Профілактика і лікування аденоїдів у дітей
Батьки помилково думають, що можна купити якісь чудодійні таблетки, які приведуть збільшенийПерші мигдалини до норми, позбавлять аденоїдів. Консервативного (нехірургічного) немає. Якщо хтось пропонує батькам такі ліки, то це не що інше, як бізнес.
Хіба що, коли аденоїдит має алергічне походження, у разі використання протиалергічних засобів допоможе зменшити алергічний набряк аденоідной тканини.
Збільшення аденоїдів практично є у всіх дітей, бо не можливо відвідуючи міський сад або школу, не хворіти вірусними хворобами. Але не у всіх вони збільшуються до такої стадії, коли їх треба видаляти. Тяжкість аденоидита у дітей часто безпосередньо пов'язана з тяжкістю вірусної інфекції. Чим більшеконцентрація вірусів в повітрі, чим гірше параметри повітря (сухе, в ньому багато пороху), тим більше навантаження на систему місцевого імунітету, слизові оболонки. Тому батьки повинні робити все можливе, щоб інфекції у дітей виникали дуже рідше.
А для цього слід:
- Стежити, щоб у дітей не пересихалі слизові оболонки, постійно їх зволожувати. Розчин можна приготувати самому: 1 ч. Л. кухонної солі розчинити в 1 л кип'яченої води, залити в будь-який флакон-пшікавку. Або користуйтеся готовими розчинами: Аквамаріс, Хумер, Маример, носоль т.п.
- Дотримуватися оптимальних параметрів повітря: температура - близько 20 ° С, вологість - 50-70%. Як можна частіше мийте підлогу. Домагайтеся, щоб таких параметрів повітря дотримувалися і в дитсадках і школах, куди ходять ваші діти.
- Часто провітрюйте приміщення (по 5 хвилин щогодини).
- Часто гуляйте з дітьми на свіжому повітрі: нехай дитина бігає, стрибає, активно рухається.
- Заохочуйте дітей займатися спортом насвіжому повітрі.
Коли операції не уникнути …
Аденоїди, як правило, інтенсивно росте до 6 років, дуже рідко - до 7-8. Дітей до 3-х років не оперують, бо аденоїди можуть вирости знову - лімфоїдна тканина має здатність рости. Однак бувають випадки, коли операція неминуча. Есть показання, при яких хірургічне втручання є обов'язковим, і тоді не повинен виникати питання: оперувати чи ні. Тобто, якщо у дитини відсутній носове дихання, через що вона не висипається, хропіння, і уві сні відбувається зупинка дихання; коли виникають часті рецидивуючі отити, тому досить часто аденоїди перекриваютьслухову трубу. Якщо у дитини « аденоїдне особа & raquo ;, тоді вже не має ніякого значення, скільки їй років, як вона себе почуває - однозначно треба видаляти аденоїди. Хочу заспокоїти батьків: після операції у дітей в майбутньому не буде жодних негативних наслідків, хіба що дитина вільно дихати носом і менше хворіти вірусними заболеванями.