Усе про грепесе
Хвороба в просторіччі неправильно називається « лихоманка & raquo ;, існує також некоректна назва « лихоманка на губах & raquo ;. В англомовному світі також відома, як англ. fever blisters - « гарячкові бульбашки & raquo ;. Термін « герпес » або « герпетична інфекція » історично застосовують тільки для визначення уражень губ і геніталій, спричинених Герпенес вірусами людини 1 та 2 типів.
Згадки про герпес сягають часів Гіппократа, який спостерігав, характерні висипання на губах і слизовій оболонці рота в поєднанні з підвищеною температурою і назвав їх « гарячковий герпес & raquo ;. Римський імператор Тіберій заборонив цілуватися в Римі у зв'язку з тим, що багато людей мають бульбашки нагубах. Тоді ж видатний римський енциклопедист Авл Корнелій Цельс, відомий своїми роботами з медицини, пропонував припікати ці бульбашки розпеченим залізом. У XVI в. В. Шекспір ??у трагедії « Ромео і Джульєтта » зазначив, що є бульбашки « над губами дам & raquo ;. Термін « герпес » в медицині відомий з фундаментальної работи англійського лікаря Р. Болтона "Система раціональної та практичної хірургії » (1713). Тоді ж лікар французького короля Ж. Астрюк описав характерні висипання на статевих органах (« генітальний герпес »), які були настільки поширені серед повій, ці прояви називали & laquo ; професійною хворобою жінок ».
Механізми і шляхи передачі
ВПГ передаються різними механізмами передачі:
- Повітряно-крапельним (аерозольним);
- Контактним, в тому числі і статевим шляхом;
- фекально-оральним;
- Вертикальним;
- гемоконтактних, в тому числі, і при трансплантації органів.
Для аерозольної передачі герпетичної інфекції потрібен тісний контакт через те, що вірус є нестійким до висихання. Тому сильніше передачі йде при наявності ВПГ в слині. Інтенсивно передається інфекція контактно через мінімально пошкоджену шкіру або слизові, в тому числі і поло. Проникнення частіше виросходить в рот-носової області, через кон'юнктиву, слизову рота, статевих органів, шийку матки та ін.
Сприйнятливий контингент і імунітет
Сприйнятливість людей дуже висока, проте, частіше спостерігають безсимптомне носійство вірусу або мало симптомів безпосередньо форми хвороби. У районах помірних широтхарактерно збільшення кількості людей з активними проявами простого герпесу в осінньо-зимовий період.
Вірусні інфекції, характеризуються ураженням шкіри, а також слизових. Інфекції, спричинені вірусом простого герпесу [herpes simplex ()], в яких виділяють:
- Герпетична екзема;
- Герпетический везікулезние дерматіт;
- Герпетический фаринготонзиліт і гінгівостоматит;
- Герпетический енцефаліт, менінгіт;
- Герпетична очна хвороба;
- Герпетична диссеминированная хвороба;
- Форми герпетичної інфекції, включаючи гепатит і панарицій.
Неуточнені герпетические інфекції
« Інфекції, що передаються переважно статевим шляхом » включена « аногенітальну інфекція [herpes simplex] містить в собі:
Інфекції статевих органів і сечостатевого тракту;
Герпетические інфекції періанальних ділянок шкіри і прямої кишки;
Аногенітальні герпетические інфекції,які невідомі.