Гострі кишкові інфекції та біодобавки АРТ ЛАЙФ

Кафедра інфекційних хвороб з епідеміологією ВГМА, 12-а міська клінічна інфекційна лікарня

Нами були вивчені клініко-імунологічні показники при призначенні біодобавок (БАД) компанії Артлайф 28 хворим з гострими кишковими інфекціями (дизентерія, сальмонельоз та ін.)
Використовувалися наступні БАД: Токсфайтер, КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС, ГРІН СТАР, СУПЕР Шілд.
Порівняння проводилося з контрольною групою хворих, які отримували загальноприйняту терапію.
Результати враховувалися через 5-7 днів.
Включення БАД АРТ ЛАЙФ в терапію хворих з гострими кишковими інфекціями призводило до більш швидкої нормалізації температури тіла з 19,4% проти 4,5%, зникнення симптомів інтоксикації (слабкість, зниження апетиту, нудота) у 2-3 рази і нормалізації стільця в 1 , 9 рази швидше.
Імунодефіцитний стан, закономірно розвивається при гострих кишкових інфекціях, під впливом БАД також зникало швидше і більш повноцінно. Збільшувалася кількість Т-і В-лімфоцитів, ТФЧ, ТФР та Еакт-РОК, знижувалось зміст анти-генчувствітельних М-РОК в імунограм. Так, кількість ТФР-РОК збільшувалася з 43 ± 0,1 до 76 ± 0,13 х103 / мклб, Е-РОК - з 54,3 ± 2,9 до 68,2 ± 2,7, Еакт-РОК - з 21, 6 ± / .7-1,7 до 33,6 ± 1,5 х103/мкл (Р <0,01).
Таким чином, можна стверджувати, що включення біологічно активних добавок до їжі фірми АРТ ЛАЙФ в комплексну терапію хворих з гострими кишковими інфекціями робить позитивний клініко-імунологічний ефект і може бути рекомендовано для широкого впровадження в практику.

Коментарі

ВВЕРХ