Наш організм - все, що вам потрібно знати

піраміда харчування

НАШ ОРГАНІЗМ
Повноцінність і насиченість життя цілком залежить від здоров'я людини. Величезну роль у підтримці здоров'я відіграє харчування. Щоб зрозуміти - чому, необхідно з'ясувати, що являє собою їжа для нашого організму.

 метаболізм обмін речовин

По-перше, це джерело енергії - температура тіла здорової людини 36,6 градусів, саме вона є оптимальною для перебігу процесів, що лежать в основі життєдіяльності. До 40% всієї енергії йде, що називається, «на обігрів» нашого тіла і підтримку цієї температури.
По-друге, їжа є джерелом будівельного матеріалу для організму. Харчові речовини, визволивши енергію, залишаються в організмі у вигляді структурних молекул, які організм використовує для побудови та оновлення власних тканин.

Частина мікроелементів організм не може синтезувати і повинен постійно отримувати ззовні. Наприклад, кальцій служить основним матеріалом, що забезпечує щільність кісткової тканини. Але крім того, він необхідний для м'язового скорочення, в тому числі - м'язи серця, для роботи системи згортання крові, для проведення імпульсів по нервовому волокну. Недолік кальцію в організмі несприятливо позначається на всіх перерахованих функціях. Якщо кальцію з їжею надходить недостатньо, то організм якийсь час може протриматися, вивільняючи цей мікроелемент з депо, роль якого виконує кісткова тканина. Але тим самим зменшується її щільність, а значить - міцність.

 

Не менш важливе своєчасне і адекватне надходження та інших біологічно активних речовин, які сама людина не синтезує самостійно.
Наприклад, лютеїн. Зміст цієї речовини в організмі визначає насиченість жовтим пігментом жовтої плями в оці. Це маленький округлий ділянку сітківки ока, яке відповідає за гостроту зору. Чим нижче зміст пігменту, тим гірше зір. Лютеїн не виробляється організмом, а його ресурс не нескінченний. Втрачаючи пігмент, очей гірше функціонує. Людина змушена вдаватися до допомоги очок. Разом з тим, регулярне і своєчасне насичення тканин ока зеаксантином дозволяє відстрочити вікове погіршення зорової функції, поліпшити стан тих людей, хто вже надів окуляри.

Іншим важливим прикладом незамінних речовин служать ряд амінокислот і поліненасичені жирні кислоти.
Метіонін - незамінна сірковмісних амінокислот. В організмі вона не виробляється, але при цьому кожен білок починається з неї. Виключіть метіонін з раціону, і все до однієї функції організму дадуть збій. Якийсь час вони протримаються на резервному запасі, але він дуже швидко закінчиться, і тоді людина буде подібний мегаполісу, в якому одночасно трапилися пожежа, повінь, шквальний вітер і виверження вулкана.
Поліненасичені жирні кислоти класу омега-3 і омега-6 також не виробляються організмом, але саме вони забезпечують захист артерій від продуктів окислення холестерину, зменшуючи ризик виникнення атеросклерозу, з яким пов'язано понад 50% випадків смертності від захворювань серця і судин.

Вітаміни, мікроелементи, біологічно активні молекули, як вони не малі, значення їх для повноцінного функціонування та бездоганної якості життя переоцінити неможливо. Варто лише уявити, що було б організмом, не будь у ньому достатньої кількості того чи іншого компоненту.

Приберемо кальцій і фосфор - стануть крихкими кістки, приберемо глюкозміноглюкани - стануть жорсткими і нееластичними зв'язки, просте рух буде приносити біль і, врешті-решт, стане неможливим.
Зменшимо вміст фосфоліпідів в організмі - і нервова система перестане повноцінно сприймати інформацію про навколишній світ, адже фосфоліпіди становлять до 30% маси мозку. І кожна клітина організму скоротить свій життєвий період, адже фосфоліпіди - це основа клітинних мембран.
Обмежимо надходження вітамінів С, Р, біофлавоноїдів - і судини стануть ламкими і тендітним, з'являться синці, кровоточивість.
А без вітаміну Е людина цілком може опинитися віч-на-віч з фактом безпліддя.
Навіщо перевіряти організм і його ресурси на міцність?

 Продукти компанії Артлайф

Сьогодні є простий, надійний і зручний спосіб продовжити яскраву, повноцінне життя.
Продукти компанії Артлайф - це гарантія, що описані нещастя, причиною яких служить дефіцит основних нутрієнтів, з Вами не відбудуться. Асортимент продукції Артлайф настільки широкий, а якість так бездоганно, що Ви без зусиль зможете підібрати собі програму корекції стану здоров'я через раціон, забезпечите насичення і підтримку ресурсів організму, зміцните здоров'я, поліпшите якість життя.

Коментарі

ВВЕРХ