Боротьба з пролежнями
Навіщо нам використовувати, ніж це аргументовано і чим загрожує ми постараємося крастко відповідьть в цій статті.
Організм людини - це унікально складна і досконала структура, продукт тисячоліть і тисячоліть еволюції. Його можливості ми не знаємо навіть на половину при тому, що рівень нашого розвитку сьогодні високий як ніколи. Складається організм з безлічі великих і дрібних систем, органів, кожен з котобрало грає свою важливу роль у загальному процесі. Все це перебуває в безперервному русі і функціонує гармонійно, коли і сама людина вдосталь рухається. Але, навіть при всьому своєму досконало (видимому і невидимому), організм все одно вразливий перед обличчям величезної кількості хвороб, що підстерігають його буквально на кожному кроці. Природно, хвороба болезні ворожнечу, адже одна може просто приносити тимчасовий дискомфорт (наприклад, нежить), а інша може надовго прикувати людини до ліжка (наприклад, інсульт, інфаркт, післяопераційний стан, травми тощо). І ось тут починаються певні проблеми, адже крім того, що доводиться боротися з самою хворобою та її наслідками, на обличчя еще один досить важливий момент - відсутність рух протягом тривалого періоду.
Чим загрожує нерухомість і що таке пролежні?
Вище вже згадувалося, що для нормального функціонування організму важливо рух, як у прямому, так і в переносному сенсі. Кожен з нас напевно чув фразу "движение - життя "та її сучасну актуальність, зважаючи загального малорухливого (офісного) способу життя. Такий спосіб життя рано чи пізно призводить до розвитку безлічі характерних хвороб і хворобливих станів. Небезпечно відсутність руху і у випадку, коли хворий фактично не може рухатися, будучи прикутим до лікарняного ліжка або домашньої притулкути. У даному випадку мова йде про так званих місцевих наслідки знерухомлення або пролежнях. Як відомо, коли ми лежимо, наша шкіра і її підшкірні шари в місці контакту з ліжком або іншою поверхнею піддаються дії сили, рівної вазі людини. У цьому місці шари шкіри стискаються, ускладнюючи кровотік. Якщо людина тривалий час знаходиться в одній і тій же позі, тобто зазнають навантаження одні й ті ж ділянки шкіри, це неминуче призводить до того, що починають розвиватися некротичні процеси, внаслідок тривалого і постійного здавлювання шарів шкіри і фактичного припинення кровообігу в них. Отже, всі поживні речовини, які повинні надходити для продовженняя нормальної життєдіяльності клітин, не надходять і клітини поступово відмирають, утворюючи некротичні вогнища - пролежні.
Матраци проти пролежнів
Для того, щоб попередити розвиток пролежнів, необхідно постійно попереджати перенапруження окремих областей шкіри. У ситуації, коли людина постійнолежить і самостійно не здатний цього зробити, в медичній практиці прийнято використовувати спеціальні протипролежневі матраци. Фактично, вони є надувними матрацами секційного типу, тобто розділені або на трубчасті, або на комірчасті ромбовидні секції, заповнені повітрям. На відміну від звичних надувних матраців, які являються статичними, протипролежневі матраци - динамічні. Кожна з повітряних камер матраца з'єднана повітряним шляхом з компресором, який відповідно до використовуваною програмою, поперемінно змінює повітря тиск в різних секціях, попереджуючи тим самим постійне статичне напруження в певних зонах тіла.