Комплексне лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки з використанням біодобавок АРТ ЛАЙФ

Е.Н. БОРИСОВА, гастроентеролог, м. Ярославль

Проблема виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки - одна з центральних у сучасній гастроентерології, т.к. дане захворювання відноситься до числа широко розповсюджених, вражаючих молодих людей найбільш працездатного віку.
Незважаючи на наявність великої кількості медикаментозних засобів і постійний пошук нових, захворюваність виразковою хворобою має тенденцію до збільшення, терміни загоєння виразок залишаються тривалими, перебіг хвороби набуває хронічного характеру з частими рецидивами (3-4 рази на рік).
Нестача вітамінів, мікроелементів, пектинів, амінокислот в їжі призводить не тільки до порушення травлення, але і до зниження імунітету, особливо при сформованому мед і ко-соціальному неблагополуччя.
Обов'язкове призначення етіотропної антибактеріальної терапії з метою ерадикації Нelicobacter Pylory (НР) має побічні ефекти - погану переносимість; поява диспепсичних розладів, розвиток дисбактеріозу, алергічні, токсичні реакції. У цих випадках велике значення набуває використання біологічно активних добавок до їжі (БАД) як патогенетичного та відновного лікування.
Використовувалися такі препарати фірми АРТ ЛАЙФ:
ГАСТРОКАЛМ - протизапальний комплекс, який має репаративні, адсорбуючі та ферментативними властивостями;
Бета-каротин - антиоксидант, мембраностабілізатор, що грає вирішальну роль в синтезі слизової оболонки шлунка;
ГРІН СТАР - комплексний вітамінно-мінеральний препарат, ентеросорбент, репарант, що сприяє підвищенню імунітету, корекції дисбактеріозу.
БАД призначалися після проведення короткого (однотижневого) курсу трикомпонентної і антибактеріальної терапії, на тлі лікування природними (фізичними) чинниками. Динамічне спостереження виявило:
- Швидке клінічне поліпшення (3-5 день);
- Скорочення термінів рубцювання;
- Відсоток рубцювання виразок склав 97%;
- Ендоскопічна картина вказує на поліпшення стану слизової оболонки, загоєння ерозій, виразок без освіти грубого рубця, значне зменшення активності запального процесу;
- Подовження термінів ремісії більше 10-12 місяців.
Найкращі результати отримані при використанні БАД АРТ ЛАЙФ як відновного протирецидивного лікування, курсами по 2 рази на рік. Виражений позитивний ефект відзначений при застосуванні зазначених препаратів в лікуванні симптоматичних (медикаментозних) ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони. Перевагою препаратів компанії Артлайф, безсумнівно, є їх якість, продуманий комплексний склад і доступність для хворих.

Коментарі

ВВЕРХ