Слуховий апарат і його вибір
Сьогодні, коли рівень комунікації в суспільстві, у світовому масштабі, досяг такої планки, коли інформація може доходити до об'єкта в лічені миті, ми все одно продовжуємо чути, можливо кілька заїжджену, то неодмінно актуальну фразу про постійний розвиток і передових досягнення в галузі науки і техніки. Але що таке розвиток? Що лежить в основі цього внутрішнього підсвідомого процесу? Що змушує нас, та й не тільки нас совіршенствоваться і вдосконалювати все навколо?
Очевидно, що більшість живих або неживих систем в цьому світі, які прийнято називати високорозвиненими, є складними системами. Вся їх складність, тобто наявність величезної кількості компонентів пов'язана з тим, щоб досягти такого рівня дії, при якому вмешательство зовнішніх управлінських інструментів було б мінімальним. В даному випадку має місце сенс говорити про якусь автономності систем, яка найчастіше досягається за рахунок наявності в її складі систем сприйняття зовнішньої інформації та центрів адекватного реагування на неї. Від точності, злагодженості та скоординованості роботи цих двох комплекКсовіт і залежить в кінцевому рахунку автономність всієї системи. Якщо в цьому ключі аналізувати будь-яку технічну складну систему, то можна сказати, що ці комплекси будуть називатися датчиками (сенсорами) і контролерами (центральними процесорами).
У випадку ж з людиною, якій також є складною системою, підМожливiсть запозичити однією з найбільш складних і автономних у світі, ці комплекси будуть складатися з систем дотику і нервової системи (центр обробки та координації дій). У людини є кілька систем дотику, кожна з яких відіграє важливу роль, оскільки у світі, який нас оточує досить чинників різної природи, на які слід реагіровать.
Що таке слух
Безсумнівно, найважливішою з усіх систем дотику є зір, що дозволяє сприймати візуально світ, але ж наш світ - це не тільки картинка, але ще й безліч звуків, які може сприйняти тільки слух. Це здатність людини відчувати звукові коливання, завдяки особливому устройству акустичної сенсорної системи у вухах. Природно, як і будь-яка інша система в нашому організмі, слуховий сенсор схильний порушень у роботі, які обертаються часткової (туговухість) або повною (глухота) втратою можливості сприймати звукові коливання світу. Причин, що викликають подібний стан предостатньо, але, якщо подібнетрапилося, доводиться робити певні дії для відновлення, хоча б часткової можливості чути. Одним з найбільш поширених способів "посилення сигналу" є установка слухового апарату (по суті, слухового протеза).
Що таке слуховий апарат і як його вибрати?
Слуховий аппарат - це електронний пристрій, який поміщається у вушну раковину і сприяє посиленню сигналу, тобто корекції порушень слуху. Незважаючи на свою мініатюрність, це складна електронна система, яку необхідно в точності адаптувати до кожного конкретного випадку. Адаптувати не тільки в плані ергономіки, тобто ідеально посадки у вусі, Але і в плані адекватного рівня корекції слуху. У зв'язку з цим, слід чітко розуміти, що вибір будь-якого слухового апарату - це не похід в магазин за продуктами. Для правильного підбору, установки і роботи, необхідно попередньо пройти медобстеження і оцінити ступінь втрати слуху. Вибір типу слухового апарату в кожному конкретному випадкузалежить від індивідуальних особливостей організму, які в свою чергу дають можливість визначити на конкретному конструктивному типі. Існують наступні основні типи слухових апаратів:
- Завушні;
- Внутрішньовушні;
- Кишенькові;
- Розміщені в оправу очок;
- Мають форму оголовья;
- Імпланти.
Перші п'ять є мобільними блоками, тобто мають можливість установки та вилучення з вушної раковини. Вони працюють за принципом повітряної проводімости звуку. Імпланти застосовуються у разі, коли ступінь ураження компонентів слуховий сенсорної системи настільки висока, що повітряна корекція неефективна. У такому випадку проводиться оперативне втручання, в результаті якого в кісткову тканину імплантується слуховий протез, що працює за принципом кісткової провідності.
Підсумки
Вибір слухового апарату - це індивідуальна операція, яка вимагає грамотного підходу обов'язково за участю лікарів.