Чому рецидиви грижі хребта відбуваються так часто і чи можна їх попередити?
Майже в більшість випадків таке захворювання, як характеризуется рецидивної течіям. Тут мається на увазі, що дане захворювання час від часу загострюється і знову приносить багатьом пацієнтам страждання.
Головні та часті причини рецидиву міжхребцевої грижі
Під час вибору будь-якого методу лікування безпосередньо грижі – консервативного або ж хірургичеського, так і залишається можливість того, що буде розвиватися рецидив.
Лікарі обстеживши чимала кількість хворих прийшли до висновку, що головними причинами розвитку даного захворювання є:
- Недотримання рекомендацій лікаря, який вас лікує;
- Пацієнт не має жЕлан займатися ЛФК та ??іншими відновлювальними способами;
- Раніше часу пацієнт виходить на роботу і, звичайно, довга робота, яка включає осьову навантаження на хребет негативно впливає на стан хребта;
- Порушується техніка виконання операції під час проведенняхірургії на хребті;
- Організму пацієнта характеризується особливими ознаками, що не вимикають і схильність до розвитку келоїдних рубців.
Характеристики рецидиву після проведення операційного лікування
Після проведення багато досліджень було складено висновок,що розвиток рецидиву міжхребцевої грижі після проведення операції пацієнтам в першу чергу пов'язано з тим, що відбувається активація такого виду процесу, як дегенеративно-дистрофічного в певній прооперованої частини хребта. Цей процес особливо наголошується після проведення дуже більшого доступу під час первинної операції.
Набагато зайва травматизація тканин, які знаходяться біля хребта і міжхребцевого диска є головною причиною нестабільності в певній частині хребта, що і викликає повторну травматизацію диска. Сила чинника, який провоку буває навіть і невеликим, тобто характеризується незграбним рухам або ж прийняття сидячихйого положення в ще зовсім ранній період після операції.
Клінічна картина рецидиву
Рецидив грижі після того, як було проведене консервативне лікування, що стосується клінічних проявів зовсім нічим не відрізняється від найпершої маніфестації даного захворювання. Спершу беруть до уваги больовий синдром, які має можливість стає більш інтенсивним, але з часом ця інтенсивність стає нижче і починає поступово збільшуватися тоді, коли нету присутньої терапії. Також ж вказують на порушення функції безпосередньо нижніх кінцівок, а також тазових органів.
Коли відбувається рецидив після проведення операції, То зазвичай виділяють такі головні характеристики, як:
- Біль стає набагато сильнішою, ніж вона була під час першого прояви захворювання;
- Відбувається значне посилення безпосередньо неврологічного дефіциту, якщо ж робити порівняння з первинною протрузією;
- Загострення, яке відбулося після операції виявляється з набагато високим ступенем вираженості неврологічного дефіциту;
- Відсоток інвалідизації хворих з грижею стає великим з кожним днем.
На сьогоднішній день за допомогою зусиль огробагато кількості нейрохірургічних стаціонарів та інститутів відбувається пошук методів, які допоможуть знизити частоти рецидивний саме після операції.
Лікування та реабілітація
Головні принципи лікування знову ж такого загострення грижі хребта не мають нічого іншого від принципів виниклої протрузії сперва. Вони, звичайно ж, складаються з:
- проведенням медикаментозної терапії (застосування нестероїдних протизапальних препаратів, визначених хондропротекторів і вітамінів);
- Регулярне проведення лікувальної фізкультури;
- А також, що не менее важливо проведення мануальної терапію і багато чого іншого.