Головна : Новини

Використання свинячий рогівки для кератопластики

, 01:40
0 2117
< div style = "text-align: left;"> В останні роки нами проведено експериментальні исследованя потенційних можливостей використання для кератопластики свинячий рогівки як такий, що за своїми морфологічними і імунологічних властивостях досить наближеною до рогівки людини. При розробці кріоліофілізованого кератоксеноімплантата, що зареєстровано МОЗ України як виріб медичного призначення « кератоксеноімплантат » (Номер державної реєстрації 9967/2010), врахований багаторічний досвід виготовлення та клінічного застосування кріоліофілізованоі шкіри (свині) як ксеноімплантат для лікування головним чином ошпарений хворих. До речі якщо вас цікавить.
Мета дослідження:забезпечити офтальмологічну практику пластичним матеріалом на основі кріоліофілізованого кератоімплантата з рогівки свині для проведення лікувально тектонічної кератопластики при виразках рогівки різної етіології.
В експерименті з метою вивчення ефективності разлічних методів консервації рогівки свині були використані такі методи консервування донорських роговиць, як волога камера по В.П. Філатовим, ліофілізована висушування, глибоке заморожування (-196 С) без кріопротектори, глибоке заморожування з кріопротектор і з наступною лиофилизацией.
Експериментальна ксенокератопластіка за методикою інтраламелярноі кератопластики була проведена на 10 в'єтнамських свинок і 10 кроликах породи шиншила. Терміни спостереження за тваринами- 6 міс. Лікувальна та лікувально тектонічна кератопластика кератоксеноімплантатом за методикою Н.А. Пучковської проведена 10 хворим з просложненія запальних захворювань рогівки і 22 хворим з опіковими пошкодженнями рогівки. У 10 хворих із запальними захворюваннями рогівки у 5 хворих мала місце ускладнена перфорацією виразка рогівки, у 3 хворих виразка супроводжувалася загрозою перфорації рогівки (десцеметоцеле), у двох хворих виразка рогівки була ускладнена рецидивуєующім кератоувеїти. У більшості хворих з опіковими пошкодженнями рогівка мала тотальну виразку різної глибини, з погрозою перфорації, в більшості випадків супроводжувалася некрозом кон'юнктиви, тому їм було проведено лікувально тектонічну кератопластики з пластикою кон'юнктиви і блефарорафіею.

результАти ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ

Розроблена і досліджена ефективність ряду методів консервування свинячих роговиць з обмеженою антигенної активністю. Встановлено параметри оптимальних умов для життєздатності тканини рогівки за критеріями гістоморфологічних змін на основі використання различних методів кріоконсервування для подальшого створення банку рогівкових ксенотрансплантатов. Т
Так, дослідженням різних способів консервування рогівки встановлено, притаманні свіжої (неконсервованих) тканини основні верстви, представлені клітинами переднього епітелия, боуменовой оболонкою, стромой, Десцеметова оболонкою і ендотелієм, в умовах кріоконсервування в рідкому азоті, особливо з попередньою обробкою кріопротектор, зберігаються в повній мірі без помітних ознак набряку або інших пошкоджень.
На противагуость цього додаткова ліофілізація кріоконсервованої рогівки без застосування кріопротектори приводила до помірному або вираженому набряку строми з утворенням характерних овальних або округлих порожнин, а також клітин переднього епітелію. Зазначені патологічні зрушення можуть бути нівельовані потенцированием кріоконсервування обробкоютканинного субстрату в кріопротектор.
Не торкаючись обговорення механізмів описаних особливостей структуральних змін в рогівці залежності від консервування, відзначимо, що проведеними гістоморфологічно та електронно дослідженнями було встановлено, що краще зохороняється структура рогівки при глибокому заморожуванні з кріопротектор, а наступна ліофілізація майже не впливає на її структуру. Таким чином, комбінуванням кріопротекторними обробки тканинного субстрату рогівки при заморожуванні і подальшої лиофилизации відкривають перспективи досягнення оптимальних властивостей біоімплантатів, надійногозбереження його властивостей при тривалому зберіганні і при транспортуванні.
У результаті вивчення особливостей реакції очі на трансплантацію ксеногенних роговиць при різних методах консервування з подальшою алотрансплантація в рогівку свині або ксенотрансплантаціїв рогівку кролика встановлено, що як реакція очі самої рогівки свинок на алотрансплантат донорської рогівки свині, так і реакція на ксенотрансплантатом в рогівку кролика була незначною. В цілому вона виявилася аналогічною тій, що має місце при інтраламелярній алотрансплантації у людини.
Позитивні результати експериментального дослідження морфологічних і биофизиологические властивостей ксенокератоімплантату покладено в основу наступної серії клінічного застосування його у хворих з виразковими ускладненнями запальних захворювань рогівки та опіків очей.
На стаціонарному лікуванні після операції лікувально-тектонічної кератопластики хворі з виразками рогівки запальної етіології перебували до 7 днів. Післяопераційний період відрізнявся спокійною течією. Термін розсмоктування ксенокератоімплантату зазвичай тривав від 3 до 8 тижнів. Повне загоєння виразки, закритийие фістули з утворенням помутніння рогівки в області дефекту з помірною васкуляризацией було досягнуто у всіх хворих. У всіх хворих з опіками очей вдалося зберегти рогівку від перфорації, зберегти очей і светоощущеніє з подальшою перспективою відновлення зору.
Клінічні та гістоморфологічного дослідження з вивчення можливості ксенотрансплантації свинячих роговиць із застосуванням способів консервації показали, що надалі донорська рогівка свині може бути рекомендованою для лікувальної і тектонічної кератопластики, а також для тривалого зберігання як об'єкта діяльності банку біотканин, Що зможе вирішити сучасну проблему дефіциту донорської рогівки.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ