Головна : Новини

Усе про грепесе

, 10:40
0 362
< p style = "text-align: left;"> Герпес простий (грец. ? ρ π η ς - повзучий, англ. Simplex - простий), (англ. Cold sores) - хронічна рецидивуюча антропонозная патологія, спричинена вірусами герпесу людини 1 та 2 типів (ГВЛ-1 і ГВЛ-2 і   ВПГ-1 і ВПГ -2) яка безпосередньо протікає локалізовано з везикульозні висипаннями на шкірі, а також слизових оболонках, & nbsp ; або з поліорганних ураженнями.
Хвороба в просторіччі неправильно називається « лихоманка & raquo ;, існує також некоректна назва « лихоманка на губах & raquo ;. В англомовному світі також відома, як англ. fever blisters - « гарячкові бульбашки & raquo ;. Термін « герпес » або « герпетична інфекція » історично застосовують тільки для визначення уражень губ і геніталій, спричинених Герпенес вірусами людини 1 та 2 типів.
Згадки про герпес сягають часів Гіппократа, який спостерігав, характерні висипання на губах і слизовій оболонці рота в поєднанні з підвищеною температурою і назвав їх « гарячковий герпес & raquo ;. Римський імператор Тіберій заборонив цілуватися в Римі у зв'язку з тим, що багато людей мають бульбашки нагубах. Тоді ж видатний римський енциклопедист Авл Корнелій Цельс, відомий своїми роботами з медицини, пропонував припікати ці бульбашки розпеченим залізом. У XVI в. В. Шекспір ??у трагедії « Ромео і Джульєтта » зазначив, що є бульбашки « над губами дам & raquo ;. Термін « герпес » в медицині відомий з фундаментальної работи англійського лікаря Р. Болтона "Система раціональної та практичної хірургії » (1713). Тоді ж лікар французького короля Ж. Астрюк описав характерні висипання на статевих органах (« генітальний герпес »), які були настільки поширені серед повій, ці прояви називали & laquo ; професійною хворобою жінок ».

Механізми і шляхи передачі

ВПГ передаються різними механізмами передачі:

 • Повітряно-крапельним (аерозольним);
 • Контактним, в тому числі і статевим шляхом;
 • фекально-оральним;
 • Вертикальним;
 • гемоконтактних, в тому числі, і при трансплантації органів.

Для аерозольної передачі герпетичної інфекції потрібен тісний контакт через те, що вірус є нестійким до висихання. Тому сильніше передачі йде при наявності ВПГ в слині. Інтенсивно передається інфекція контактно через мінімально пошкоджену шкіру або слизові, в тому числі і поло. Проникнення частіше виросходить в рот-носової області, через кон'юнктиву, слизову рота, статевих органів, шийку матки та ін.

Сприйнятливий контингент і імунітет

Сприйнятливість людей дуже висока, проте, частіше спостерігають безсимптомне носійство вірусу або мало симптомів безпосередньо форми хвороби. У районах помірних широтхарактерно збільшення кількості людей з активними проявами простого герпесу в осінньо-зимовий період.
Вірусні інфекції, характеризуються ураженням шкіри, а також слизових.   Інфекції, спричинені вірусом простого герпесу [herpes simplex ()], в яких виділяють:

 • Герпетична екзема;
 • Герпетический везікулезние дерматіт;
 • Герпетический   фаринготонзиліт і гінгівостоматит;
 • Герпетический   енцефаліт, менінгіт;
 • Герпетична очна хвороба;
 • Герпетична диссеминированная хвороба;
 • Форми герпетичної інфекції, включаючи гепатит і панарицій.

Неуточнені   герпетические інфекції

« Інфекції, що передаються переважно статевим шляхом » включена « аногенітальну   інфекція [herpes simplex] містить в собі:
Інфекції статевих органів і сечостатевого тракту;
Герпетические інфекції періанальних ділянок шкіри і прямої кишки;
Аногенітальні герпетические інфекції,які   невідомі.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ