Головна : Новини

Усе про проктології

, 14:04
0 1615

Які тенденції спостерігаються зараз в проктології. Збільшилася кількість хворих?

Останнім часом побільшало людей, які мають ті чи інші проктологічні проблеми. Зокрема, зросла кількість злоякісних і доброякісних пухлин ободової і прямої кишок. Що стосується гемороїв і тріщин, то цей показник теж має виражену тенденцію до зростання. Більш докладно можна прочитати на сайті.

Чим зумовлена ??така ситуація, які фактори призводять до розвитку патологічного процесу?

Основним фактором є генетична схильність. Це вихідна сходинка, з якої все може початися. Адже доведено, що ця хвороба генетично детермінована і обумовлена ??типом сполучної тканини: якщо вона слабка, то у людини є схильність до виникнення не тільки геморою, але і варикезного розширення вен нижніх кінцівок. Отже, це той фактор, який дається людині природою. Про фактори, які сприяють розвитку патологічного процесу, то це, насамперед малорухливий спосіб життя, сидяча робота.

Як результат порушується венозний відтік крові від органів малого тазу, переповнюються сосУди, і стає поштовхом до розвитку захворювання. Тому офісні працівники не тільки « висиджують золоті яйця & raquo ;, розплатою за працю стає ще й така неприємна хвороба, як геморой.

Спровокувати недугу може вагітність, адже зростаючий плід притискає судини до кісток тазу і відтік венозної крові нарушается, а також запори: людина тривалий час проводить у туалеті, судини надмірно розтягуються, що теж спрацьовує як пусковий механізм для розвитку патології.

Крім того, великий вплив робить зловживання алкоголем, кавою, пряної і гострою їжею, оскільки продукти їх метаболізму є раздражителями для анального каналу.

Важливим моментом є режим харчування, адже якщо воно нерегулярне, то і ритм роботи шлунково-кишкового тракту теж порушується, що також є провокуючим фактором для появи геморою.

У цілому, за статистичними даними, 70% дорослого населенняу віці від 30 років мали якийсь епізод загострення геморою - то біль, то певний дискомфорт. Не всі вони підлягають лікуванню в проктолога. Такі епізоди часто проходять самі. А ось 25% людей з гемороєм ж необхідне специфічне лікування у лікаря-проктолога. Це не обов'язково має бути оперативне втручання, в деяких випадках достаточніше консервативного лікування. Але звернутися до фахівця потрібно обов'язково, тому що це, насамперед, питання якості життя.

Які існують методи обстеження, а також як часто дорослим слід відвідувати проктолога з профілактичною метою?

За діагностикою, то геморой - це хвороба, для діагностірованія якій важливий прогрес у медичному обладнанні, він розташований в самому кінці шлунково-кишкового тракту і легко доступний для огляду. Тому лікар з мінімальним набором інструментів здатний правильно поставити діагноз. Хоча сьогодні є такі новітні прилади, як відеоаноскопія, за допомогою цього апарату пацієнт може на моніторі наблюдать всі дані і показники. Є також ультразвукове Трансанальна доплерівське дослідження. Втім, всі ці новітні прилади істотно не змінюють діагностики, а лише підвищують привабливість самої процедури.

А чи існують нові методики лікування цієї хвороби і доступні вони поки пацієнтам?

современниє технології лікування геморою до нас прийшли відносно недавно. За статистичними даними, до недавнього часу на території СНД 97% всіх процедур геморою виконувалися класичним оперативним втручанням і тільки 3% пацієнтів потребують лікування. На Заході 80% хворих лікували за допомогою малоінвазивних методів. Останнім часом і у нас внедрена вакуумна Лігація, інфрачервона коагуляція, склерозування гемороїдальних вузлів. Все це застосовується у вітчизняних клініках як альтернатива класичному оперативному втручанню. З 2007 року найсучаснішим методом вважається використання ТНD технологій, ввібрали в себе всі позитивні моменти, притаманні малоінвазивним методикам, а їхефективність можна порівняти з радикальною операцією. Тобто в застосуванні ТНD об'єдналися і радикальність, і малотравматічність.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ