, ніж попередні; цю траву простіше купити у вигляді таблеток.
Валеріана лікарська (Valeriana offi cinalis): ефективне розслаблюючу засіб, зменшує психічний і фізичне напруження. Приймати краще у вигляді таблеток або до 5 мл (1ч. л.) Настойки, оскільки чай з валеріани дуже несмачний.

ГОМЕОПАТІЯ
Повторимо ще раз: довго не проходять нездужання вимагають професійної допомоги. А тим часом такі кошти можуть виявитися корисними.
ACONITE: при раптовому напади тривоги чи страху, наприклад після перенесеного переляку, при сильному почутті неспокою.
ARGENTICUM NITRICUM: для зняття напруги на, від якого постійно каламутить або весь час хочеться солодкого.
ARSENICUM ALBUM: при сильному неспокої, страху, відсутності апетиту і зайвої чіткість в їжі.
GELSEMIUM: при «поганих передчуттях», наприклад страху перед іспитом або виходом на сцену, що супроводжуються слабкістю і тремтінням у колінах.

Натуропатія
Крім рекомендації фізичних вправ типу йоги й медитації, для зниження рівня тривоги в ході довгострокового лікування можна порадити також звичайну зарядку. Додавання в їжу вітамінів групи В вранці і кальцію вечорами допоможе одночасно підгодувати нервову систему і відновити більш природний ритм енергетичних витрат протягом дня - одна з причин популярності молока і рідких молочних про дуктів перед сном полягає в тому, що вони багаті кальцієм - натуральним розслаблюючим засобом.

Медична бібліотека. Енциклопедія самолікування
Лікуємося будинку природними засобами

Коментарі

ВВЕРХ