Засоби для профілактики і корекції дисбактеріозів

Мікробна флора кишечника бере участь у багатьох життєво важливих процесах людського організму, який в свою чергу є для неї місцем існування. Нормальна мікрофлора виконує ряд важливих для життєдіяльності функцій (захисну, обмінну й імунну) і бере участь у підтримці сталості внутрішнього середовища організму. Порушення будь-якої з цих трьох функцій призводить до метаболічних зрушень, виникнення дефіциту вітамінів, мікроелементів, мінеральних речовин в організмі людини, зниження його імунної спроможності.

Мікробіоценоз кишечнику людини в нормі складається на 85-98% з біфідобактерій і лактобактекрій.

біфідобактерії

Біфідобактерії - це природна мікрофлора дорослої людини. Нарівні з іншими представниками нормальної флори кишечника, біфідобактерії беруть активну участь у травленні і всмоктуванні. Вони сприяють процесам ферментативного перетравлення їжі, тому що підсилюють гідроліз білків, зброджують вуглеводи, жири обмилюють, руйнують грубу рослинну клітковину, стимулюють перистальтику кишечника. Біфідобактерії несуть вітамінообразующая функцію. Вони беруть участь в синтезі і всмоктуванні вітамінів групи В, вітаміну К, фолієвої та нікотинової кислот, сприяють синтезу незамінних амінокислот, кращому засвоєнню солей кальцію, вітаміну D, мають антианемічні, антирахітичним і антиалергічну дію. Важливою функцією біфідобактерій є їх участь у формуванні імунореактивності організму. Біфідобактерії стимулюють лімфоїдний апарат, синтез імуноглобулінів, підвищують активність лізоциму та сприяють зменшенню проникності судинних тканинних бар'єрів для токсичних продуктів патогенних і умовно-патогенних організмів. Нормалізація мікрофлори кишечника сприяє підтримці імунітету, що покращує опірність організму інфекційним захворюванням.

При недоліку біфідобактерій в кишечнику порушується мікробна рівновага, і активізуються умовно-патогенні мікроорганізми. Наслідком цього стають різні диспепсичні явища, у тому числі - нестійкий рідкий стілець.

лактобактерії

Лактобактерії, також як і біфідобактерії, зустрічаються на всьому протязі шлунково-кишкового тракту і складають в нормі від 7 до 10% від загальної кількості бактерій кишечника. Вони мають здатність продукувати речовини з антибактеріальною активністю, які перешкоджають росту шкідливих мікроорганізмів, включаючи патогенні гриби та віруси, сприяють знищенню патогенних бактерій.

Лактобактерії беруть активну участь у процесах травлення і всмоктування, стимулюють перистальтику кишечника. Лактобактерії беруть участь у виведенні токсинів, виступаючи в ролі "природного біосорбенту", акумулюючи з'єднання металів, феноли, формальдегіди, що викликають зміни в імунній системі. Ці бактерії також виробляють біологічно активні речовини (наприклад, коротколанцюгові жирні кислоти), що регулюють багато функцій організму: роботу шлунково-кишкового тракту, обмінні процеси, роботу печінки та інших систем організму. Недолік лактобактерій супроводжується дисфункцією травлення, затримкою виведення продуктів метаболізму.

Дисбактеріоз, дисбіоз, дисбаланс мікробної екології людини - ці терміни широко використовуються для позначення змін мікрофлори в організмі під впливом різних факторів. Дисбактеріоз - це порушення біологічної рівноваги між патогенної (шкідливою) і фізіологічної (природної і корисної) мікрофлорою в організмі людини, зокрема, в кишечнику.

Сутність дисбактеріозу в тому, що організм не може засвоювати їжу, тобто розщеплювати жири, білки, вуглеводи. Більше того, вчасно (протягом 24-32 годин) не виведені, практично неперетравлені продукти гниють в нашому організмі. Продукти гниття всмоктуються в кров і отруюють людський організм.

До симптомів дисбактеріозу можна віднести:
-Розлад стільця: проноси і запори;
-Метеоризм - підвищене утворення газів у кишечнику;
-Біль у животі, зазвичай монотонна, що тягне і розпирає характеру, посилюється у другій половині дня, супроводжується метеоризмом, в деяких випадках - сильна;
-Гучне бурчання в животі.

Людина, яка страждає дисбактеріозом, стає дратівливою, пригніченим, у нього часто змінюється настрій, в ряді випадків при дисбактеріозі можуть відзначатися зміни слизової оболонки губ, деформація нігтів і випадання волосся, різко виражена кровоточивість.

Проте цих проблем можна уникнути, якщо вчасно вжити профілактичні заходи з оздоровлення кишкової мікрофлори. Вона може постраждати в результаті алкогольної або іншої інтоксикації, неправильного харчування, антибактеріальної терапії. Крім того, в раціоні сучасної людини недостатньо кисломолочних продуктів, рослинної клітковини, які живлять співдружніх нам мікрофлору.

Біокомплекси «Біфідобак» і «Ацідобак» компанії Артлайф спеціально призначені для підтримки природного стану кишкової мікрофлори. Дослідження вчених показують, що переважання корисної мікрофлори та підтримка її природного стану загальмовують процеси старіння і не дають розвинутися багатьом патологій.

біфідобак

Біфідобак - високоефективний комплекс біфідобактерій.

БІФІДОБАК - біологічно активна добавка до їжі, що підтримує баланс нормальної мікрофлори кишечника людини. БІФІДОБАК представлений спеціально підібраними штамами співдружніх нам мікроорганізмів, які мають підвищену приживання в кишкової трубці. Містить набір високоефективних штамів біфідобактерій, які перешкоджають розвитку в кишечнику хвороботворних бактерій, беруть участь в обміні речовин, виробляють вітаміни, забезпечують імунітет організму.

 ацідобак

Ацідобак - високоефективний комплекс молочнокислих бактерій.

АЦІДОБАК культивується і вирощується на морквяної основі (без застосування лактози), що збільшує життєздатність даного виду бактерій і дозволяє вживати цей продукт тим, хто чутливий до лактози. Молочнокислі бактерії - це різновид бактерій-помічників, які зазвичай знаходяться у здоровому травному тракті. Вони підтримують баланс флори, що допомагає при травленні, і сприяють правильному формуванню калових мас і забезпечують своєчасне спорожнення кишечника. Запобігають затримку стільця. Формують основу здорового стану травного тракту.

Коментарі

ВВЕРХ