Вимикачі й перемикачі
За допомогою вимикачів і перемикачів забезпечується комутація електро ланок побутових приладів і освещеня. Вони можуть бути самими різними по конструкції:
- перекідними;
- поворотними;
- одно-, дво- і трьохклавішний;
- оснащеними тяговим шнуром.
Вони можуть бути изготовлени для закритою або відкритою установки (захищений варіант). Спеціально для установки на вулиці виробляються бризгозахищеність вимикачі. Максимальний струм вимикачів досягає 6 А, для металокерамічних контактів цей показник дорівнює 10 А. Місце установки вимикачів визначається конструкцією елемента і призначення приміщення. Вимикачі, предназначен для світильників, які знаходяться у вологих або дуже вологих приміщення (ванної кімнати), краще виносити в сусідні приміщення, де умови середовища відповідають вимогам безпеки. Вимикачі з однією клавішею потрібно монтувати так, щоб включення електроживлення здійснювалося натискання на нижню частину клавіші. Освітлювальні приладиабо нагрівальні елементи можуть бути оснащені перемикачами, які направляють або розподіляють електричний струм по різних шляхах.
Перемикач, який призначається для виключення або включення освітлювальної техніки з різних місць, застосовується в ситуації, коли є необхідність у регулюванні роботи люстри або світильника з різних місць квартири, наприклад, з коридору, кухні, вітальні, в обширних кімнатах, що з'єднують два приміщення. Такий перемикач оснащений трьома клемами для підключення. Електроланцюг встановлена ??таким чином, що для проходження електрики є два шляхи між різними клемами. Дампа можна вимкнути або включити двома переключателямі. Практично це здійснюється наступним чином: з'єднуються не безпосередньо, а через клемник всередині перемикача. Клема з позначкою "П" призначена для підключення проводка, підводного електричну напругу. Інші два дротики можуть бути підведені до інших клем в будь-якому порядку.
Які бувають вимикачі і переключивсятели
Які бувають вимикачі і перемикачі. Якщо в будинку є люстра з різними режимами включення ламп з різною інтенсивністю, то повинен бути встановлений каскадний перемикач. Це має бути зроблено так, щоб збереглася можливість включити окремі або відразу всі лампи в світильнику. Для того, щоб установила в темному коридорі вимикач або нічник зі світиться кнопкою, нашкріб з непотрібною ялинкової іграшки трохи-трохи фосфоресцирующего складу. Змішайте це речовина з клеєм БФ-2 і нанесіть суміш на кнопку. Якщо Ви хочете входити з вулиці в освітлений коридор, врежьте в косяк кнопку-вимикач від холодильника. Зробіть це так, щоб в закритомуположенні дверей повністю утапливаю кнопку. Такий вимикач підключіть паралельно вимикача в передпокої. Ця система позбавить Вас від необхідності нишпорити рукою по стіні в темному коридорі. Як тільки вхідні двері буде відкрита, в коридорі запалиться світло. На відкритій двері поверніть настінний вимикач, щоб світло не гасло і при захлопнутися дварь. Вимикач-кнопку можна вмонтувати і на косяк і ванну або туалетну кімнату. У цьому випадку на двері встановіть жорстку металеву дужку, яка в закритому положенні дверей буде утапливать вимикач. Як тільки Ви зайдете у ванну кімнату, світло автоматично включиться, а як тільки двері закриються, світ відразу згасне.
Лампи чергового світла дуже швидко перегорають і виходять з ладу. Головним чином, це відбувається через те, що ночами напруга в електромережі підвищений у багато разів. Для того, щоб поберегти лампу, включіть їх в полканала. Робиться це так: встановлюється подвійний вимикач, в корпус якого вмонтовано напівпровідниковий диод Д226. Зі зміною положення вимикача змінюється і ступінь потужності роботи лампи.